Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Devilian » Ned 12. Jún 2011, 15:34

Ja som to robil nasledovne (robil som to uz par krat, naposledy sa mi odtrhol kablik na plavaku na tomto cerpadle a neukazoval potom hladinu paliva na palubovke)
- Zodvihnes si zadne sedadla
- na jednej strane (asi prava?) budes mat okruhly kryt, u mna bol myslim taky gumovy, pod nim je cerpadlo
- odpoj hadicky a elektriku (este predtym je dobre odpojit baterku)
- teraz bude to najhorsie- povolit plastovu skrutku, ktora tam to cerpadlo drzi-
praca na *****, u mna je tato krytka zlomena, pretoze som to musel otvarat viac krat a nemal som na to nervy. Mal by si mat na to specialny kluc, alebo aspon dvaja z dvoch stran naraz skusajte srobovakom a kladivkom to odkrutit (tym sa ale vacsinou 'ostrihaju' tie zubky). Ked sa ti zlomi, nie je to az taky velky problem-> jej uloha je len pritlacat tam to cerpadlo. Ja som ho zatiahol, pokial sa neroztiahlo moc, potom stiahnes dvoma plastovymi SK paskami a dotiahnes. Mam to tak 2 roky a bez problemu.
-ked to povolis (odlomis), vytiahnut cerpadlo nie je ziadny problem.

Rozobrat ho nie je nic zlozite. Len si vsetko odkladaj. Cistil som to riedidlom. Ja som spravil nasledovne:
- Vycisti si dolu tu sietku. Zvykne v nej byt dost 'slizu'
- Cele cerpadlo zvnutra poriadne vycisti
- a teraz maly chytak, co dokaze tiez nahnevat- je tam maly ventil na spodku na dne cerpadla. Zakryva kruhovu dierku. Funguje tak, ze ked nieco do cerpadla nalejes, ventil sa zatvori, aby to nevyslo. Ked je ale palivo okolo, a v cerpadle nie je, vtedy sa otvori a pusti palivo dnu. Cize funguje na rozdiel tlaku. U mna ale nefungoval (isiel tazko= nezatvaral sa), co malo za nasledok, ze ked som isiel s prazdnejsou nadrzou do pravotocivej tiahlej zakruty, vypol mi len tak motor. Toto si urcite skontroluj. Ja som ho vybral s tych uchytiek a jemne ich prebrusil, aby to islo lahsie. Len to neprezen, aby nevypadaval. Odvtedy nemam problem.

Naspat to uz ide vsetko jednoducho. Ked to budes robit tak 4-5 krat, je to na 10 min vytiahnut to (so zlomenou skrutkou na par minut- prestrihnes SK pasky :) )
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod bigbit » Sob 23. Júl 2011, 18:13

...já měl ten samej problém.Auto kolikrát z ničeho nic chcíplo,vypnul jsem klíček chvilku počkal a pak to zase chytlo.Vyřešil to kamarád s diagnostikou.Načetl malý tlak na vysokotlakém palivovém systému.Vyndal vysokotlaký regulátor vyfoukal,vyčistil a zase jezdí.Je tam mikro sítko který se zanese a dává malej tlak ke vstřikům.
bigbit
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 11. Máj 2008, 18:50
Bydlisko: Hlásná Třebaň
Vůz: Picasso 2Hdi 01.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Dzakub » Pon 25. Júl 2011, 13:17

ahoj...já ten problem mam pořád a ted jsem zjistil že když to chcipne nastartovat to jde ale při startování to udělá takovou dutou ránu jako nějak z nádrže to jde ..snad jsem to popsal dobře...
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod vena garážmistr » Pon 25. Júl 2011, 20:20

je to o tom mikro sítku a když už budete pánové tahat čerpadlo z ndrže tak se pokuste mít co nejmíň v nádrži a ž třeba skoro suchu nebo tu naftu odsajte hadičkou a pak když už je tam jen takový ten sliz tak se ho savějším hadrem pokuste co nejvíce utřít kam až dosáhnete jde to na prd ale dá se hlavní je aby v té prohlubni kam pasuje čerpadlo aby bylo čisto sucho.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Pon 8. Aug 2011, 11:30

ahoj tak sítko vyčistěný trochu bordelu tam bylo...a pak plastový kroužek nějaka podložka ale auto chcipa stále takže zítra mě čeká investice a nové čerpadlo to staré už to má nejspíš za sebou..dám vědět jestli to pomohlo :-).....a vím že jsem tu někde četl že pokud čerpadlo odchází tak jsou drobne měděné pilinky a to jako myšleno z venku ?? sítko jsme vyčistili a nikde jsem žádny pilinky nenašel
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod rosta12345 » Pon 8. Aug 2011, 12:31

pilinky bývají v nádobce palivového filtru.
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Pon 8. Aug 2011, 16:02

tak to tam nic nebylo...pořád zlobí tak jsme ted dělali diagnostiku a našlo to závadu ...Obvod snímače hmotnosti protekaneho vzduchu-rozpojený ...takže to vypadá na váhu vzduchu zítra zkusíme a uvidíme co to udělá.
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Uto 9. Aug 2011, 18:53

ähoj lidi tak konečně závada odstraněna...špatný snímač otáček na čerpadle u motoru a ještě jedno čidlo na klice nebo co...tak zase štastně jezdím..
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Soci » Sob 17. Sep 2011, 15:30

Zdravim, mám problém, keď idem pravotočivou zákrutou a pridám plyn tak mi motor prestane reagovat a následne zhasne. Cca po minúte sa dá naštartovať a ide normálne. Nevie niekto čo s tým? ..díky
Soci
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 17. Sep 2011, 15:25
Bydlisko: Martin, Slovakia
Vůz: Citroen Xsara Break 2,0HDi 66kW, r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod viteon » Sob 17. Sep 2011, 15:38

našel jsem toto:
Devilian píše:Mam sice xsaru hdi, ale mal som podobny problem. Ja tam ale mam podavacie cerpadlo. Problem bol v tom, ze na tom cerpadle je taky ventil, ktory pusta naftu dnu, ale uz ju nepusti von (je to len taka mala umela zatka na boku toho cerpadla). To ma riesit problem s jazdou do zakruty, v tom cerpadle je vdaka tomu ventilu nafty dost aj v pripade, ze sa v nadrzi preleje. Ja som mal ten problem, ze nejaka necistota sa dostala do tohoto ventilu, a ten sa nezatvaral. Takze v cerpadle sa nedrzala nafta a v zakrute, po ostrej zakrute alebo do kopca mi auto skapalo. Mozno ti to nejako pomoze..
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Pon 19. Sep 2011, 8:23

Soci: ahoj tenhle problem jsem přesně měl jak na to člověk šlápne tak to chcíplo...zkus čidlo na klice a snímač otáček na čerpadle u motoru...já to měl tím a oprava mě stála 3500kč a už mi to jezdí v pohodě
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Boban0001 » Pon 19. Sep 2011, 18:14

ahoj kamaradi mam takovy problem za jizdy my to chcipne kdyz se rosviti diagnostika motoru tak to napise jen imobilizer ale ten to nedela protoze sme menily čtečku nove klice no proste vse kdyz vymazu na diagnostice chybu tak ujedu 400km a je to zase to same zkousel sem i nastartovat a vypnout ctecku auto jede nic to nehlasi ale ujedu zase vic km a auto zhasne a hlasi to same
Boban0001
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pon 24. Jan 2011, 16:50
Bydlisko: Lazně Bohdaneč
Vůz: citroen xsara picasso 2.0 HDI nafta rv.2000

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Soci » Pia 23. Sep 2011, 16:42

Dakujem chlapci za rady ..bol to ten spetný ventil na palivovej pumpe ... :jup:
Soci
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 17. Sep 2011, 15:25
Bydlisko: Martin, Slovakia
Vůz: Citroen Xsara Break 2,0HDi 66kW, r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Milehare » Ned 26. Feb 2012, 19:17

Ahoj xsamarádi,mám další problém.Vzal jsem svoji xsarušku na STK.Tam mě ji na emisích dali tak pohulit(skoro 5 tis.ot),že od ty doby špatně startuje a při jízdě do kopce,když potřebuju přidat,tak úplně zhasne.po minutě ji nastartuju,ale zůstane svítit kontrolka diagnostiky.Druhý den nastartuju akontrolka nesvítí.Když jedu a potřebuju víc přidat,situace se opakuje.Je mi divný už ten horší start(místo cvrknutí klíčku musím držet cca3sec).Baterce to moc neprospívá a to zhasnutí motoru mě děsí.díky
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod jmlcoch » Pon 27. Feb 2012, 18:29

jít tam, nakopat jim prdel
By mě zajímalo, kdyby prdl rozvoďák nebo se něco zaseklo, jak by se vymlouvali.... Normální HDi jezdí do 4 tisíc otáček a to jen v extrémech u některých řidičů - osobně mám nad 3 t. jen při řazení ze dvojky na trojku - pokud se rozjíždím do kopce.
Na druhou stranu když mám dělat emise, natankuju vervu a přidám VIF, jedu tam s teplým motorem (apoň 10km). Prý to vytáčí kvůli "lepším" emisím.

A abych nebyl OT - motor mi zhasl asi 2x v prvním měsíci po koupi. Možná to přestalo díky výměně filtrů, oleje, tankování lepší nafty a jednou měsíčně nacupování balonkem.... ??
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia