2 Hdi kouří v tahu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Ned 21. Feb 2010, 9:08

Zdar Xsamarádi mám dotázek naše Xsaruška začala docela znatelně kouřit už někdy minulý týden žena hlásila ž to nechce jet že jakoby nemá sílu.Tak sem hodil oko do mot.prostoru zjistil jsem že byla povolená hadice sání za filtrem tak jsem to zatáhnul tak ja to má být když sem se v tom hrabal tak sem vyfouknul vzd.filtr (má najet cca 5000 Km),vičistil jsem jímku palivového filtru ten má najeto tottéž co vzd.A vzal sem ji projet subjektivně to bylo dobrý žena taky říkala že OK včera sme jeli za sebou a když sem ji dojížděl tak sem zjistil že tou kouří jak vejtřeska při jízdě v kopci.Jenže Xsaruš kouří i ohřátá pokud ji nutíš jet aby točila ke 3000 ot/mim..Kolega v práci tvrdí že se přestalo točit turbo,nebo že je tam nějaká podtaková regulace a ta že by to mohla dělat a nebo že by mohl propouštět některej střik.Kouř je černý a docela dost sazí. Co dokážu doma udělat abych to nějak vyzkusil než to odvezu na chirurgii kde mě stáhnou z kůže.Třeba je to nějaká prkotina ale eště sem se s tím nesetkal tak kam hodit okem případně kde co ošáhonout jestli není někde něco volného nebo upadlého.Ještě mi tvrdí že tohle diagnostika nedokáže definovat přesně kde se co děje. Dík za rady.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod Hrnča » Ned 21. Feb 2010, 9:48

Může být v tahu asi víc věcí. Seklej EGR ventil, špatný podtlakový ovládání EGR, špatný vstřik, přicpanej katalizátor...
Já bych zkusil vzít Sáru na pár kilometrů na projížďku a vyhnat jí pavouka. jako před emisema. Pak bych řešil dál...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod mio » Ned 21. Feb 2010, 14:27

Nevím jak u HDI ale u TDI to bývá s těmihle příznaky nejčastěji KO váha vzduchu a jak zmiňuješ někdy i turbo, ale to by byl kouř více do modra a začal by se ztrácet olej.Pokud je to turbo určitě bych s tím nejezdil a už vůbec "nevyháněl pavouky" můžeš poškodit motor.Kdyby to byl vstřik tak už na volnoběh by motor měl mít neklidný chod ale jel by skoro normálně, jen by hulil.Určitě zkontroluj podtlakové hadičky ale to je asi tak všechno ,asi budeš muset opravdu na diagnostiku.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Pon 22. Feb 2010, 7:36

Díky pánové v sobotu to skusím překontrolovat. Něco jsem tady i vyčetl ale mám z toho hlavu jak pátrací balon takže to musím nejdřív zažít ty informace a pak budu laborovat.Pro doplnění turbo nejspíš jde žena tvrdí že cítí když přidá jak autí zabere ale nemá to takovou sílu,ve volnoběhu je motor klidný bez nežádoucího kolísání otáček.Pokud by měl někdo další hipotézu co by to mohlo bejt prosím sdělte ji víc hlav víc ví.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Pon 22. Feb 2010, 16:07

:jup: není to nic vážného jen trochu začala zlobit váha vzduchu kamarád mekánik to píchnul na diagnostiku(ani sem nevěděl že ji má) a svým osvědčeným způsobem váhu vyčistil takže ted už xsarinka zase běhá jak má.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod mio » Pon 22. Feb 2010, 18:32

To je dobře že zas funguje .Co použil?? Čistič na brzdy ?? :D
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Pon 22. Feb 2010, 21:55

Jo čistič na brzdy.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Ned 11. Apr 2010, 16:22

Tak naše trápení pokračuje váhu jsem si pujčil od mekánika a kouří dál. Ale předminulý týden jsme byli u švagrové v německu a kouřila jen chvilku než se zahřála pak šla pěkně celou dobu a ted jak jezdila minulý týden do práce tak to zase začalo kouřit. Začínám mýt podezření že se ucpává katalizátor. Spotřeba je v limitu nebo spíše menší než běžně cca 5,2L/100Km výkon je docela v pohodě. Podle mě tím jak sme jeli to německo jen s jednou zastávkou tak se ten kaťák uvolnil a ted se zase přicpává a jak se nahřeje tak začoudí když se jí naloží. Auto má najeto cca 160KKM.Chci se zeptat jaký by mělo vliv na auto pokud bych ten kaťák vyhodil a vsadil tam jen trubku a na emise bych to potom vzal ke známému.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod mio » Ned 11. Apr 2010, 17:37

Když vyhodíš kat ,tak bude hlučnější výfuk a bude více pískat (hučet) turbo ,proto jsem ho vrátil zpět.Je to dost nepříjemné mám vyzkoušené , když budeš mít kat dole prostříkni ho vapem !!! Budeš valit bulvy co z něj poteče za svinstva , po zpětném namontování půjde motor lehčeji do otáček hlavně mezi 1000 a 2000 ot. a hlavně bez kouře v tahu (což byl můj případ).Ještě bych určitě zkontroloval funkci EGR.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Ned 11. Apr 2010, 17:54

A co ho něčím nastříknout a pak vypálit. Co vým tak kat.je křehkej ale dokáže odolávat vysoké teplotě tak do ně nastříkat třeba i jen naftu a zapálit ji aby se ty srágory z toho ztratily. a pak ho vystříknout horkým wapem
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod mio » Ned 11. Apr 2010, 18:06

Wap stačí uvidíš !!Prostříkni z obou stran , naftu bych do toho nelil a už vůbec nezapaloval.Jestli máš strach že ho wapem poničíš,tak nevím jaký máme tlak ale je to ten slabší že neodlupuje barvu z osobáků :mrgreen: .
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod vena garážmistr » Ned 11. Apr 2010, 18:17

Mám doma takovej ten co prodávaj v OBI za litr takže tlak nejni problém.Spíš to domluvím v práci tam maj na myčáku horkou a nechal bych to vypláchnout tou horkou,až s tím něco provedu tak podám raport co a jak.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod marcco83 » Pon 12. Apr 2010, 8:13

Zaujalo ma to "preplachovanie KAT"...No len presne neviem kde ten katalizator je...Je to niekde blizko motora na vyfukovom potrubi? To by som musel odpojit to potrubie hned od motora??? No a dalsia vec je, ze ten katalizator je nieco jemne...to by som tlakom neposkodil?
Citroen Xsara II. 2.0 HDi 80Kw r.v.2004
Obrázok
marcco83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Uto 6. Okt 2009, 11:16
Bydlisko: Gelnica, Slovakia
Vůz: Xsara II 2.0 HDi

Re: 2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod dokturek » Pon 12. Apr 2010, 8:35

jen tak pro představu jak to vlastně vypada a stou vapkou bych byl opatrny
http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

2 Hdi kouří v tahu

Poslaťod marcco83 » Pon 12. Apr 2010, 12:58

No ono to vyzera ako nejake jemne sitko....tlakom vody by sa asi poskodilo...
Citroen Xsara II. 2.0 HDi 80Kw r.v.2004
Obrázok
marcco83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Uto 6. Okt 2009, 11:16
Bydlisko: Gelnica, Slovakia
Vůz: Xsara II 2.0 HDi

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia