Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Poslaťod šíma » Str 10. Feb 2010, 15:36

marcco83 píše:No a ja by som povedal dotankovat do plna a jazdit...ono sa to "spali"...Pokial to nie je pomer 1:1 tak by to malo byt v pohode...
No ak si to tankoval po zlacneni nafty....budes jazdit o trosku drahsie...hahaha


Já měl (viz výše) poměr 2/1 nafta/benzín a v pohodě to nebylo. Odtahovka přijela až za hodinu a půl...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Poslaťod Hrnča » Str 10. Feb 2010, 16:37

Tak ten poměr byl určitě myšlen obrazně. Nedávno jsem s kamarádem Pikasákem tankoval do cca35 litrů nafty 3 litry benzínu a pikaču si maže v pohodě. Tento poměr byl zvolen kvůli tomu, že při teplotě -20°C zamrzla nafta. Od té doby vše ok. A to vše kvůli jednomu natankování jinde než obvykle...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Poslaťod bleriot11 » Ned 20. Júl 2014, 8:27

Tak jsem debil.Suchá nádrž a do ní jsem nalil 15 litrů benzínu.Od benzínky jsen ujel asi 100m.Motor se zastavil.Nyní řeším co a jak.Pak napíšu jak na tom jsem.Akorát furt nemůžu uvěřit tomu,že jsem takovej kretén.A to mi ani nedošlo proč to nejede.Tak nadávám a Jeníček povídá: A nemůže být špatnej ten benzín?V tu chvíli mi to došlo,BENZÍN !!!
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Poslaťod bleriot11 » Pon 21. Júl 2014, 17:02

Tak přátelé,mám víc štěstí jak rozumu-doslova.V neděli se mi podařilo přes tchána sehnat v J.Hradci servis který mi to byl ochoten vyřešit.Nový filtr jsem v neděli fakt koupit nemohl,alespon jsem sehnal jiný po výměně z jiného vozu.Tak si auto znovu krásně přede,celá sranda mě vyšla na 350kč+koupit nový filtr.V servisu jsem mu nutill pětikilo a fakt si vzal jen těch 350 na hodinu práce.Benzím mi dal do kanystrů s sebou.
Jinak celá ta anabáze se mi stala cca 30km od domova(JH) v sobotu večer a s Xsaravanem.Tak jsem musel zbláznit celou rodinu,tedy obě(naše a tchána) a ten celej cirkus odtáhnout.Manželka zase musela na otočku přijet z Čáslavi(120km)a odvést děti,které byly se mnou.V něděli ráno totiž zase musely být na táboře.Tím chci poděkovat všem účastníkům záchranné akce.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Natankoval som benzin do 2,0 HDi

Poslaťod lydiem » Pon 21. Júl 2014, 18:08

Hezká historka _ok_
Jeník šikovnej, rodinná spolupráce na jedničku a tatínek si bude asi ještě hodně dlouho u benzínky třikrát kontrolovat barvu pistole :wink:
Hlavně že to dobře dopadlo :)
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia