kolísání otáček HDI

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: kolísání otáček HDI

Poslaťod empík » Str 18. Máj 2016, 18:54

Vätšina termistorov, v aute je typu NTC, čo znamená, že so zvyšujúcou teplotou stúpa aj ich odpor, takže 6kohm bude asi OK. Je lepšie ho kontrolovať v pohári vody, aby mal podobné podmienky ako v aute. Kludne tam pichni aj bytový teplomer pre kontrolu teploty. Z vlastnej skúsenosti a praxe ti však môžem povedať, že čidlá sú také malé potvorky, a aj keď nameráš takto správne hodnoty, ešte to neznamená, že je čidlo úplne v poriadku.:)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

kolisanie otačok motora, problém s ťahom

Poslaťod pajo99 » Uto 14. Jún 2016, 19:53

Takže mam taký problém s volnobehom a pri nižšich otackach (1500ot.) a ptm pridaní plný plyn a auto sa velmi pomali rozbieha a dymí. Takze volnobeh ked nastartujem auto tak na volnobehu kolisaju otacky ked auto vytocim na volnobehu plnym zosliapnutim na podlahu tak auto strasne dymi a ide len do 3000ot. A ma taky klepotavy zvuk ten motor. Ale ked pridavam postupne pomali tak ide aj do 5000ot. A nedymi. Potom pri jazde ked ma auto 2000ot. A pridam tak pekne taha bez dymenia. Ale akonahle ma menej otacok napriklad aj 1600ot. Pridam na podlahu a auto strasne pomali nabera rychlost a vidim ze dymi. Ešte k tomu kolisaniu otačok na volnobehu. Ak odpojim vahu vzduchu alebo klapku na sani alebo snimac tlaku turba v tom sacom štvorci( kde su aj klapky).tak volnobeh ide v poriadku ale zas potom auto netaha..naposledy na volnobehu som dal dole s turba cierne koleno co uz ide do intercolera. A ked som dal ruku k turbu ze som ako keby pridusil turbo tak otacky prestali kolisat. Ak som ruku dal od turba prec tak zacali zas kolisat. Ak dam naspat ruku k turbu tak prestanu kolisat. Alebo ak odpojim s turba podtlak tak otacky tiez prestanu kolisat.Tak kde by mohol byt problem . inak auto ked ma otacky tak pekne taha. Diagnostika ziadnu chybu neukazuje. 1.6hdi 80kw
pajo99
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 14. Jún 2016, 19:52
Bydlisko: Nitra
Vůz: 1.6hdi 80kw

Re: kolísání otáček HDI

Poslaťod pll18 » Str 24. Nov 2021, 19:53

Dobrý deň mám xsaru 1.9D 2001 ročník. Mám problém s kolísaním otáčok za studena, otáčky sa rozkolíšu o rozdiele do 100, 200 otáčok a potom sa to ustáli. Vedeli by ste poradiť v čom je chyba?
pll18
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 27. Apr 2020, 9:15
Bydlisko: Kriváň
Vůz: Citroen Xsara, 1,9D 51kw, 2001

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia