problém v motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

problém v motoru

Poslaťod Aleš » Uto 27. Okt 2009, 10:46

Mám XsaruII 2.0HDi r. výroby 2001 a občas se mi stane že začne dost silně škubat v motoru a motor začne ztrácet výkon.Po chvíli auto jede normálně a nějaký čas je vše v pořádku,pak ale škubání v motoru začne opět.Nevíte co to muže být? V citroenu si s tím neví rady. Předem děkuji všem za odpovědi. Naftou si myslím, že to nebude tankuji na č.s. BENZINA a přidávám VIF.
XsaraII 2.0 HDi 66KW r.v.01 hatchback modrá metalíza
Aleš
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pon 6. Júl 2009, 19:20
Bydlisko: Kutná Hora
Vůz: XsaraII 2.0 HDI 66kw r.v. 2001

Re: problém v motoru

Poslaťod MP » Uto 27. Okt 2009, 14:26

Jen jedna moje zkušenost . Začal jsem teď jezdit Focusem 1.8 TDCi , kterej předtím rok stál . Jen jsem ale chtěl vyzkoušet dojezd na plnou , tak ji skoro vyjel do sucha . Asi si to cuclo něco ze dna a při studeným startu to mělo nepravidelnej volnoběh a i za jízdy to občas cuklo . To mě ještě nenapadlo že to mohlo bejt tím vycucnutím nádrže do sucha , tak jsem byl na diagnostice a nic nezjistili . Pak jsem tedy přidal do nafty nějakej čistič palivové soustavy a vstřiků od SONAXu a po několika stovkách km nastalo zlepšení . Ještě mám připravený na další tankování něco podobnýho od STP a Wynn´s ... Je mě jasný že by se bordýlek měl zachytit v palivovým filtru , ale .... něco možná prošlo , nevím .
Zkus začít taky tady tím , balení stojí do cca 150 Kč , a uvidíš .
...mimochodem , zlatej , starej dobrej 1.9 TD ... nebyl problém !! ... a že má něco najeto.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: problém v motoru

Poslaťod Aleš » Str 28. Okt 2009, 10:46

Díky za radu. Ten VIF taky čistí a nádrž nevyjíždím. Stalo se mi to při skoro plný nádrži. Tím bordelem to asi nebude. To by dělalo častějc. Mě to udělalo zatím 2x(Ono to nechce jet a dusí se. Ale během pár vteřin je to dobrý.). Auto mám od 2. června.
XsaraII 2.0 HDi 66KW r.v.01 hatchback modrá metalíza
Aleš
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pon 6. Júl 2009, 19:20
Bydlisko: Kutná Hora
Vůz: XsaraII 2.0 HDI 66kw r.v. 2001

Re: problém v motoru

Poslaťod HDi ogar » Sob 31. Okt 2009, 18:48

podobný problém měl známý,při větším vytáčení ztratil motor výkon,první v Citroenu chtěli měnit palivový čerpadlo :roll: ,pak vstřikovací,na diagnostice nic nezjistili :roll: ,
půjčil jsem mu první palivové ,auto mělo stejný problém,pak ještě tlakový snímač z vstřik. čerpadla a ejhle chybka na světě :jup: ,tlakáč již nebyl v dobré kondici v Citroenu jej nabízeli za 15klacíků nový,ale bosch ho prodává už za 3,5t.,vše je teď ok na tachu už 290t.km :driv:

záleží,ale jak se přesně chová motor
skvělý zážitek jen s HDi od PSA
HDi ogar
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Uto 21. Júl 2009, 20:07
Bydlisko: Zlín
Vůz: xsara coupe HDi VTR 80kW (110HP)


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia