Převodovka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Převodovka

Poslaťod SilverGhost » Pia 10. Okt 2008, 21:36

Už se někomu vysr...? Mě právě dnes na dálnici. Doufám jen v ohnuté vidle, ale asi budu shánět celou převodovku :-( Zůstala tam zařazená jednička a nejde vyřadit.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Převodovka

Poslaťod mio » Sob 11. Okt 2008, 7:25

Vim že se trhaji synchrony a pak nejde zařadit.Většinou za to může olej.U ložisek zase většinou vyskakují rychlosti. Jak se ti to stalo ??
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Převodovka

Poslaťod Miklásek » Sob 11. Okt 2008, 13:06

Ja mám trošku iný problém.. Alebo skor obavu... Keď podraďujem, trošku blbo sa mi zaraďuje dvojka a jednotka. Pri rozbiehaní tento problém moc nieje. Je to u TD "normálne, alebo mám v háji synchróny? Autko má 162 tisíc a olej v prevodovke asi nebol menený. Tuším je tam "doživotná" náplň.
Takže by som sa rád spýtal ako je to s tou náplňou? Je na večné časy, alebo ju treba pravidelne meniť?
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Převodovka

Poslaťod Kvido » Sob 11. Okt 2008, 13:59

SilverGhost píše:Už se někomu vysr...? Mě právě dnes na dálnici. Doufám jen v ohnuté vidle, ale asi budu shánět celou převodovku :-( Zůstala tam zařazená jednička a nejde vyřadit.

Ná dálnici si jel na jedničku ? To jsi zapoměl řadit dál ?
Kdysi se nám něco takového stalo na statku na traktoru,jeli jsme dozadu auto bylo ještě v pohybu,dal jsem za jedna a pusil spojku něco tam křuplo a už to zůstalo šprajclé. Ale mechanici to tehdy opravili,takže opravitelné to asi je.
U xsary bych se podíval na všechny táhla,zda nějaké neprasklo v silentbloku,prý se to začne křížit a šprajcovat,já už je vyměnil všechny.

Co se týče oleje ,neviděl jsem žádný věčný a určitě je i pro převodový olej servisní interval pro výměnu.A to že ti jde blbě jednička dvojka,ono i celá převodovka je dost na prd.Ale určitě udělá své olej,určitě táhla řazení a spojka. Já vše měnil a řazení zatím v poho,ikdyž jak ve WV to není a nikdy nebude.
Až P 308 a C C4 facelift dostali perfektní převodovku,kterou odborníci chválí jako srovnatelnou s koncernem WV.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Převodovka

Poslaťod mio » Sob 11. Okt 2008, 17:37

Miklásek píše:Ja mám trošku iný problém.. Alebo skor obavu... Keď podraďujem, trošku blbo sa mi zaraďuje dvojka a jednotka. Pri rozbiehaní tento problém moc nieje.
Nějak ti nerozumim, jak to myslíš" blbo" řadit.Jde ti to přes zuby , nebo jde řadit ztuha (těžce).Řadí líp když je auto studené , nebo až po ujetí několika kilometrů??? Ty podřazuješ u TD na 1. když se ještě točí kola, vždyť TD se rozjede skoro i na dvojku a možná i bez plynu (přehánim).
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Převodovka

Poslaťod Miklásek » Sob 11. Okt 2008, 18:25

proste ked chcem zaradit dvojku, alebo jednotku pri podraďovaní, je to akoby zablokované a dostanem to tam po chvíli tlačenia... Alebo musím podraďovať s medziplynom.

A mimochodom, moje TD sa bez plynu už na jednotke rozbieha velmi blbo...
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Převodovka

Poslaťod mio » Sob 11. Okt 2008, 18:41

Miklásek píše:proste ked chcem zaradit dvojku, alebo jednotku pri podraďovaní, je to akoby zablokované a dostanem to tam po chvíli tlačenia... Alebo musím podraďovať s medziplynom.

A mimochodom, moje TD sa bez plynu už na jednotke rozbieha velmi blbo...
Určitě vyměn olej v převodovce ,je možné že předchozí majitel nalil jiný olej ??!!Nedávno jsem to řešil v peugeot 306 D ,studená rána a přestal řadit .Výměna oleje vše vyřešila.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Převodovka

Poslaťod Cvrček » Sob 11. Okt 2008, 22:53

Omlouvám se SilverGhostovi,ale budu reagovat na problém "brášky". Miklášku,odpoj EGR ventil. Mě taky moje Sára zlobila při rozjezdu na jedničku. Stačil malej kopeček a bylo to v pr.... . To sem musel dávat dost plynu na rozjezd,ale stejně to mělo snahu zdechnout. Ale po odpojení EGR jsem se musel naučit znovu rozjíždět. Ono to dostane sílu a při původním stylu rozjezdu to po každé hrabe. Jinak to řazení,to jsme na tom stejmě. Podřazování na dvě dost blbý,o jedničce radši nemluvim. Jelikož mám konexe u Peugeota,tak mi to mrkli a budu muset vyměnit spojkovej talíř. Chudák už má po deseti letech odslouženo. Tak totéž bych tipoval i u tebe.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Převodovka

Poslaťod Miklásek » Ned 12. Okt 2008, 0:59

Ahooj Cvrčku.. Poprvé, niesom Miklášek, ale Miklásek :) A podruhé, kurňa, nestraš.. :D Po budúcej výplate sa chystám na repas zadnej nápravy (ložiská a čapy) a s tou spojkou si ma teda moc nepotešil... Zajtra vyskúšam odpojiť to EGR-ko a uvidím, čo to urobí... :wink:
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Převodovka

Poslaťod Cvrček » Ned 12. Okt 2008, 9:29

Je,omlouvám,se zkomolení,sem byl asi už trochu unavenej. :oops: Pak dej vědět. A bohužel,nerad jsem nositel špatných zpráv.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Převodovka

Poslaťod Miklásek » Ned 12. Okt 2008, 9:59

to nííč... vela ludí mi komolí meno.... :wink:
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Převodovka

Poslaťod SilverGhost » Ned 12. Okt 2008, 14:54

Ne, nejezdím po dálnici na jedničku, to opravdu ne. Jel jsem po dálnici a ozval se nějaký hluk. Protože jsem měl zapnuté rádio, tak jsem sešlápl spojku a vyřadil. Spojku jsem měl stále vyšlápnutou. Zeslabil jsem rádio a brzdil. Byl tam výjezd na budoucí čerpačku, tak šup do odstavného pruhu a asi při padesátce jsem spojku zase pustil. V tu chvíli (přestože jsem řadící pákou vyřadil), začalo auto skákat. Tak jsem ji zase vyšlápl, zastavil a pomalu pouštěl. Auto se pomalu rozjíždělo na jedničku, která tam je zařazená a s pákou můžu kvedlat jak chci, přesto se nepodařila vyřadit. I táhla se tváří, jako že mění rychlosti, takže problém je někde v převodovce. Já můžu být rád, že jsem nepřetrhnul rozvoďák, přeci jen v padesáti podřadit na jedničku, to není jen tak :roll:
Auto je u známého, tak až se vrátím z Londýna, budu asi nemile překvapen. Pak dám vědět, co a a jak.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Převodovka

Poslaťod SilverGhost » Štv 16. Okt 2008, 8:48

Tak to ani nerozebírali, ráno opět řadit šlo. Tak vyměnili olej, vypadá to, že se asi kously synchrony. Řadit jde, jede to, ale řazení je nic moc a občas musím dávat meziplyn, abych zařadil. Takže hledám jinou převodovku.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Převodovka

Poslaťod Miklásek » Pia 17. Okt 2008, 10:11

Auuu.. tušim radšej vymením olej.. :shock:

Vie mi niekto poradiť kvalitný olej? Bo pravdepodobne tam pojde Castrol, Valvoline, alebo Shell. No origo je tam tuším Total, nie?
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Převodovka

Poslaťod SilverGhost » Pia 17. Okt 2008, 10:35

To nebylo olejem, jen byl metalický od opotřebení synchronů nebo kol převodovky. Tak by byl vyměněn preventivně, to není až taková investice.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia