Štrkot z motora

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Štrkot z motora

Poslaťod Yvory » Pia 5. Feb 2010, 18:21

Zdravím dámi a páni

Chcem sa opýtať či nemá niekto nejakú skúsenosť so štrkotaním v motore. Prejavuje sa to hlavne keď idem do vačšej akcelerácie teda ked poriadne dupnem na plyn sa začne ozývať také jemné štrkotanie v motore a pri dorovnaní otáčok alebo pri plynulom rozbiehaní to nerobý. Nie sú to náhodou ventily alebo reťaz na olejovom čerpadle?

???????
Yvory
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned 14. Jún 2009, 19:43
Bydlisko: Ružomberok
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 2,0HDi, 2001

Re: Štrkot z motora

Poslaťod rosta12345 » Sob 6. Feb 2010, 11:50

kdyby to byl benzin tak řeknu detonačni spalovani ale jestli to dělava i u nafty tak to netušim
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Štrkot z motora

Poslaťod cyrrano » Ned 24. Okt 2010, 20:30

Zdravim vsetkych, mesiac dozadu som si kupil tento model,
1] ked nastartujem auto, ked je zimsie rano alebo vecer, tak pri pohyboch volantom je pocut zvuk ( ale nie vzdy ) ako piskot ani slaby ani silny,, ale len na kratky cas, max. do 1 min. potom prestane - moze to byt sposobene tym , ze olej v posilovaci, kym sa trochu zohreje este nema taku mazaciu ucinnost ?
2) ked nastartujem alebo aj ked motor bezi na volnobehu, pri studenom motore je to viac pocut ale len chvilu, je pocut okrem klasickeho zvuku diesla velmi ale velmi slabucke chrcanie od motora,musite sa sustredit aby ste to poculi,to chrcanie zmizne akonahle zosliapnem spojku,ked vysliapnem znovu je to pocut, aj ked som laik urcite to je nieco medzi spojkou a prevodovkou,podotykam ten zvuk pocujem spoza volantu aje to velmi ale velmi slabe chrcanie,bol som s tym aj v servise tam samozrejme ako napotvoru nic nezistili a nepoculi, pytal som sa suseda automechanika ze to je normalne aj pri novych autach.
cyrrano
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 24. Okt 2010, 19:56
Bydlisko: Žilina, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso Lider, 2010, 1,6 Hdi, strieborná metalíza


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia