Potíž se spotřebou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod PetrJ » Pia 2. Mar 2012, 21:58

Diky za napady, babicku proverim, filtr vymenim a dam vedet :)
Jinak kucka hned po nastartovani - a podle venkovni teploty se to behem 30s-2minut (ted treba jak bylo kolem -15st.C. to bylo klidne k tem 2minutam) uplne uklidni a motor jede jak ma. Do te doby nema cenu vyjizdet (pak se skube cele auto a netahne), vzdycky pockam a auto jede v pohode.
Diky
Petr
PetrJ
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 13. Feb 2012, 21:16
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,9TD 2000

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod oldavan » Sob 7. Apr 2012, 21:08

Zdar všichni, na tohle téma musím po zkušenosti také reagovat. Jakožto závislák na pohled na okamžitou či průměrnou spotřebu, mám tyto nějak pravidelně zobrazené na monitoru. Ukazuje mi to někdy strašné hausnumera, při rozjezdech i 16 litrů, průměrnou to ukazuje 7,5. Nevím jak má tahat 2.0 HDi 66 kw, podle mě tomu motoru něco stále chybí, jak kdyby se něco nechtělo otevřít nebo tak, hlásí to občas nějaké chyby ohledně čištění výfukových plynů nebo co, že by ucpaný katalyzátor?, tomu by se to dalo přisoudit. Nicméně, absolvolval jsem teď asi 1000 km cestu převážně po dálnici na horních limitech, psalo mi to stále kolem 8 litrů spotřebu. Byl jsem v Rakousku, tam jsem dotankoval a spočítal průměrnou spotřebu 5,6l/100 km, což je o 2 litry jinde než ukazuje PC. Jo a navíc, po natankování v Rakousku jsem dospěl k závěru, že pokud to půjde, u nás už netankuji, nafta je tam na okreskách levnější i o 2,-Kč a jak ten motor pak jede ..... Zjistil jsem, že mám ucpané vedení od toho EGR ventilu, nevím sice proč, ale postupně to chci dát všechno do pořádku. Něco tam prostě hapruje, momentálně to ale nemám za co řešit, tak snad to vydrží. Čus.
oldavan
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 12. Feb 2012, 22:08
Bydlisko: Napajedla
Vůz: xsara 2.0 hdi 66kw 2001

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod vena garážmistr » Sob 7. Apr 2012, 21:46

Nedá mě to, ale asi jsi pořádně nečetl předchozí příspěvky. V každém nebo skoro každém vlákně kde se zmiňuje spotřeba tak je ve vícero příspěvcích zmínka o tom že palubní počítač dosti zkresluje a píše mírně řečeno nadsazené čísla. Malinko OT ale když se divýš že při rozjezdu to ukazuje okamžitou sotřebu i 16L v dobách když jsem jezdil s kamionem tak nebyl problém se na palubním počítači dozvědět že při rozjezdu do kopce s 33 paletama limonády (každá cca 1000 Kg) okamžitou spotřebu i 250 L /100 Km. Takže to co ukazuje palubní počítač je potřeba brát s určitou rezervou a teprve až budeš s autem jezdit delší dobu tak budeš vědět co je relevantní a co nerelevantní údaj.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Potíž se spotřebou

Poslaťod rosta12345 » Ned 8. Apr 2012, 10:00

souhlas s tím že palubák neukazuje uplně přesně ,ale rozdíl 2 litry je opravdu hodně tady nebude něco v pořádku :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia