Výfukové svody - diesel

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výfukové svody - diesel

Poslaťod zmijak » Uto 10. Jún 2014, 11:26

zdravim vsechny cleny prosim vas mam asi praskle tesneni na parohach nebo preskle parohy na xsara 1.9td 66kw a chtel jsem se tady nekoho zeptat zda uz ma zkusenosti s vyndanim jestli se musi rozebrat pul motora nebo je to jednoduche a oprava na par minut diky vsem
zmijak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 4. Máj 2014, 16:06
Bydlisko: ostrava
Vůz: xsara 1.9TD 66kw r.v 1997

Re: pomoc s pretesnenim na parohach

Poslaťod mio » Uto 10. Jún 2014, 12:11

Zdravím, jde to vyměnit i na autě ale je to na nervy.Musíš demontovat intercooler a sání (k hlavě).Na část šroubů se dostaneš shora a na zbytek musíš pod auto , narvat ruce nahoru za nápravnicí.Takže na půl dne.Slyším poprvé že na TD praskly svody...Většinou se vymačká kroužek (těsnění) pod turbem.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: pomoc s pretesnenim na parohach

Poslaťod zmijak » Str 11. Jún 2014, 19:46

no ja prave jsem jeste jsem na to neprisel kde to unika ale jak prodam plyn tak nekde to dymi a proto jsem myslel ze je praskle tesneni nebo svody ale turbo me jeste nenapadl prosim te jeste jaky krouzek a kde ho najdu u turba?
zmijak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 4. Máj 2014, 16:06
Bydlisko: ostrava
Vůz: xsara 1.9TD 66kw r.v 1997

Re: Výfukové svody - diesel

Poslaťod mio » Štv 12. Jún 2014, 17:20

Je to těsnění z turba na první díl výfuku (kat).Mají ho jak kelly, tak v elitu (WA 82587,MTS 02.9265 ).Demontuješ první díl výfuku a na přírubě turba je kroužek ten sejmeš a vyměníš.Pak ještě praská první svár na katu.Přechod od trubky ke katu ,prasklina není vidět .Když přidáš tak se rozevře hulí a syčí .Stačí zavařit :D .
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia

cron