ztráta výkonu - diesel

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: ztráta výkonu

Poslaťod jmlcoch » Štv 16. Máj 2013, 6:29

Díky za povzbuzení :-)
zkusím se ho zeptat, jestli má "na citrony káblík...." Jeho přesvědčení je prý z důvodu "divných zvuků" při doběhnutí turba. ale napíchnutí na diagnostiku je přece jenom lehčí než to rozdělávat komplet..
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: ztráta výkonu

Poslaťod empík » Štv 16. Máj 2013, 8:57

Niečo podobné sa mi stalo 2x za ten čas čo mám toto auto. Prvý raz v zime som to prisudzoval zamŕzaniu nafty a 2x v lete. Tam som to hneď po príchode domov hodil na dia a tá mi ukázala nízky tlak v systéme, čiže asi palivové čerpadlo. Vždy to trvalo určitý čas (pár hodín), že auto ledva išlo a potom úplne bez závad. Takže sa pripájam ku Klekimu a najprv by som skontroloval pal. systém. Piliny v naftovom filtri, ktoré sa objavujú pri "umierajúcom" čerpadle som však ja nenašiel. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: ztráta výkonu

Poslaťod Fanatik » Štv 16. Máj 2013, 11:55

Loni to samé po natankování špatné nafty. Musely se repasovat vstřiky.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: ztráta výkonu

Poslaťod jmlcoch » Štv 16. Máj 2013, 17:11

Asi se mi potkaly dva problémy - jeden bude ten sací koš - asi si udělám čas o víkendu...servisákovi se do toho nechce a návod tu je :-)

Nově zjištěn ten "zvuk" - servisák mi řekl, že musím vyměnit řemenici :evil: :evil: prý je na roztrhnutí... tak jdu hledat, jestli je možné použít nějakou alternativu.. na boxera 2.0HDI 66kW je za 1300,- a na moje autí se stejným motorem je za 2500,- ... :?: No zkusíme to podle čísla ND dohledat ... Na druhou stranu lepší než repase vstřiků nebo turba :jup:
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: ztráta výkonu

Poslaťod viteon » Štv 16. Máj 2013, 18:12

Jj. Na tu diagnostiku bych se vykašlal. Škoda peněz. :-)
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: ztráta výkonu

Poslaťod jmlcoch » Štv 16. Máj 2013, 18:44

neboj, i na ni dnes došlo - ale nemůžu se dovolat... takže nevím výsledek - jen že řemenice je nutná, tu už viděl
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

bezdovodne zacne dymit a prestane tahat

Poslaťod pietroo » Pon 19. Aug 2013, 20:21

Dobrý prosím va s o radu mam picasso 2,0hdi 66kw a stane sa mi dakedy že mi začne strasne dymit a prestane tahat posledne mi aj zacalo volaco vrcat ako keby v cerpadle,ale niesom si isty.Už mi to raz urobilo ked som motor vystriekal wabkou,ale potom som precistil vsetky konektory nechal to riadne vysusit a prestalo to ,ale teraz sa mi to vratilo a neviem si dat rady.Nerobí to vždy len dakedy čo to može byt-,? prosím o hocijaku radu
pietroo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 19. Aug 2013, 20:07
Bydlisko: ružomberok
Vůz: picasso2,0 hdi 66 kw

Re: ztráta výkonu

Poslaťod vena garážmistr » Uto 20. Aug 2013, 6:24

Chlapy to je pořád dokola,hocijaká rada by se hodila, komu se už něco podobného stalo anebo auto se škube a nemá v tahu sílu. Uvědomte si že HDíčka jsou na diagnostikování závad už celkem náročné a je potřeba při problematickém chování diagnostikovat přístrojem. Ano jsou věci který jsou typické a dají se poradit i takhle od stolu jak se zjistí jestli to je problém který už se tady řešil. Už to zkrátka nejsou motory jako byli ve škodovce nebo v nějakém starém traktoroidní dieslu. Takže v první řadě to nech napíchnout na diagnostiku. Odhaduju že by mohla vyhodit chybu váhy vzduchu občasným zakouřením si v přechodu do tahu se to projevuje ale jak říkám i s ohledem na ceny ND je ekonomičtější investovat pár zlatek do diagnostiky a pak vyměnit to co je potřeba než cpát prachy do systematické výměny všeho co by to mohlo být .
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: ztráta výkonu

Poslaťod felix » Uto 20. Aug 2013, 14:26

Hlavní zásada: HDI motor pokud možno nemýt a už vúbec né vapem!!! :lol:
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: ztráta výkonu

Poslaťod pietroo » Uto 20. Aug 2013, 20:39

kludne to dam na diagnostiku ale obavam sa toho že mu tam nevihodí nic lebo zrovna pojde motor ako ma ,lebo jemu len dakedy z.....

Uprav si trochu slovník,si tu mezi luďmi / baffy
pietroo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 19. Aug 2013, 20:07
Bydlisko: ružomberok
Vůz: picasso2,0 hdi 66 kw

Re: ztráta výkonu

Poslaťod empík » Uto 20. Aug 2013, 20:47

Zase jeden drevorubač. :lol:
To vôbec nevadí, že auto pri diagnostike pôjde normálne. Pokiaľ pôjdeš na dia hneď po probléme tak závady budú uložené v pamäti a dia ich načíta. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: ztráta výkonu

Poslaťod vena garážmistr » Str 21. Aug 2013, 7:25

No to je ono, proč bych to dával na DIA když to blbne jen někdy a jako na potvoru když to nechám zkoumat DIA tak to půjde v pohodě. Jenže kdo se tady trochu orientuje myslím na foru, tak ví že diagnostikou vozidel se tady zabývá několik lidí každý na nějaké úrovni většinou podle toho jak dlouho diagnostiku má a co už se stačil jako samouk naučit. Ale to je vedlejší důležité je že i dámy které jsou v našich řadách si dokázali přečíst a uvědomit že není diagnostika jako diagnostika. Pokud necháš auto testovat nějakou univerzálkou tak ta možná napíše nějaký kód chyby,a dokážeš s tím zhasnout varovnou kontrolku. Ale s univerzálkou nevydoluješ živá data a nedokážeš se dostat do hloubky problému a ty pokud potřebuješ znát příčinu co nejpřesněji tak ji musíš co nejprecizněji diagnostikovat.
Pokud chceš provozovat "moderní" motor ve svém voze musíš přijmout "moderní" metody údržby a péče o něj.Z vlastní zkušenosti vím že 2 Hdi je zlatý motor a není ani moc náročný na péči pokud se dodrží alespoň předepsaný servis. Ale v okamžiku kdy se začne něco sypat tak to stojí nemalí peníz ale zase se ti potom odmění bezvadnou prací ten motor.
Pokud chceš jen jezdit a nestarat se tak jsi si měl pořídit asi auto s jinou motorizací 1,9 D je téměř nezničitelný motor a co vím já i celkem nenáročný co se týče potřeb údržby a péče.

A to když tady vzneseš nějaký dotaz ohledně problému a dostane se ti rady nech to napíchnout na diagnostiku je úplně normální věc a není se proč rozčilovat a používat nevhodný slovník. Protože pokud by jsi dojel do servisu a řekl že je ten a ten problém tak v servisu se s tebou nebudou bavit jestli chceš nebo ne a auto napíchnou automaticky a až pak ti řeknou ano je tam chyba a je to řešitelné.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Motor 1,6HDI rezonuje ztrácí výkon

Poslaťod luba1 » Uto 4. Feb 2014, 11:16

Citroen Xsara Picasso 1,6HDI motor rezonuje a ztrácí výkon.
Na volnoběh jde normálně a při 1200 otáčkách se to začíná zhoršovat. Na diagnostice to nic nepsalo. Kontrolka motoru nesvítí. Dík za radu.
luba1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 4. Feb 2014, 11:09
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6HDI

Re: Motor 1,6HDI rezonuje ztrácí výkon

Poslaťod HonzaC » Uto 4. Feb 2014, 11:44

Na 1,6 HDi ti může rezonovat kde co. Často rezonuje filtr box nebo nějaká část vedení vzduchu, ale to by ti nemělo způsobit pokles výkonu.

Takže rezonuje něco nebo se začíná třepat motor a vlivem toho ti tam něco začne rezonovat. Bez toho aby to někdo viděl, ti asi nikdo moc konkrétně neporadí. Ale můžeš mezitím alespoň vyjasnit třeba zda ona rezonace není následek třepání motoru.
HonzaC
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 2. Apr 2013, 9:40
Bydlisko: Frýdecko-Místecko
Vůz: Citroen Xsara Break 1,9D rv.2000, C4 GP 1,6 HDi rv.2008

Re: Motor 1,6HDI rezonuje ztrácí výkon

Poslaťod Cvrček » Uto 4. Feb 2014, 11:47

Pochopil jsem správně,že jezdíš na tyto otáčky?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron