houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod chobot » Str 11. Feb 2009, 11:24

Jestli jsi četl celý příspěvek, tak je to tam popsáno, co to dělá a jak se to chová. Zajímavý je, že už je tam třetí váha vzduchu a pořád se objevuje v závadách, to už mi nejde do hlavy.
chobot
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Str 12. Dec 2007, 7:49

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod POET » Ned 7. Mar 2010, 22:31

zdar a pevné nervy - mám xsaru hdi už 3roky stále houpe v současné době jeto lepší měnili mi regulátor tlaku na vysoko tlaku
byl vydřenej potom seřizovali vstřiky, povyměnoval jsem čidla co se dala,uvažuji o výměně čerpadla v nádrži a dobrý nápad je
najít šikovnej diessel servis a taky tankovat relativně dobrou naftu ,tankuju jenom u Shellu. ozvu se až zase něco napadne,
zatím čus
POET
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 6. Mar 2010, 21:39
Bydlisko: bechyně
Vůz: xsara 2.0 hdi r.v.2001

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod MichalPeterka » Pon 8. Mar 2010, 21:22

Zdraví m Vás pánové, já měl nejspíš podobný problém na Xsaře. Motor za jízdy cukal, na volnoběh se otačky houpaly a bylo to vydět i na otáčkoměru a taky se stalo že po nastartování motor nereagoval na plyn. pedál. Motor měl zvuk jako by šel na 3 válce. Stalo se, že motor po chvíli zhasnul. Po několika nastartování a nechání běžet na volnoběh se to spravilo. Už jsem nevěděl co mám dělat, až na netu jsem jednoho dne našel vyřešení toho problému. Na Railu je ze spoda čidlo tlaku paliva, to stačilo vyšroubovat, trochu profouknout a zase našroubovat zpět. Dělám to čas od času to samé a motor běží jako drak a už necuká, nehoupou otáčky a nezhasíná. Jestli má někdo stejný problém zkuste to a uvidíte. Já ještě vyčistil regulátor na čerpadle ultrazvukem.
MichalPeterka
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pia 6. Nov 2009, 21:16
Bydlisko: Svitavy
Vůz: Citroen Xsara II 2,0HDI 80KW r.v.2002

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod vena garážmistr » Štv 11. Mar 2010, 9:33

!!!
Zkus nahodit fotečku kde to čidlo přesně hledat aby jsem nerozebíral celej motor zbytečně.(bývám dobrý hospodář často mě zbývaji součástky) :P Bohužel každý nemá možnost ultrazvuku.Ale i tak dobrá rada nad zlato.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod xsarouš » Str 17. Mar 2010, 20:31

Ahoj.Mám podobný problém,ale u studeného motoru.Startuje naprosto v pohodě,ale při přeřazování motor někdy chcípne.Připadá mi to že si nestihne sám přidat na požadovaný volnoběh v důsledku stuhlé převodovky která jde za studena těžeji.Prostě při vymáčklé spojce motor jde až na 600 ot. a někdy už nestihne zareagovat a chcípne.Při chladném motoru je jízda nepříjmená v důsledku cukání při přeřazování.Nepomůže ani lehce přidávat plyn.Jako by nereagoval nebo až se spožděním.Několikrát se mi už stalo že jsem nestihl včas zareagovat a motor jsem rozjel přez kvalt !Byl jsem s tím na diagnóze a všechno je OK.Spojku mi mechanik také vyloučil.Prej to bude některé čidlo.Ale teď které že?Neumí někdo poradit? :( :?
xsarouš
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 1. Apr 2009, 19:35
Vůz: Citroen xsara 2,0 HDI

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod kucka » Pon 21. Feb 2011, 22:41

regulator tlaku nafty to je a problem bude ve spinaci brzdovych svetel na pedalu.ma dva okruhy.jak na brzdovy svetla,tak na regulator,ktery pri brzdeni uzavira privod nafty do trysek.odpoj konektor a uvidis.ale pozor,nepujdou brdova svetla
kucka
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 27. Jún 2010, 19:27
Bydlisko: Olomouc
Vůz: citroen xsara 2.0 hdi 80 kw 2001

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod Fanatik » Uto 22. Feb 2011, 16:56

Zkus diagnostiku vstřiků, můžou být načatý a nevstřikujou tak jak maj.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod driversk » Str 23. Feb 2011, 3:16

Možno vám pomôže aj toto :

Trocha teorie pre HDI-čkarov od našich kolegov, odporúčam prečítať :idea:
http://www.c5club.com/articles/overal-c5-informations/engines/princip-system-primeho-vstrikovani-hdi
Xsara II VTS 2-HDI 80Kw rv.-2002 strieborná metalíza Bývalka
Suzuki Burgman 650 Executive , ABS , r.v.2005 Bývalka
Honda Deauville 700 ABS r,v, 2007
Citroën C4 1.6i imagine
Obrázok užívateľa
driversk
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1024
Registrovaný: Uto 11. Aug 2009, 21:21
Bydlisko: Trnava
Vůz: Ná včul ništ

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod vavrinec » Ned 27. Mar 2011, 12:30

Vymenil som to zelené čidlo teploty motora, ale problém zostal.
vavrinec
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia 5. Sep 2008, 11:55
Bydlisko: Žarnovica, SR
Vůz: Xsara 2,0 Hdi 66kw

Re: houpání a chcípání motoru u 2.0 hdi

Poslaťod Dzakub » Uto 7. Jún 2011, 20:44

aha tak proto tak v pohodě netušil jsem to :-) ok...tak se mi to stalo znova chcipnutí při jízdě:-( ale vubec mi nekolísaj otáčky při volnoběhu ani nic jinýho nikdy žádnej náznak až prostě jen občas uděla že chcipne a pak hned nejde nastartovat jde to zas tak po minutě a pak normálně zas odjedu.vubec to nechápu nestalo se to někomu??...a jeste mě napadlo když to před rokem bylo na diagnostice tak ten chlápek tam mluvil něco o váze vzduchu ale to pak něco říkali že to muže byt jen tím ze to dlouho stálo,nemohlo by to být třeba ono ??
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia