startování 1,9 D / TD

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod empík » Uto 11. Dec 2012, 23:37

Tak tie tlaky to je katastrofa. :shock: Pokiaľ si dobre pamätám tak tlak pri diesli by nemal klesnúť pod 22atm. To však nie je to najhoršie. Rozdiel medzi valcami by mal byť + - 10%. Neverím, že by mechanik urobil takú veľkú chybu v meraní. Nárast tlaku by mal byť rýchly - postupný je zlý. Je fakt, že stav motora sa ukáže najviac v zime, ale keď je len kúsok z toho merania pravda tak tvoj motor má už najlepšie časy za sebou. Domnievam sa, že po zahriatí sa tlaky predsa len zrovnajú a v tom prípade pomôže len výbrus pokiaľ nie je prasknutá hlava.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod marjon » Str 12. Dec 2012, 12:24

pred chvilou som vymenil teleso palivoveho filtra s rucnou pumpickou,kde mi motor prisaval vzduch a podla tych vyjadreni mechanikov bol problem, dnes som sa zastavil aj v servise kde mi pred dvoma rokmi menili tesnenie pod hlavou a tiez hovoria ze chyba bude tak,auto teraz oddychuje a chladi sa vonku,vecer skusim startovanie a som strasne zvedavy.......dnes rano opat nestartovalo,dal som mu fenom telpeho vzduchu priamo do sania,ale podla mna ani toto nepomohlo,tocil som ho dovtedy az kym nezacal odpalovat a nakoniec horko tazko nenaskocil

auto som skusil nastartovat lenze ziadna zmena,toci,toci,toci a nic....
skusil som dopumpovat rucne naftu,potom po chvilke dalsieho tocenia chytil. dal som dole sanie a zistil som ze na jednej tryske je zalomena hadicka prepadu,odrezal som ju a natiahol na miesto,to iste na dalsej,tam som dal novu. skusam pumpovat a stale ide velmi lahko,mechanik mi vcera povedal ze ak by bol palivovy system tesny,nemoze sa pumpa zatlacit az po spodok a musi byt citit odpor.to sa u mna ale nedeje. po nastartovani motora sledujem privodnu priesvitnu hadicu od palivoveho filtra do cerpadla a jasne v nej vidim vzduch, je to normalne....?
okolo tej pumpicky tiez slzi nafta, tak isto ako u tej povodnej ktoru som dnes vymenil.....uz si neviem rady,ale myslim ze sa mi system zavzdusnuje. moze to mat vplyv na tie studene starty?

neda mi to,tak som este raz rozobral palivovy filter a zistil som ze na tom vrchnaku filtra je jeden vyvod na ktory sa napaja hadicka ktora smeruje k prepadu, z vnutka toho dekla je akysi ventil ci co to je , skusil som cez to prefuknut a nasat ustami., zistil som ze ten moj povodny ide aj prefuknut aj cez neho nasat,cize prepusta obydvoma smermi, ten co som dnes kupil vsak uz toto nedokaze, vzduchcez neho prejde len ked sa nasava, prefuknut sa neda.....teraz neviem co je spravne,to je jedna vec a druha , ze na tom dnes kupenom je ten priemer toho vyvodu mensi ako na tom mojom povodnom a nedokazem nanho nasadit tu hadicku prepadu tak aby tesnila......

podarilo sa mi nasadit na novy filter aj novy kryt a aj vsetky privodne hadice,po nastartovani uz nie je vidiet prudit vzduchove bubliny do cerpadla,auto je vytlacene a chladi sa ,uvidime o taku hodinku....ako zareaguje pri starovani

-- přidáno čtv pro 13, 2012 7:29 am --

dnes rano -8 stupnov a motor naskocil, sice nie optimalne ale ovela lepsie ako doteraz. chytili dva mozno tri valce po chvilocke,nejaku polminutku isiel na tri valce,potom ok.
je to neporovnatelne lepsie ako vcera,takze sa mi jeden dovod tou opravou palivoveho systemu podarilo odstranit, uz viem ze to bola kombinacia viacerych zavad. pravdepodobne tam bude robit sarapatu aj ta kompresia, ktoru si odmeriam tentoraz sam a dozviem sa pravdu, ak bude zla musim zistit kde tie tlaky unikaju.

aj okolo ten novej pumpicky tecie nafta,volal som do znackoveho servisu a trvdia ze to nemoze byt, pumpicka musi byt sucha a nesmie tadial presakovat nafta,inac netesni,neda sa to vraj pretesnit,treba vymenit kus za kus tak ako som to urobil vcera. takze aj ta ktoru som kupil z buraneho berlinga nie je dobra, v citroene za nu chcu 124,10.- eur.rozmyslam nad prepojenim palivoveho potrubia na priamo bez toho filtra,len neviem ako na to.....potom by som zistil ci hlavna pricina je v netesnosti tej pumpy
Prílohy
1.JPG
cerveny kruzok je ten pripoj na hadicu prepadu,modry je prihod k cerpadlu kadial vidiet prudit bubliny a zlty je miesto okolo pumpy odkial tiez slzi nafta
1.JPG (26.74 KiB) Zobrazené 17520 krát
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Pon 29. Sep 2008, 14:23
Bydlisko: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod marjon » Štv 27. Dec 2012, 14:12

hosi,som naozaj v koncoch, filter s pumpickou vymeneny,prepadove hadicky vsetky vymenene,vycistene sitko v plavaku nadrze a stale nepomaha, kym je auto na noc vonku, nie a nie nastartovat,ked ho dam do garaze kde je cca.7-10 stupnov nastartuje bez problemu, uz som skusal pred vonkajsim startovanim napumpovat naftu,ale nepomaha, v potrubi je stale vidiet vzduchove bubliny,pocul som uz aj taku verziu ze chyba bude v cerpadle,ale preco a co tam moze byt chybne ze ma na to vplyv teplota vzduchu......
pomozte....ak viete
momentalne som odpojil rychlospojku prepadu a zablendoval som kovovu hadicu prepadu z cerpadla,odvzdusnil som to cele a natlakoval rucnou pumpou,cize teraz je pod tlakom palivovy filter,cerpadlo a prepady az po zablendovane miesto,auto vytlacil von a uvidim do rana ci to vydrzi takto natlakovane do rana
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Pon 29. Sep 2008, 14:23
Bydlisko: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod mio » Štv 27. Dec 2012, 18:23

Ty tlaky co ti naměřili je katastrofa, ve tvém případě bych se s tímhle motorem vůbec nepáral a vyhodil (popř zakopal co nejhlouběji :nasr? ).Co jsi do toho investoval, tak za to by jsi měl jiný motor se zárukou i s novým rozvodem.Jestliže ti teče pumpička tak je chyba pravděpodobně jasná.Pokud měníš těleso palivového filtru musíš vyměnit i gumičku pod ním a všechny ostatní.Originál nekupuj (asi se ani samostatně neprodávají) stačí když zajdeš do prodejny těsnění a oni podobné určitě najdou, cena se u nás pohybuje v destikorunách .Těleso filtru mívá taky občas popraskané dno (přesně je to okolo šroubu na obr. č.70), je to velmi obtížně vidět ale právě tohle je veliká bolest,gumička (č.3) nesedí a pod filtrem se přisává podtlakem vzduch.Vezmeš za těleso filtru silou ale s citem !!!!, a zakýváš do stran, pak je vidět jak s pod filtru při pumpování nepatrně vytéká nafta .Při tomhle problému motor většinou chytne okamžitě ale kucká a při jízdě nemá plný výkon a občas škubne, jsou vidět bublinky v hadičce.Řešil jsem podobný problém se startováním ale na starším motoru (47 kw), když byl mráz tak spadla nafta a motor nechytil na drcnutí až na druhý pokus popř. na třetí.Byla ztvrdlá těsnící gumička na regulátoru ohřevu nafty , na tělese filtru. V mrazech když jsem napumpoval bylo vidět jak okolo gumičky vytéká nafta,když jsi zapumpoval nad nulou tak to skoro nebylo vidět , jen velmi mírně slzelo .Když jsem auto postavil z kopce cca po třech hodinách už nešlo nastartovat , když na rovině chytlo okamžitě.Časem se to zhoršovalo a pak už nechytlo ani na rovině.Nevím jestli právě tohle je tvůj problém, je to jen moje zkušenost, výměna gumičky přišla na 6 kč....Určitě bych vyzkoušel vyřadit celý filtr (bypass) nahradil bych ho Téčkem např. s ostřikovačů. Ale určitě bych před Téčko použil pro napumpování balonek ze staršího dieslového motoru, abych měl jistotu že to je filtrem a ne motorem,popř. čerpadlem.Málem bych zapoměl, několikrát se mě stalo že při zakoupení nového pal. filtru a při jeho výměně byla těsnící gumička v novém filtru nepatrně užší a přisávalo to vzduch (problém byl hned na světě),vždy jsem použil gumičku původní ze starého filtru.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Nežere, nehulí a stejně špatně chytá (1,9D)

Poslaťod Xsarator » Uto 21. Jan 2014, 19:07

Ahoj lidi, projíždím forum a asi se to samé nikomu neděje.
Můj problém: Auto při nastartování déle točí a když chytne vyvalí se kouř z výfuku a motor jakoby koktá. Někdy koktá až chcípne. Když přidám plyn tak pak na volnoběh stejně koktá. Po chvíly to koktání přestane a motor se chytne. Děje se mi to od léta, takže zimou to nebude. Nebylo to tak hrozné tak jsem to neřešil a teď jak je chladněji se to zhoršilo. Tohle se mi děje jen když stojí delší dobu. Ale někdy to udělá už po 2 h a někdy ani po víkendovém staní to udělat nemusí.
Ještě jsem si vzpoměl, že jednou napodzim po tom co jsem auto nastartoval motor vydával strašně klepavé zvuky. Jako kdyby upadl výfuk hned u svodů. Kousek jsem jel, chcípl, znovu nastartoval a vše šlo normálně.
Taky mám pocit když jedu kolem 110km/h třeba 1-2km a trochu uberu plyn motor jakoby zacukal. Ale fakt jen malinko.
Udělal jsem tyto kroky: Nabil baterku, vyměnil svíčky, vyměnil naftový filtr a vytřel nádobku. Měl jsem předdvěma lety v opravě i čerpadlo.
Jinak Auto jede hezky, na nafťáka bez turba docela svižně. Spotřeba je pořád stejná a nekouří. Nafta taky nepadá
Kdyby vás něco napadlo jsem rád za každé rady.
Xsara II VTR 1.9D 51kW rv. 2002
_______________________________________________
Obrázok užívateľa
Xsarator
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Str 19. Dec 2007, 22:49
Bydlisko: Kolínsko

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod Kleki » Str 22. Jan 2014, 13:06

Premerať kompresiu vo valcoch , poprípade nastaviť ventilovú vôľu . Viac sa dočítaš tuhttp://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=55&t=5111
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

špatně startuje xara 1.9 td 66kw

Poslaťod rehanekmichal » Ned 2. Feb 2014, 13:35

dobrý den mám problém potřejuju poradit při každém startu musím dlouho točit dokud nenastartuju do nedávna to šlo bez startovacího spreje ale ted bych bez nej nejel :( .. žhaviče mam nove vstřiky taky vzducháč taky nafta nepadá ... co to muže být? předem děkuju za radu
rehanekmichal
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 2. Feb 2014, 13:10
Bydlisko: Hodonín
Vůz: citroen xara 1.9 td 66kw rv 98

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod mio » Pon 3. Feb 2014, 17:39

Když nastartuješ okamžitě po vypnutí motoru tak taky dlouho točíš ? Zkontroluj přepadové hadičky od vstřiků , nesmí být popraskané ! Máš průhlednou naftovou hadičku k čerpadlu, je bez bublin při běhu motoru? Sáhni zespodu na naftové čerpadlo jestli není od nafty !
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod robo27 » Pia 28. Feb 2014, 16:37

Chlapi!

Motro 1,9D dw8b. Pred chvíľlou som došiel domov z práce - cesta cca 100km. Po ceste domov auto šlapalo bez problémov. Zastavil som sa 2x v obchode a zakaždým v pohode naštartoval. Doma vykladám nákup cca 10 minút, chcem zaparkovať auto a nič - štartér točí točí a nič motor neodpáli. To nemôžu byť žhaviče - motor je teplý, akoby tam nešla nafta. Nemám šajn čo stým, nechápem.... Neaká rada? Imobilizér?

Občas sa mi stalo že pri vypnutí motora palubná doska pískla - povedzme 1 z 20 prípadov vypnutia motora....Že by imobilizér??

ďakujem za nápady čo stým...auto som dotlačil do garáže ručne....
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod baffy » Pia 28. Feb 2014, 16:50

Immo by si mal vylúčiť tým,že použiješ druhý klúč.Neblbne ti nárazové čidlo?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod robo27 » Pia 28. Feb 2014, 18:32

Žiaľ druhý kľúč nemám... Nárazové čidlo - to je ten červený vypínač za motorom na strane rozvodov? Ako to má fungovať?

-- přidáno sob bře 01, 2014 11:30 am --

Update: Pri pokuse naštartovať mi začne blikať ledka na výstražnom snímači - tá čo bliká keď je auto zamknuté... Bliká celý čas aj pri točení štartérom. Takže je problém v immo ale ak to správne chápem mohlo sa stať že nenačítalo kľúč, alebo kľuč načítalo ale immo neotvoril stop ventil na čerpadle. Neaký nápad čo z toho to je resp ako to zistiť? Bude najjednoduchšie vyradiť immo na čerpadle? Typ na poistky ktoré skontrolovať?

Update2: Poklepal som po čerpadle včasti stop ventilu, pohrabal káblami čerpadla a auto chytlo.... Takže vytiahnuť čerpadlo a vyradiť immo - asi je risk to nechať tak aby ma to nechalo kdekoľvek na ceste....
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod robo27 » Str 5. Mar 2014, 18:52

Takže zatiaľ jzdím - auto od vtesy naštarovalo cca 50x normálne.... Pre istotu som si bol dať spraviť druhý klúč / 2000kč... :( .... Uvedená situácia ma ale primäla k zamysleniu ako funguje imobilizér... Vie niekto odpovedať na to či imobilizér komunikuje s čipom kľúča len pri štartovaní alebo aj počas celého času čo motor beží? Ja dúfam že to až tak premotivovane spravené nie je...

Ide mi o to či sa mi môže motor z ničoho nič vypnúť počas jazdy....Odstránenie imob v mojom prípade mi tiež nie je 100 percent jasné... Z toho čo som našiel na nete a vy komunikoval z mechanikmi údajne stačí stop ventil na čerpadle nahradiť obyčajným stop ventilom na +12V.... Samozrejme že ten je skrytý pod plechovým krytom.... Na to je viac verzií - od odvŕtania zalamovacích šróbov po verziu odrezania flexov...

Robil to niekto? máte skúsenosti?

ďakujem
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

PRoblem so startovanim

Poslaťod yanci12 » Pon 5. Jan 2015, 11:37

Zdravim,

najprv jedna otázočka. Existuje detajlnejšia elektrická schéma ako je ta od Cvrčka?
Pýtym sa preto, lebo mám problém so štartovaním. Niekedy naštartuje úplne bez problémov na prvý krát priam ako z učebnice, inokedy až na 50. pokus. Potočim kľúčom, zhasne kontrolka dobíjania, cvaknú nejaké relátka (v interiéry aj pri motore) a nič viac. Ticho. Toto sa opakuje náhodný počet krát až kým nenaštartuje. Batéria je úplne nová. Nemáte niekto s takýmto problémom skúsenosť?
Ďakujem
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod betom » Pon 5. Jan 2015, 13:29

Pokud po otočením klíčku zhasne kontrolka a AKU je nový a nabitý a nekouří se ze startéru vypadá to na přechodový odpor - zaoxidovaný nebo uvolněný spoj na silnoproudých kabelech od AKU. Zkontroluj jejich stav a nezapomeň i na ukostřovací (-) kabel od AKU i na motoru. Měl jsem takovou závadu a stačilo dotáhnout šroub ukostření mínusového kabelu na kartru. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: startování 1,9 D / TD

Poslaťod Fanatik » Pon 5. Jan 2015, 16:28

Nebo opálené kontakty na elektromagnetické cívce. Nespojí to okruh na motor startéru.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia