Podtlak v nádrži

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Podtlak v nádr?i

Poslaťod CHiP » Pon 4. Sep 2006, 19:22

Po ujetí dlouhý trasy, několik set km jsem jel u? parkrát tankovat a kdy? otvírám víčko nádr?e, tak nejprve se přetahuju s hrdlem o víčko, a? kdy? tam pronikne vzduch, tak se mi podaří víčko sejmout :shock:. Víčko jsem zkoumal a dírku jsem v něm ?ádnou nena?el, v?iml jsem si ?e pod víčkem u hrdla nádr?e je nějaký čudlík :?:
Kde mám tu dírku potvůrku hledat, zřejmně je přicpaná :(
Důsledek pozoruju nepatrně ni??í volnoběh a subjektivně o tro?ku líněj?í, ale to a? tak po 200km jízdy :?
Je to 1,9 TD :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Hanes » Pon 4. Sep 2006, 20:19

vět?inou je odvětrání zvrchu nádr?e, ve víčku asi nic nebude, zatím ve v?ech autech co jsem měl byl v nádr?i podtlak při otevření, ale malý.
Ten volnoběh a líněj?í auto bych přisuzoval ohřátému motoru, k takovému ohřátí jako při 200Km v kuse nedojde jen při jízdě do práce tak?e ho asi jindy stejně nemů?e? pozorovat.

Právě jsem ale ?el ke své xsaře a oddělal víčko nádr?e a nic-?ádnej podtlak, del?í trasu jsem s ní je?tě nejel-mám jí týden :D , mo?ná být tebou podíval bych se pro jistotu po odvětrání nádr?e, mo?ná i v tom víčku něco bude a bude stačit profouknout-nevím
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod MP » Pon 4. Sep 2006, 20:20

Asi ti moc nepomů?u , ale právě ten "čudlík" v?dy při tankování , a? pistole "vypne" zmáčknu a pak je?tě dotankuju . Ne? nádr? zavřu tak ho je?tě na chviličku zmáčknu . Někde jsem četl ?e se tak odvzdu?ní nádr? - nebo zavzdu?ní - zkrátka se srovnaj tlaky . A podobnej problémek jako ty jsem neměl . Je to taky 1.9 TD .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod CHiP » Pon 4. Sep 2006, 20:21

Hanes: Já jsem línej to hledat, proto si nechám poradit kde to je :twisted:, snad se někdo ozve :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod CHiP » Pon 4. Sep 2006, 20:25

Ve fáčku ta dirka byla přímo ve víčku, AXo jí tam má taky a u fáčka kdy? byla ucpaná, tak to po ujetí pár km zdechlo :lol:
Tak bych taky nerad takhle někde zdechnul, a? se pojedu "podívat" na Slovensko :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Dave » Pon 4. Sep 2006, 20:36

Dneska u? se nevětrá víčkem jako u star?ích typů.
Na vr?ku nádr?e je soustava odvzdu?ňovacích ventilů s připojenýma hadicema a svedená do kanystru s aktivním uhlím.
Znám chlápka co měl stejný problém na Astře clasic a nakonec na to dojel při cestě na dovolenou kdy u? definitivně neotevřel (jel nonstop od natankování a? do rezervy). Po vymontování nádr?e zjistili ?e měl skříplou zavzdu?ňovací hadici (a o 5litrů men?í nádr? kvůli deformaci podtlakem :) )
Dave
 

Poslaťod Hosť » Pon 4. Sep 2006, 20:59

ale nádobku s aktivním uhlím mají pouze benziňáky.
Hosť
 

Poslaťod Dave » Uto 5. Sep 2006, 10:06

To má? pravdu, nev?iml jsem si ?e jde o diesel.
Ale rovod odvětrávání se nechává stejný i u nafty, jen vynechají nádobku. Aspoň u těch co jsem viděl já
Dave
 

Re: Podtlak v nádr?i

Poslaťod řepák » Uto 5. Sep 2006, 15:33

CHiP píše:Po ujetí dlouhý trasy, několik set km jsem jel u? parkrát tankovat a kdy? otvírám víčko nádr?e, tak nejprve se přetahuju s hrdlem o víčko, a? kdy? tam pronikne vzduch, tak se mi podaří víčko sejmout :shock:. Víčko jsem zkoumal a dírku jsem v něm ?ádnou nena?el, v?iml jsem si ?e pod víčkem u hrdla nádr?e je nějaký čudlík :?:
Kde mám tu dírku potvůrku hledat, zřejmně je přicpaná :(
Důsledek pozoruju nepatrně ni??í volnoběh a subjektivně o tro?ku líněj?í, ale to a? tak po 200km jízdy :?
Je to 1,9 TD :twisted:

Tak to jsem ře?il taky kdy? jsem Xsaru koupil.
Byla boraná na pr.př. a po náv?těvě u Patery mi tam zjistili, ?e mi tam chybí jakejsi uhl.filtr. tak mi tam dali pou?itý a je po starostech . Zatím , ale předpokladám ?e by jsi ten filtr měl taky ev. vyměnit za novej. Mě stál 150,- .Počítám ?e novej by mohl stát do 500,-. Vzdhledem k tomu ?e má? naftu ? se domnívám ?e jsi nabral někde nějakej bordel a teď se ti to přicpává.
Hodně ?těstí při odstraňování....
1.8/16V
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod CHiP » Uto 5. Sep 2006, 16:38

řepák: To se nikdy nedozvím, co do toho lil původní majitel :?, já autíčko dopřávám naftu jedině od Shellu :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Hosť » Uto 5. Sep 2006, 16:47

CHiP píše:řepák: To se nikdy nedozvím, co do toho lil původní majitel :?, já autíčko dopřávám naftu jedině od Shellu :twisted:

..řepáku.. ale to je jedno
Copak má? to auto 2 dny ?
Hosť
 

Poslaťod řepák » Uto 5. Sep 2006, 16:51

Anonymous píše:
CHiP píše:řepák: To se nikdy nedozvím, co do toho lil původní majitel :?, já autíčko dopřávám naftu jedině od Shellu :twisted:

..řepáku.. ale to je jedno
Copak má? to auto 2 dny ?

I tam jsi mohl natankovat cosi.
Prostě to bude? muset opravit aby ti to zase jezdilo nó ! :lol:
A je?tě mů?e? mít zasranou tu hadičku od víčka nádr?e .. co je ten ventilek .
Nebo skřípnutou nebo co já vím , ale moc bych za to nedal ?e to bude ten uhlíkovej filtr .. někde u pr.př kola pod plast. podběhem.
Hodně ?těstí a málo financí při opravě .... :D
... říkám ,, ty deh?áci to je hotový ne?těstí .... :D
Čau
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod CHiP » Uto 5. Sep 2006, 17:10

řepák: Ty jsi to ?patně pochopil, já u? vyjezdil několik nádr?í s tímto "problémem" :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod řepák » Uto 5. Sep 2006, 18:08

CHiP píše:řepák: Ty jsi to ?patně pochopil, já u? vyjezdil několik nádr?í s tímto "problémem" :lol:

No tak to bych to vopravdu asi viděl na ten filtr ...
Hodně ?těstí..... :P
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod Hanes » Str 6. Sep 2006, 20:25

Sakra pochopte ?e ten uhlíkovej filtr má jen auto co jezdí na benzín, je to nádobka s tzv aktivním uhlím do ní? jdou výpary, které se následně spalují.

Tak?e opravdu u motoru 1.9td jak má CHIP není mo?né ?e mu tam chybí po bouračce, nebo je ?patnej, on tam prostě není od výroby.

Pravěpodobně bude? mít ucpáno odvětrání nádr?e-bohu?el pro tebe to bude jedna z hadiček co vede z vrchní části nádr?e-musí se kvůli tomu sundat nádr?
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia