Zvuk a spinani turba?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zvuk a spinani turba?

Poslaťod koper1 » Pia 28. Mar 2008, 13:13

Zdravim. Jsem tu novy ja i ma Xsara. Nikdy jsem s dieselem nejezdil a tohle je jeta 2.0 HDi 2001, 98 tis km, mam ji par dni. Rad bych se zeptal na turbo. Pri rozjizdeni nebo malych rychlostech slysim (ale mam pocit jako by zezadu,coz je blbost) vysoke huceni ktere se meni s pridanim plynu, zni to jak houkacka sanitky jen mnohem tiseji :-) Pri vetsi rychlosti to bud zmizi nebo to neslysim. Je to normalni zvuk? A jeste jedna vec - mel bych v urcitych otackach citit nebo slyset sepnuti turba, napr. kdyz v 80km prudce seslapnu? Priznam se, nemam tuseni jestli turbo vubec funguje. Diky za kazdou odpoved.
[/Upravil ROPE: Prosím XSARA, jsme tady na to hákliví. :wink:
2.0 HDi VTR/3door/01

-----------------------------------------------------------------
If at first you don't succeed....so much for skydiving
koper1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 26. Mar 2008, 11:37

Poslaťod Houmr » Pia 28. Mar 2008, 13:36

Zdravim, koukám ľe máme stejný model Xsary :lol:
U HDi moc turboefekt cítit není jako třeba u TDi...
®e turbo zatáhne je cítit od 1900ot/min pak uľ je tah motoru konstatní :idea:
Jinak turbo spíą tichouce píská neľ hučí a je to slyąet jakoby z motorového prostoru...
Poučka, čim víc je turbo slyąet tim víc je v haji :wink:
Jo a kdyľ v 80ti ąlápneą na plyn na 5ku tak to moc nepotáhne , na 4ku líp, na 3ku jeątě líp a na 2ku ti vyskočí motor do náručí :lol:
Xsara II Cupe 2.0HDi VTR r.v.01
Houmr
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Str 16. Máj 2007, 6:28
Bydlisko: Praha - Sázava

Hmm...

Poslaťod koper1 » Pia 28. Mar 2008, 14:19

Tezko popsat jestli huci nebo tise piska, kdyz jediny diesel se kterym jsem 13 let jezdil byl 600k truck Freightliner ve Statech, tam diesel jinak nepotkas. Neni to snad huceni, spis jak vysavac menici otacky ale tichy, nicmene nemam s cim srovnavat. Pokud by to bylo odchazejici turbo, da se rici jak rychle se to bude zhorsovat a jestli to odpozoruju? Otazek je vic, treba zhaveni, je-li 8-10C, kontrolka se pri otoceni klickem nekdy rozsviti na vterinu, nekdy jen blikne a nekdy vubec ne. Totez s kontrolkou klicku - imoboliseru. A co centralni zamykani? Misto kratkeho cvaknuti pul vterinovy zvuk jak vrcici motorek. Ja vim, moc otazek naraz, omlouvam se.
2.0 HDi VTR/3door/01

-----------------------------------------------------------------
If at first you don't succeed....so much for skydiving
koper1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 26. Mar 2008, 11:37

Poslaťod Houmr » Pia 28. Mar 2008, 15:00

K tomu ľhavení, to je normál, HDi ľhaví dýl aľ tak při -5°C
Centrál je asi nemoc vąech citroenů, jeątě sem snad neslyąel ľádnýho tiąe zamknout (uľ je oběhanej motorek jediná moľnost jak toho zbavit je koupit novej)
Imobilizér nějak nepozoruju, ale taky mi jen blikne, nevim jestli je to dobře nebo ąpatně...
Spíą koukni na kontrolku airbagů ta musí zhasnout samostatně, jinak je napíchlá na některou jinou kontrolku a maskuje tak autí po bouračce... :wink:
Xsara II Cupe 2.0HDi VTR r.v.01
Houmr
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Str 16. Máj 2007, 6:28
Bydlisko: Praha - Sázava

Poslaťod mio » Pia 28. Mar 2008, 15:02

"Turbo tiąe hvízdá" tak je v pohodě.Jestli jsi jezdil s truckem ,tak určitě víą jak se s turbem zachází.Kdyľ odejde jistě to poznáą(nejde do tahu,auto kouří)!!Imobiliser neřeą do chvíle kdy zůstane svítit,pak je něco ąpatně.Ten vrčící motorek je normální,mě taky vrčí uľ 3 roky a stále stejně.Jestli chceą tak ho pro klid duąe vyměn.Jeątě k tomu hučení zezadu bude asi nejspíą výfuk,pomalu dává zbohem,rozpadá se zevnitř poslední tlumič.A» ti xsara sloľí a málo oprav. :driv:
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Diky...

Poslaťod koper1 » Pia 28. Mar 2008, 15:17

Diky za odpovedi. Jinak turbo v trucku se neresi. Dokud neodejde tak o nem ani nevis, slyset neni. Perlicka - do posilovacu rizeni se bezne leje prevodovkovy olej :-) Jeste jednou diky.
Naposledy upravil koper1 dňa Pia 28. Mar 2008, 15:24, celkovo upravené 1
2.0 HDi VTR/3door/01

-----------------------------------------------------------------
If at first you don't succeed....so much for skydiving
koper1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 26. Mar 2008, 11:37

Poslaťod Hrnča » Pia 28. Mar 2008, 15:19

Turbo moc neslyąím, ale kdyľ pojedeą někde, kde se odráľí zvuk, třeba mezi domy, tak je slyąet dobře. Jeątě to chce otevřít okýnko. Jinak u mě to turbo v pohodě přehluąí motor nebo rádio....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Zvuk a spinani turba?

Poslaťod koper1 » Ned 30. Mar 2008, 19:56

koper1 píše:Zdravim. Jsem tu novy ja i ma Xsara. Nikdy jsem...
[/Upravil ROPE: Prosím XSARA, jsme tady na to hákliví. :wink:


OK, dam si pozor. I kdyz... taky bych mohl tvrdit ze kdyz nekdo tu svou nazyva Sara, tak ja te moji zase rikam Xara, ze? :P :lol:
2.0 HDi VTR/3door/01

-----------------------------------------------------------------
If at first you don't succeed....so much for skydiving
koper1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 26. Mar 2008, 11:37

Re: Zvuk a spinani turba?

Poslaťod Rope » Pon 31. Mar 2008, 16:05

koper1 píše:
OK, dam si pozor. I kdyz... taky bych mohl tvrdit ze kdyz nekdo tu svou nazyva Sara, tak ja te moji zase rikam Xara, ze? :P :lol:

Javor, vlastně jasan. :wink:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia