žhavící svíčky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: žhavící svíčky

Poslaťod sup7sup7 » Pon 13. Feb 2012, 7:21

tak svíčky vyměněný až na jednu(2.válec). Ale žádný velký rozdíl. Motor jen tak škitnul a nic. Asi to bude ještě zatuhlí palivo:(. Snad se brzo oteplí.
sup7sup7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 1. Feb 2012, 9:13
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara II break, 2.0 HDi, 2001, tmavá zelená metalíza:)

Re: žhavící svíčky

Poslaťod Vasik » Str 15. Feb 2012, 20:10

Tak problém se nám vyřešil. Byla moc velká zima :D přijel mechanik zatočil tam ty 2 svíčky co nám nešli,chytlo to a jel stím do tepla, bylo -12°C při našich pokusech. a prý propříště tak to vyměňovat když je motor vlažnej po jízdě nebo někde v garáži :D
Předtím: Xsara 1,8 8V 66kw 1998 Obrázok
Poté: C4 1,6 16V Hdi 80kw 2006 Obrázok
Znovu poté : Ford Mondeo 2,0 TDCi 85kw 2010 ECOnetic
Současnost : Toyota Auris TS 1,6i 2017
Vasik
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 960
Registrovaný: Ned 15. Nov 2009, 15:34
Bydlisko: PLZEŇ
Vůz: Toyota Auris TS 2017 1,6i

Re: žhavící svíčky

Poslaťod MP » Sob 18. Feb 2012, 17:58

Test žhavičů :


K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: žhavící svíčky

Poslaťod ice.cool.man » Pon 12. Mar 2012, 15:03

Pánové mám dotaz - předem upozorňuju dieselům absolutně nerozumím -

prošel jsem si toto forum a nikde jsem nenašel odpověď.

Můj děda (88 let) má xsaru 1.9 TD

byl u něj nějaký mechoš co mu tvrdil že mu stále žhaví žhavicí svíčky - při nastartovaném motoru a že to je špatně.

Jak to je u tohoto motoru, mají žhavit pořád ?? Já mám benzínové auta a nikdy jsem se o to nezajímal, děd bydlí 100km odemě v horách na vesnici a peněz mnoho nemá a nechci aby ho zas natáhli s opravou, protože je široko daleko jedinný mechanik bez konkurence.

díky za odpověď.
ice.cool.man
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 12. Mar 2012, 14:56
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara 1.9 TD

Re: žhavící svíčky

Poslaťod hurri76 » Pon 12. Mar 2012, 15:15

co má děda za problém s xsařičkou, že za ním zavítal mechanik? (Mimochodem v 88 letech ještě řídit, to velký respekt!!)

K těm svíčkám - doba žhavení je několik minut, v závislosti na teplotě motoru. Že by žhavily stále, s tím jsem se nesetkal. Možná kdyby bylo vadné relé?
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 11/2000
Obrázok užívateľa
hurri76
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Str 16. Apr 2008, 19:38
Bydlisko: Most, Praha, Hradec Králové
Vůz: Xsara 2,0HDi, 66kwh, r.v.2000, 5dv.kombi

Re: žhavící svíčky

Poslaťod mio » Pon 12. Mar 2012, 19:14

JJ určitě to bude v relé. Pokud je relé OK tak TD dožhavuje 20 sec max 1 min (při chodu motoru),v závislosti na teplotě a hlavně na stavu relé.Změř dobu po kterou ty svíčky žhaví !!!U těhle motoů je mikrospínač na páce plynu čerpadla.Při přidání plynu by měly svíčky přestat žhavit.Vyzkoušej obojí !!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: žhavící svíčky

Poslaťod Rope » Pon 12. Mar 2012, 20:58

Zajeď k dědovi a vem jeho auto k vám/nám do Ostravy, tady je těch servisů fůra a určitě bude někdo ochotný ti to opravit proměřit. ps: konkurence je dobrá věc.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: žhavící svíčky

Poslaťod ice.cool.man » Pon 12. Mar 2012, 23:48

okej chlapi díky moc. Zkusím se na to o víkendu kouknout. kdybych nevěděl co a jak tak se ozvu. Apropo kde v Ostravě je nějaký člověk/mechanik co tomu rozumí?
ice.cool.man
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 12. Mar 2012, 14:56
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara 1.9 TD

Re: žhavící svíčky

Poslaťod Rope » Uto 13. Mar 2012, 18:52

Pokud to nebudeš chtít o víkendu tak se nějak domluvíme. Jinak třeba v Mariánkách Jirka Georgiev
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: žhavící svíčky

Poslaťod MP » Ned 27. Jan 2013, 10:13

Přesto že jsem před zimou dal nový žhaviče ( DENSO DG - 116 ) , tak se mi zdálo že s těma původníma to bylo o něco lepší ( měnil jsem je jen preventivně před zimou ) , tak jsem šel ráno do garáže vyndat ty téměř nový žhaviče , jestli nějakej není kaput . Všechny byli v cajku . Vyhrabal jsem tedy ty starý co jsem vyndal ( Febi ) , vyzkoušel je , a zdálo se mi že žhaví líp - začnou dřív , a rozpálí se více do žluta . Kdežto DENSO byli jen oranžový . Vzal jsem tedy jednu tu a jednu tu , abych je porovnal zároveň . Pospojoval jsem to pořádným drátem , připojil k baterce a opravdu . Febi začala "svítit" dřív , a byla více do žluta .
Takže jsem do auta foukl zpátky staré Febi , a DENSO od japonců schoval do kastlíku . Za mě tedy DENSO palec dolů .
... a to ty Febi měli odžhaveno dvě zimy .
Ještě možná koupím NGK D-Power 24 , a pokus zopakuji . Naštěstí jednoduchá montáž a demontáž žhavičů na 2.0 HDi je takovým pokusům nakloněna .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: žhavící svíčky

Poslaťod rege » Uto 12. Feb 2013, 10:43

Citr0nik píše:ja viem kd eje .. mal som to rozobrate .. ked som vymienal ziarovky .. lenze ono vobec nezasvieti ta kontrolka .. ci je rano ci je vecer ci je leto a ci zima ... :| co s tym ??? ..

-- přidáno Uto 15. Nov 2011, 16:43 --

tak som to bol odskusat aj teraz v zime .. motor je studeny .. na bode mrazu .. ani naznak zhavenia .. tak som sa pozrel na rele co je namontovane na krite baterky niekdes a pisalo ze to je zhaviace rele.. zbadal som leskly (mosadzny kontakt) .. ktory bol hned pod tym upadnuty .. tak som odsroboval to rele a zbadal som ze ten modadzny kontakt tam bol na pevno . kabel ide od baterie do kontaktu a este niekam.... izolacia na tom kontakte (buzirka) je rozotopena.. taka zhorena by som to nazval .. prikladam nejake foto.. http://imageshack.us/g/502/dsc00552d.jpg/ .. prepacte su z mobilu :oops: .. no co s tymto ?.. bude to asi problem ci ?



Ahojte, takže moje žhaviace relé vyzerá rovnako, mechanik mi povedal, že je to zvnútra odhnité, že tú skrinku treba vymeniť. Dočasne to mám zaizolované - ten jack, či ako to nazvať, nech to neiskrí .... Xsara štartuje bez zjavných problémov, ale už som si objednal novú súčiastku.

a otázka pre znalcov: keďže som laik, a tú krabicu žhavenia sme nemali demontovanú, je možné to vnútro opraviť, alebo to mám vymeniť?
rege
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 1. Aug 2011, 12:02
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDi 2001

Re: žhavící svíčky

Poslaťod hurri76 » Uto 12. Feb 2013, 10:48

Doteď jsem si myslel, že mi občas žhavení u mojí xsarušky trvá dlouho (cca 10-12 vteřin). A to jsem i měnil kompletně svíčky - bez změny.
Někdy mám nahřáto za dvě vteřiny, ale většinou čekám těch +- 10 sec. Bez vlivu ročního období. Ale motor chytne na první otočení i v -20

Teď mám dočasně manželčino auto (Mazda 323F) a taky 2,0 HDi. Tam je sice nažhaveno hned, ale než se v mrazech motor chytne a naskočí, to je doba.
Takže výsledek - těším se zpátky do Xsarušky a o něco delší žhavení už nebudu řešit ;-)
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 11/2000
Obrázok užívateľa
hurri76
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Str 16. Apr 2008, 19:38
Bydlisko: Most, Praha, Hradec Králové
Vůz: Xsara 2,0HDi, 66kwh, r.v.2000, 5dv.kombi

Re: žhavící svíčky

Poslaťod depoli » Sob 16. Feb 2013, 13:33

Ahoj,mám takový dotaz. Otec má xsaru 2.0Hdi 66kw. Už při -3°C špatně chytá.. točí i 10s než naskočí...ono to nechytá nějak extra i v létě.Třeba to 3x zatočí než naskočí. Myslel jsem že je problém s žhavícími svíčkami,dnes jsem je odzkoušel a jsou všechny OK. Má 1,9Td chytá prakticky hned. Nemám možnost nikde porovnat s HDi ale myslím že je to divné že to tak dlouho točí... Napadá vás co by to mohlo být?
Předem dík za rady:-)
depoli
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Štv 15. Mar 2012, 23:26
Bydlisko: Štramberk
Vůz: Xsara 1,9Td r.1999

Re: žhavící svíčky

Poslaťod felix » Sob 16. Feb 2013, 13:45

Ahoj, zkontrolovat relé žhavení- neznamená že svíčky jsou ok že to žhavý, popřípadě nechat zkontrolovat vstřiky a čerpadlo v nádrži jestli dodává dostatek paliva, pak už jedině vysokotlaké čerpadlo a nakonec motor samotný...jinak staré td pokud je ok tak chytne vždycky líp jak Hdi :wink:
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: žhavící svíčky

Poslaťod empík » Sob 16. Feb 2013, 17:26

Pokiaľ to ťažšie chytá aj v lete, tak problém by mohol byť v palivovom okruhu (sitko, balónek...) Je celkom samozrejmé, že v zime sa tento problém ešte prehĺbi. Asi by to potrebovalo dia. Moje HDI za tie dva roky čo ho mám nechytilo len 2x a vždy to bolo kvôli slabej baterke. Ináč štartuje okamžite, keď je vätšia zima (viac ako -7) tak za sekundu - dve. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia