Potíž se spotřebou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod vena garážmistr » Pia 9. Júl 2010, 20:30

těmahle pokusama si docela zahráváš nejeden z nás přišel o čerpadlo v nádrži když mu nasálo bordel ze dna.My když jsme xsarku přivezli domu tak se polovině povedlo vyjet nádrž asi 50 Km přes kontrolku a pak natankovala do plný a a najela na to 50 Km a čerpadlo odmítlo pracovat.Pěkná pakárna měnit čerpadlo při plné nádrži.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod re19v » Pia 9. Júl 2010, 21:09

meniť čerpadlo v nádrži je celkom jednoduché - už som ho mal vonku asi 3x - to kvoli tomu že mi to zle ukazovalo kolko mám nafty . ale určite som to robil naposledy - tá nedrž do sucha
re19v
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009, 18:22
Bydlisko: Levice SK
Vůz: xsara II , 2.0HDi , 01

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod baffy » Pia 9. Júl 2010, 21:21

sorry za OT ale celkom ma zaujíma ako to skončilo s tým ukazovatelom poprípade v čom bol problém
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod re19v » Pia 9. Júl 2010, 21:42

problém bol asi taký že mi to ukazovalo málo nafty ale skutočnosť bola iná - nalieval som 20l a po 100km mi začala svietiť kontrolka a asi po 70km nato mi už neukazoval dojazd PC .
re19v
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009, 18:22
Bydlisko: Levice SK
Vůz: xsara II , 2.0HDi , 01

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod XsaraTV » Pon 12. Júl 2010, 13:50

problém s ukazovatelom nafty som mal aj ja. napr. natankoval som 20 litrov a rucicka sa nezdvihla vobec.Alebo ked som natankoval,tak sa zdvihla len trosku a o cca 100 km uz znova svietila kontrolka rezervy,ako kolegovi :cry: raz som potreboval niekam ist a isiel som busom,povedal som otcovi,nech sa na to pozrie.Pod zadnými sedadlami je taky plastovy okruhly kryt,tam by malo byt cerpadlo aj s plavacikom myslim,tak otec do toho tolko mlátil,až ten kryt dolámal,ale odvtedy sa plavák nezasekáva a nafty ukazuje uz dobre :D cize aj to je riesenie priatelia :driv: :lol:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Kleki » Pon 12. Júl 2010, 21:50

Ako tak čítam príspevky , tak mám pocit , že problém s ukazovateľom paliva je hlavne na dvojkových Xsarách. Po cca dvoch týždňoch jazdenia na dvojkovej mám pocit , že ten ukazovateľ a aj palubný počítač strašne klame , pretože kontrolka rezervy sa mi rozsvietila , ukázalo mi na palubáku dojazd asi 50km a do nádrže pri tankovaní som dostal ledva 42l paliva a to už pomaly vytekalo von z nádrže a to som ešte pri tankovaní odvzdušňoval nádrž. Keď to porovnám so starou Xsarou , tak tam som pri rozsvietení kontrolky rezervy napratal minimálne 48l a raz sa mi podarilo aj 56l ale to som prešiel po rozsvietení kontrolky ešte 100 km. Palubák mi ukázal priemernú spotrebu asi 7,1l a bývalý majiteľ podľa tankovaní a ubehnutých km vravel , že nie je problém dosiahnuť priemerku 5,4l. Skúsim to aj ja zmerať ale nie podľa palubáku ale podľa tankovaní , to bude asi najpresnejšie .
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Ťulda » Uto 13. Júl 2010, 8:26

Máš pravdu v tom, že spotřebu k 5,4l stlačíš, ale neudržíš ji tam dlouhodobě. To by ses musel vyhnout dálnicím (jezdit do kila) a okreskám kde musíš často řadit... Takže pak jedině lítat :D Ale reálná je tak 5,7l dlouhodobě.
Xsara II. Break 2.0HDi rok 2002
Ťulda
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str 17. Feb 2010, 13:49
Bydlisko: Chrustenice, ČR
Vůz: Citroen Xsara 2.0HDi Break

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Devilian » Uto 13. Júl 2010, 10:23

Tak sa pridam aj ja z mojimi postrehmi.
Xsaru mam asi 2 roky. Bolo s nou zo zaciatku dost problemov (nemal som moc skusenosti s kupovanim aut a riskol som to :) ), ale na spotrebu sa urcite nemozem stazovat.
Moja najlepsia priemerna spotreba na celu nadrz bola 4,6L na 100km. Inak sa moja spotreba pohybuje okolo 4,9-5,4. V zime je to 5,4-5,7. Jazdim vacsinou mimo mesta, po meste menej, vacsinou na nejake vacsie nakupy atd.. (po meste skor bicykel, nemam nervy na kolony). V lete jazdim obcas aj dialnice.
Posledne meranie podla nadrze : 5,03
Stale ale pouzivam VIF aditiva. Zatial som vynechal iba raz.
Styl jazdy:
Urcite si nemyslim, ze som brzda premavky. (rad sa obcas nahanam s poliakmi :), ale len mimo mesto) Dodrziavam ale tieto pravidla:
- Auto vytacam len pri predbiehani, a ked ma niekto naozaj nahneva, pretoze sa da ist v pohode 110 na petke a 2200 otackach(myslim, mozno menej). Snazim sa ho ale raz za tyzden poriadne potocit, nech sa mi tam neukladaju sadze.
- Ked auto rozbehnem, snazim sa dopredu rozmyslat pri brzdeni. Nejdem urcite stylom brzda-plyn.
- Ked je rozbehnute a idem dolu kopcem, tak ak potrebujem zabrzdit, necham brzdit motor (na 4, petka je skor na udrzanie rychlosti bez plynu), a pomaly mu pomaham. Ak brzdit nepotrebujem, vyhodim rychlost a idem dalej.
- Pred dedinou alebo mestom malokedy brzdim, vacsinou mi to vide tak, ze v okoli znacky motorom spomalim na potrebnu rychlost. Treba len pustit vcas plyn, popripade podradit, a ide to.
- Ked vidim v dialke pred sebou cervenu na semafore, pustim plyn a pomaly dochadzam. Vacsinou kym pridem, mam zelenu a nemusim sa rozbiehat. Len podradim a idem.

Auto je makke, co mi vyhovuje k tomuto stylu jazdy. Rozbehnut a uz to len udrzovat..

Tolko moj styl jazdy.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod lada » Sob 4. Sep 2010, 20:33

Zdravím, mě počítač kecá asi o litr a kamarád má 307 HDi a kecá mu stejně. Já mám dlouhodobý průměr 4,9l. Ale je pravda
že ze začátku mě to nutilo jezdit svižněji a jezdil jsem za 5,2-5,4 a v zimě i 5,9
A ještě k tomu ukazateli. Rezerva se mi stabilně rozsvítí s velkým předstihem a když už ručička leží a počítač hlásí 0 tak
vím že můžu bez problému jet ještě 100 km. A také se mi stalo že při natankování 10 litrů ručička ukazuje stejně málo
jako před tím, rezerva svítí dál a počítač ukazuje nízký dojezd jako před tím, stačí natankovat ještě pár litrů a je to v normálu.
lada
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 6. Júl 2009, 18:49
Bydlisko: Křižanov - Vysočina
Vůz: xsara combi 2.0 HDI 66 kw rv.2002

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod davados » Ned 5. Sep 2010, 5:57

Moje předchozí 2003 Xsara žrala průměr po Praze 7,5 a nejela :(,ale jelikož sem neměl srovnání s jinou kterou bych řídil tak sem to bral jako normál a teď 2002 jede o doost rychleji,turbo zabírá kolem 1700 ot (předchozí někde nad 2000 ot) a žere po Praze kolem 5,7 L a to ji místy dost vytáčim (třeba do kopce abych protáhl vejfuk).Tipuju to u tý 2003 na váhu vzduchu,jelikož sem jí za téměř 100tis km neměnil,nebo něco s EGR ventilem a je fakt,že občas se z vejfuku zakouřilo.U týhle 2002 vůbec ani pod plným plynem.Jo a ta 2003 startovala hůř i v létě třeba 5sekund.Tahle startuje na drc i v dnešních 7 stupních :)
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Grišot » Štv 9. Sep 2010, 9:03

Ahoj, můj průměr je u motoru 2.0 HDi 80kW nějakých 7,5 litrů... Je to dost, ale točím jenom město a navíc mám zatuhlý regulační ventil na turbu, který se musí rozhýbat, takže mi turbo neustále tlačí plný tlak... Matka s tím samým motorem ve svém autě jezdí pod šest litrů a to celkem svižnou jízdou a otec s 1.4 HDi, když jede na spotřebu, tak kolem čtyř litrů, jinak za pět a na dálnici při 160 - 170 to ukazovalo nějakých 5,7... Takže hurá do 1.4 :D
Grišot
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 2. Sep 2010, 9:58
Bydlisko: Trutnov
Vůz: Citroën Xsara 2.0 HDi VTS

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Zdeny » Štv 16. Sep 2010, 14:56

Spotřeba je dobrá spokojenost :D
spotřeba.JPG
spotřeba.JPG (29.54 KiB) Zobrazené 9846 krát
Zdeny
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 9:10
Bydlisko: Jeseník 79001
Vůz: xsara 2.0 Hdi 2000

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod Stevee87 » Ned 26. Sep 2010, 12:59

Problem se spotrebou jsem míval taky nedokázal jsem tu nenasytnou bestii dostat pod 8 litrů. Měl jsem ji cerstve koupenou nevedel jsem co v ni je tak jsem se nastval a vymenil jsem palivovy a vzduchový filtr v zivote jsem nevidel filtry v hroznejsim stavu. Jezdim si vesele pod 6l a to se musim priznat ze pri zahratem motoru xsarusku vubec nesetrim. Jinak palubni pocitac nemam pocitam to ciste ujete kilometry natankovana nafta.
Xsara 1999 2.0 HDi 3dv červená Xsaravice
Stevee87
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob 14. Nov 2009, 16:28
Bydlisko: Opava
Vůz: Citroen Xsara I , 2.0 HDI, r.v. 1999

Vyssi spotreba, smrad vyfuku v aute

Poslaťod PetrJ » Str 29. Feb 2012, 22:58

Ahoj vsichni!
Procitam temata o spotrebe, odpoved jsem zatim nenasel.
Mam Xsara Break 1,9TD r.v.2000, najeto 180t., vzdycky si brala 6,0-6,8 l/100km. Od leta (a drzi se to i ted behem zimy) v podstate bez ohledu na to jak clovek jezdi (mesto, okresky, dalnice, kratke cesty (á 15km), nebo dlouhé (á 600km)), vychazi mi spotreba 7,5-7,7l nafty na 100km, coz mi uz celkem dost.
Mozna trochu vic coudi (spise svetly kour).
Pri stratu nastudeno ted v zime chvilku pocukava, nez se rozbehnou vsechny valce (to se po chvilce uplne uklidni a motor bez hezky).
Kdyz otevru pri jizde (cca 60-80km/hod) okenko vepredu, porad me otravuje jakoby smrad z vyfuku - i kdyz jedu po silnici uplne sam, je to jako bych jel za jinym naftakem. Pritom vyfuk zni uplne v pohode a pod autem se nikde zadna netesnost nezda (ze by se kourilo).
Nevim jestli to vsechno spolu souvisi, mozna uz to zacina byt Xsara-babicka a je to normalni...
Jestli mate nejakou radu nebo napad, diky za ne!
Petr
PetrJ
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 13. Feb 2012, 21:16
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,9TD 2000

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod mio » Štv 1. Mar 2012, 11:17

Skoro bych se vsadil že budeš mít vymačkaný těsnící kroužek na turbu.(Samozřejmě zkontroluj výfuk, první díl praská přesně ve sváru mezi trubkou a katem.Zkontroluj svody a těsnění mezi hlavou a zběrným výfukovým potrubím.)Je to těsnění mezi turbem a prvním dílem výfuku (katalyzátorem).Příčinou že je vymačkaný může být i opotřebovaný (prasklý ) pravý horní silentblok motoru.Motor se naklání při akceleraci a těsnící kroužek se vymačká.Když budeš měnit kroužek tak kup kvalitní (to platí i o silentbloku, obyčejný se rychle vymačká a smrad v kabině budeš mít opět).Jestli nemáš demontovaný EGR zkontroluj i ten občas propouští ven , je to dobře vidět ( očouzené od sazí).Problém se startem můžou být žhavičky , nebo špatná (žádná) vůle ventilů.Motor kucká ihned po nastartování nebo začne cca po 10-20 sec ? Velký vliv na spotřebu má samozřejmě vzduchový filtr , určitě vyměn (kvalitní např. mann). To víš při tomhle stáří už má babička na závady nárok :D
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia