HDi - teplota

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

HDi - teplota

Poslaťod Sena » Uto 11. Apr 2006, 13:34

Kolik Vám ukazuje po ohřátí teplota u Hdi 2,0. Mám r.v. 2002 a ukazuje (dr?í se) na 75 st C. Přesně na půlce mezi 60 a 90. Nevím jestli mi l?e teploměr nebo podchází termostat a nebo jestli je to OK. Topí to v kabině normálně.
Sena
 

HDI - teplota

Poslaťod Anonym » Str 19. Apr 2006, 12:24

Zdarvím, jsem takté? majitel Xsary HDI 2.0 , teplotu mám přesně stejnou to znamená kolem 75 stupňů, taky se mi to nezdálo, ale v autorizovaném servisu mě ujistily, ?e HDI motory mají provozní teplotu jen do 80 stupňů.(samozřejmě kdy? budu někde stát v koloně nebo to budu hnát do kopce na 3000 otáček tak se teplota pochopitelně zvedne třeba a? na 95 stupňů) Nic méně mám najeto 126 000 a u? to vypadá, ?e budu měnit termostat (mo?ná čidlo), jeliko? mi začalo dělat to ?e teplota byla třeba neustále jen 55-60 stupňů a? jsem tomu dával nebo ne, pak najednou vylítla na těch 80 a pak zase klesala atd. Tohle se mi stalo asi třikrát, pak zase měsíc klid a pak jeden den zas. Asi se u? termostat nějak zasekává, tak?e nechám to před létem raději vyměnit nerad bych někde vařil. Cena orig. termostatu v servisu cca 650,- Kč. :D
Anonym
 

HDi teplota

Poslaťod sena » Pon 24. Apr 2006, 8:06

Dík potě?il jsi mě :)
sena
 

HDI Teplota

Poslaťod Hosť » Ned 13. Aug 2006, 10:47

Nazdar v?etci asi pred mesiacom som si zakúpil Xsaru 2 HDI r.v. 2002 k teplote motora by som uviedol, ?e tie? sa mi zohreje asi na 80 stupnov ale to zohriatie trvá podla mna asi moc hlho. Na prevádzkovú teplotu je motor zohriaty asi po 8-9 km. Chcel by som sa vás opýtat, či je toto normálne u Xsary. Mne sa to zdá byt dost neskoro. Inak spotreba ok pri normálnej jazde 4,5 l na 100 km s lahkou nohou. :oops:
Hosť
 

Poslaťod GVG » Ned 13. Aug 2006, 17:23

Jo, je to normální - HDi se stra?ně pomalu zahřejvají. Jinak spotřebu má? zajímavou, já mám teď aktuálně 5.2/100.
GVG
 

Poslaťod CHiP » Ned 13. Aug 2006, 18:00

I moje 1,9 TD dr?í teplotu na 75 °C :) akorát teď jak byly ty nesnesitelný vedra, tak to lezlo a? na 90°C, pak sepnula sahara na první stupeň a teplota měla po ?í?alkách :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Re: HDI Teplota

Poslaťod Hosť » Uto 15. Aug 2006, 6:16

Anonymous píše:Nazdar v?etci asi pred mesiacom som si zakúpil Xsaru 2 HDI r.v. 2002 k teplote motora by som uviedol, ?e tie? sa mi zohreje asi na 80 stupnov ale to zohriatie trvá podla mna asi moc hlho. Na prevádzkovú teplotu je motor zohriaty asi po 8-9 km. Chcel by som sa vás opýtat, či je toto normálne u Xsary. Mne sa to zdá byt dost neskoro. Inak spotreba ok pri normálnej jazde 4,5 l na 100 km s lahkou nohou. :oops:


Mas palubny PC ? kolko ti ukazuje priemernu spotrebu ? pretoze mne vzdy o 0,5-1 l viac ako mi vychadza z tankovania. Inac medzimeska jazda, trasy 5-25 km, spotreba podla tankovania cca 5,5 l. Bol som na dovolenke, 1000 km, vecsina po dialnici, cca 120-130 km, mimo 90, asi 60 km po meste. Spotreba podla tankovania 4,8l, PC ukazoval 5,6. Hlavne par km po meste dokaze priemernu spotrebu v PC neuveritelne zdvihnut
Hosť
 

Poslaťod Peter » Uto 15. Aug 2006, 14:48

Ahojte.

K tej prvej casti. Som taktiez majitelom Xsara II /2002 Hdi (80 kW)kombi a tiez mi termostat ukazuje nieco nad 75 stupnov. Niekde tu na fore som sa docital, ze termostat pri nasich HDi motoroch zapina pri teplote 83 stupnov. Takze to je v pohode.
Inak mne pri jazde v Bratislave vystupi teplota aj na 90 stupnov, ale staci par krizovtiek na zelenu a ide to dole.

K tej dalsej casti o tom zohrievani motora - aj mne trva cca 5 km, kym sa pohne rucicka teploty. Ale neviem, ako to je s kurenim v aute, ale uz po prvom kilometri citim, ze zacina kurit (mozno je totym letnym pocasim :lol: )
Xsara II break r.v. 2002 (2,0 HDi 80 kW)
Obrázok užívateľa
Peter
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 30. Máj 2006, 13:13
Bydlisko: Bratislava, SVK


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia