Váha vzduchu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Váha vzduchu

Poslaťod dockie » Štv 21. Jún 2012, 15:48

Ja som dnes sadol do auta a myslel som ze som stratil motor mam 80kw HDi, 200 000 km na tachometri moze to byt tou vaho bolo strasne teplo vonku ?
dockie
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pon 16. Jan 2012, 13:28
Bydlisko: zarnovica
Vůz: xsara 2 Break, 2.0 HDI 80kW, diesel,2003

Re: Váha vzduchu

Poslaťod MP » Štv 21. Jún 2012, 17:47

To je z toho horka venku ... a nebo zřejmě kvalitní "zboží" .
... opět jeden luxusní příspěvěk .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Váha vzduchu

Poslaťod dockie » Štv 21. Jún 2012, 17:59

sorry som sa pytal .. precital som ohladne toho ... dost .. stalo sa to dnes bolo prvykrat ze xsara stala vonku ... neviem pytam sa ...
dockie
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pon 16. Jan 2012, 13:28
Bydlisko: zarnovica
Vůz: xsara 2 Break, 2.0 HDI 80kW, diesel,2003

Re: Váha vzduchu

Poslaťod baffy » Štv 21. Jún 2012, 18:47

To je v pohode ,že sa pýtaš,preto to tu funguje.Myslím si ,že MPíkova poznámka smerovala skôr k tej štylisticky zaujímavo rozvinutej vete. :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Váha vzduchu

Poslaťod dockie » Štv 21. Jún 2012, 18:58

vaha vzduchu to nie je .. skusal som odpojit xsara tak isto jak lemra ... mam taky pocit ze mi niekde unika vzduch, hadica k turbu sa da stlacit pohode, ziadny enormny tlak v nej nie ...
dockie
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pon 16. Jan 2012, 13:28
Bydlisko: zarnovica
Vůz: xsara 2 Break, 2.0 HDI 80kW, diesel,2003

Re: Váha vzduchu

Poslaťod Seldi » Štv 2. Aug 2012, 20:27

Chtěl bych se optat potřebuju zkusit váhu tak ji odpojim a pojedu s ní odpojenou na chalupu 60km a pokud to pojede stejně tak jí zkusim pročistit,ale někde jsem čet že když váhu odpojim a pojedu bez ní že se mi do paměti zapíše chyba váhy a musim jí na diagnostice vymazat aby si to vzalo tu novnou nebo vyčistěnou váhu. Co je natom pravdy?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Váha vzduchu

Poslaťod vena garážmistr » Pia 3. Aug 2012, 6:46

Pro Pána krále chlapy ,kdy už si uvědomíte že xsarky ať normální nebo i Picassa používají moderní motory. Lépe řečeno používají moderní technologii řízení motoru. To není škodovka 120 nebo první favorit kde jedinou modernizací od dob spartaka bylo že se začalo používat více hliníku na motoru ale jinak ten motor byl takřka 40 let stejný maximálně se tam postupem času měnil obsah.
S těmahle motorama se nedá experimentovat jako s výše zmíněným, proboha proč s tím chceš takhle experimentovat? Zajeď do servisu ať ji napíchne na DIAG a ta to za cca 15 minut vyhodnotí jetli je váha vzduchu špatná. Ano nějakou korunu to stojí ale většinou je to míň než pak oprava po podobném experimentu. Co se týče čištění váhy vzduchu tak je tady o tom popsáno dost z ososbní zkušenosti vím že vyčištěním se výměna dá oddálit o pár měsíců nekdy jen týdnů a je to podle mého názoru spíš takové nouzové řešení (jsem daleko od domova, a neznámý servis kam jsem jel na DIAG tvrdí že je mrtvolná a že je třeba ji vyměnit,tak ji vyčistím nebo nechám vyčistit a po návratu domů zajedu ke svém mechanikovy a tam provedu regulérní nápravu stavu).
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Váha vzduchu

Poslaťod XsaraTV » Štv 1. Nov 2012, 22:41

zdravím Xsaramádi,vedel by mi niekto pomôcť? či už má niekto z vás váhu vzduchu na 2.HDi originál Siemens,alebo nejakú náhradu (v mojom prípade MagnetiMarelli)potreboval by som vedieť,či vaše váhy vyzerajú zvnútra tak,ako tie moje.Ide totiž o to,že aj keď mám relatívne novú váhu vzduchu (Marelli) od decembra minulého roka,auto mi momentálne nenormálne čudí(fakt veľmi).Keď idem do kopca ,alebo aj po rovinke a mám zaradenú napr. trojku a dupnem na podlahu,od cca 2,5tis otáčok to robí strašný bordel, takéto prdy ste ešte nevideli...robí to cca mesiac,možno trošku dlhšie a nevšimol som si to.prídávam foto na prvej vnútrajšok origo váhy Siemens(8rokov starej) a na druhej foto nová váha MagnetiMarelli(chcem vedieť,či už na starej,alebo novej,či mi tam niečo nechýba,či to máte tak isto vo vnútri ako ja).Ak to nebude váhou pripadá na rad mnoho ďalších vecí,auto má momentálne 223tis. km takže iste sa niečo nájde.S ťahom motora nieje problém,ťahá plynule a svižne.za pochopenie ďakujem :klik: :klik: :klik:
foto Siemens
Obrázok
foto MagnetiMarelli
Obrázok
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Váha vzduchu

Poslaťod empík » Štv 1. Nov 2012, 23:51

Nepíšeš či máš motor 66kW alebo 80kW. 80kW motor ide úplne bez problémov aj s odpojenou váhou vzduchu. Neviem kde si kupoval tú Magnetti Marelli, ale ten rezistor je tam len nabastlený. Pokiaľ ja viem , tak tie dva pliešky ako sú aj na hornom obrázku sa ohrievajú na vysokú teplotu a práve ochladzovaním sa vypočítava množstvo vzduchu prejdeného skrz váhu. Ja som menil váhu tento rok v januári za originál Siemens v Citroene a obidve váhy vyzerajú ako tvoj obrázok Siemens, čiže 2x platinový pliešok a termistor na meranie teploty vzduchu. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Váha vzduchu

Poslaťod XsaraTV » Pia 2. Nov 2012, 0:11

mám sériu 66kw a taktiež motor nepozná,keď bola váha odpojená.Váhu som kupoval novú od faro-autodiely (momentálne je vo výpredaji)a mám na ňu teda ešte viac ako rok záruku :? preto sa pýtam,ak má niekto MM váhu a funguje bez problémov,či má vnútro také isté
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Váha vzduchu

Poslaťod dockie » Ned 4. Nov 2012, 1:44

ako motor 80kw ide bez vahy ale spotreba ide hore :)
Naposledy upravil baffy dňa Ned 4. Nov 2012, 9:12, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmazané duplicitné príspevky
dockie
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pon 16. Jan 2012, 13:28
Bydlisko: zarnovica
Vůz: xsara 2 Break, 2.0 HDI 80kW, diesel,2003

Re: Váha vzduchu

Poslaťod snoopy » Ned 4. Nov 2012, 22:05

přijde mi to jako vypálená váha, kam dal někdo diodu a odpor, aby to mělo správné hodnoty pro řídící jednotku a ta nehlásila chybu. (obdoba náhrady airbagu odporem)
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Váha vzduchu

Poslaťod XsaraTV » Ned 4. Nov 2012, 22:44

odporúčate reklamovať? mám ju od nova s 2 ročnou zárukou, záruka ešte 11mesiacov... :shock:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Váha vzduchu

Poslaťod betom » Pon 5. Nov 2012, 9:34

Jednou jsem v obchodě na náhradní díly koupil lambda sondu. Doma jsem přišel na to, že byla použitá. Byly kleštěmi na konci ucvaklé dráty a chyběl konektor s dutinkami. Ještě ten den jsem ji šel vrátit. Při reklamaci se mi velmi omlouvali, že to byl poslední kus na skladě a že netuší jak se to mohlo stát. Hned druhý den mi dovezli jinou. Za pokus nic nedáš. Bude asi horší po takové době dokázat, že jsi úpravu neprovedl sám. :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Váha vzduchu

Poslaťod XsaraTV » Pon 5. Nov 2012, 17:20

kokos....keď ja som si to vôbec nevšimol... :?
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia