čerpadlo Lucas

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

čerpadlo Lucas

Poslaťod zino » Štv 16. Sep 2010, 11:20

Zdravím.

Zdá sa že moje problémy s lenivým motorom sa upravili po úplnom odpojení a zaslepení hadičiek k erg ventilu a klapke prívodu vzduchu.

Poradíte mi niekto či ma tato súčiastka vplyv na výkon motora je na čerpadle Lucas a vedú k nemu káble a hadička s prepadu nafty.Na nete som našiel že je to "Obohacovací solenoid ventil predstreku na lucas čerpadlá".A ak ma obohacovať tak by s neho asi nemalo palivo unikať.
Na vstupe kablov do čidla alebo selenoidu mi slzy nafta.

---------------------------------------------------------------------------

Viem že to patrí do iného vlákna ale neviem kam by som to pridal po sčítaní všetkých príspevkoch o čerpadle v nádrži.
Včera som čistil sací koš v nádrži nebolo toho tam veľa bol v celku čistý trocha špiny ale čo ma prekvapilo že sa tu väčšinou píše že motory DW8 (DW8B by mal byť s váhou vzduchu čo je môj prípad) majú čerpadlo a ja ho tam nemám je tam len plavák.Na konektor pod sedadlom sú privedené 4 káble ale zapojenie majú len dva pini na koši.Tak by som sa spýtal či tam má byť to čerpadlo alebo to už bývalý majiteľ menil a dal tam len plavák bez čerpadla.

Díky za odpoveď.
Prílohy
idlo.JPG
idlo.JPG (59.96 KiB) Zobrazené 6859 krát
zino
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 16. Mar 2010, 18:03
Bydlisko: Trenčín SR
Vůz: xsara 1.9D 2001

Re: čerpadlo Lukas

Poslaťod jimmivonstarsi » Štv 16. Sep 2010, 21:00

Co ja vim, zadny motor DW8 nema cerpadlo v nadrzi, protoze vsechny maji cerpadlo Lucas, ktere ma podavaci cerpadlo primo v sobe
Citorën Xsara 1,9TD; r.v.1999; barva: rouge lucifer; spotřeba 6,1L/100km
jimmivonstarsi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob 29. Sep 2007, 15:04
Bydlisko: Brno
Vůz: Citroën Xsara 1,9TD, r.v. 1999, barva: rouge lucifer

Re: čerpadlo Lukas

Poslaťod zino » Pia 17. Sep 2010, 19:58

Ďakujem za informáciu o čerpadle.
zino
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 16. Mar 2010, 18:03
Bydlisko: Trenčín SR
Vůz: xsara 1.9D 2001

Lucas teče - co s tím?

Poslaťod PetrX » Pon 24. Sep 2012, 17:15

Ahoj!

Potřeboval bych od vás zkušených poradit jak řešit problemy s palivovým čerpadlem Lucas. čerpadlo mi začalo dočela dost kapat a jako že fest.. :cry: Mašina má najeto 234tis. já osobně jsem s ní najel 31 za rok a pul a spokojenost, nezklamala, s průměrnou kombinovanou spotřebou 5,3l/100 vč zimy, takže bych ji chtěl dopřát opravu.
Můžete mi napsat kolik stojí nové čerpadlo lucas, nebo repas a zda bych mohl do auta namontovat Bosch čerpadlo z vrakače??

díky
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99

Re: čerpadlo Lucas

Poslaťod MP » Uto 25. Sep 2012, 7:09

Kolik stojí novej Lucas netuším , ale asi to bude slušná pálka , a nevím jestli je to vhodná investice do 13 let starýho auta . Z vrakáče taky nevíš co koupíš , a řešil bys ten samej problém třeba co nevidět znova . Mě se zdá asi nejpřijatelnější varianta repase původního čerpadla .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: čerpadlo Lucas

Poslaťod PetrX » Uto 25. Sep 2012, 18:17

tak dnes jsem si to domluvil v zm auto brno. nove stoji 20litru! takze pretesneni za 6000tis vc dph...
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99

Re: čerpadlo Lucas

Poslaťod PetrX » Sob 17. Nov 2012, 21:04

Tak, už jsem s tím po repasy najel nějakej ten tisíc a musím říct s jistotou že to jede podstatně lip. motor ma klidnejší chod a lépe drží otačky ve stoupání. tam kde se mi pětka nechytala při jednom, tam to ted zvládá s přehledem i ve třech ve voze! :)
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron