Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Str 28. Nov 2012, 0:02

dneska jsem to koupil za 250 kč nalil jsem to tam třeba je to k ničemu ale co... takže filtr rozříznu a mrknu se až ho budu měnit a uvidím .. ja už si fakt nevím rady nedělá to často cca jednou za dva měsice ale je to nepřijemný pocit když člověk čeká kdy to udělá... četl jsem tu že to dělaly i kabely tak to pujdu po nich a pak se uvidí co dál :-( už jsem bezradnej i origo citroen ty jsou fakt jen na díly ale řekl mi že pokud to pořád jezdí tak s tím nic stejně neudělam
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Kleki » Str 28. Nov 2012, 8:03

Skús asi vybrať to palivové čerpadlo z nádrže , vyčisti sitko pri čerpadle a skontroluj v akom stave je palivové čerpadlo (uhlíky , kotva). To zhasínanie može byť aj tým , že palivové čerpadlo občas vynechá.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Str 28. Nov 2012, 23:06

...jo zkusím hned jak mechanik bude mít čas... ale dělá to fakt jen když je málo nafty tak je to dosti možné ...díky za radu zkusím a pak se ozvu jak to dopadlo :-)...právě jsem tu četl někde že to dělají i možná kabely právě od čerpadla tak budu hledat tohle a pak uvidím snad už to po dvou letech snad konečně vyřeším a budu mít klid :-(
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod aksulap » Sob 23. Mar 2013, 18:16

Dobrý den, taky jsem měl problém se zhasínáním motoru. Motor zhasnul, a vzápětí šel hned nastartovat. Zkoušel jsem tedy zalomcovat s těmi kulatými konektory za baterkou, a problém byl vyřešen. Až bude lepší počasí, musím je rozebrat a vyčistit.
aksulap
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 23. Mar 2013, 17:42
Bydlisko: Most
Vůz: xsara break r.v. 2000 2,0hdi 66kW

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Str 8. Jan 2014, 23:18

ahoj lidi tak problem stále je stejný ..pořád chcipa ale jen pokud svití rezerva cestou do práce přes koleje a vždycky to chcipne na stejným místě čím to sakra muže byt uděla to občas i jindy ale jak jedu přes koleje tak to je vždycky ... už sem zoufalej tři roky a problem stále je .. dík za další rady
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Surmi » Str 8. Jan 2014, 23:23

třeba to je do kopce ktěm kolejim a jak máš malo nafty tak si to přisaje vzduch a zdechne ti to- nejezdi s hladovým okem a máš po problému...
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod betom » Štv 9. Jan 2014, 10:21

Dzakub píše: ..pořád chcipa ale jen pokud svití rezerva...

Pokud chcípá motor jen pokud svítí rezerva, tak je jednoduchá pomoc. Měj v nádrži dostatek nafty, aby rezerva nesvítila. Všichni víme, že palivoměry neukazují úplně přesně. Asi se u tvého vozu rozsvítí kontrolka, když je už nádrž téměř prázdná. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Dzakub » Ned 12. Jan 2014, 10:54

tak jasny řešení to je .. do kopce to není .. a jinak dobrý ale nikdy jsem nezažil auto který by chcípalo jen proto že jede na rezervu takže bych řekl že to závada bude
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Cvrček » Ned 12. Jan 2014, 11:05

Za ty léta,co tvoje auto jezdí,budeš mít v nádrži usazeniny a částečně zalepený nasávací koš. A jak máš málo nafty,tak to už přes tu zanesenou část neprojde.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Chcípání motoru

Poslaťod dadousjung » Štv 23. Jan 2014, 17:57

Nevíte co s 2.0 HDI když člověk jede autem najednou auto přestane táhnout spadnou otáčky vyřadí se a auto chcípne nevíte co s tim ?? předem děkuji za radu
dadousjung
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 17. Nov 2013, 10:45
Bydlisko: Česká Republika Trutnov
Vůz: Xsara,2.0,nafta.2001

Re: Chcípání motoru

Poslaťod vena garážmistr » Štv 23. Jan 2014, 18:19

Tak to je popis jako noha. Zkus to trochu rozvést. Začni od začátku jak je na tom palivový filtr ? Když to necháš chvilku odpočinout tak to pak nějakou dobu jede "normálně" ? Rozsvítí se na palubce kontrolka motoru?
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod vpragluv » Štv 12. Mar 2015, 6:29

Mám tento problém:xara picasoo hdi 2 dizel.Při přídání plynu do vyšších otáček mi motor zhasne a potom teplý nnejde natočit take sviti kontrolka diagnostiky.pakliže ho ale pustím přez kvalt tak chytne bez problemů.Kdaž je to z kopce není problem ale na rovině jsem v háji.Poradte prosím co s tím.Na diagnostice žádná závada.Dělá to při zahřátem motoru,ted celou zimu byl klid ale co se ted oteplilo tak to zase zase začalo,dokud se motor nezahřeje jede to v pohodě.už jsem vyměnit teplotní čidlo na motoru chvíli to pomohlo v loni,sice to chcipalo ale šlo to aspon natočit už zase to nejde.Nafta tam jde bez problémů.nechápu proč to chytne jen přez kvalt a normalní startováni ani tuk asi nějaké špatné čidlo.Poradte prosím už jsem z toho na prášky
vpragluv
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 12. Mar 2015, 6:21
Bydlisko: praha
Vůz: xara picasso hdi 2 nafta

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod baffy » Štv 12. Mar 2015, 17:09

Píšeš trochu rozporuplné veci .Ak svieti kontrolka motora ,diagnostika musí niečo vypísať ,neexistuje ,že nee.To štartovanie cez kvalt nieje zrovna to pravé orechové pre motory s rozvodovým remeňom,velice lahko sa môže stať že to skočí o zub a potom vznikajú podobné problémy.Ak to robí po zahriatí ,tak by som skúsil zablendovať EGR, je celkom možné že sa zadrháva a potom prepúšťa do sania všetok horúci vzduch.Začal by som ,ale tou diagnostikou a to tak ,že v prípade zhasnutia kontrolky treba pozrieť denník závad ,kde bude určite nejaká zmienka o predchádzajúcom probléme.
EDIT: k tej diagnostike ,určite použiť lexiu alebo diagbox ,ktoré sú pre citróny. S nejakou uni sa môže stať ,že to chybu nenačíta.Čím sa to diagnostikovalo?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod vena garážmistr » Štv 12. Mar 2015, 17:15

Jajaj zase diagnostika nic nepíše. Pokud svítí kontrolka motoru tak je tam chyba kterou musí diagnostika najít. Zkus někoho jiného s diagnostikou než toho co nic nenajde. Pokud nejde auto přes 2000-2500 ot./min. ani studené tak padá do nouzového režimu a shazuje ho tam počítač aby nedošlo k nevratnému poškození motoru. Takže prvořadé nechat napíchnout pořádnou diagnostikou s pořádným diagnostikem a hledat chybu. Něco tam musí být. Buď je špatná kvalita nafty zanesený palivový filtr, zanesený spodek podávacího čerpadla v nádrži nebo tak něco ale tohle jsou závady který diagnostika vypíše jako že nedostatečný tlak paliva apod.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod vpragluv » Pia 13. Mar 2015, 5:59

Diagnostikovali to přímo v citroen servise.Je jasne
že když to spouštím přes kvalt tak napřed motor roztočím startérem.Včera jsem byl v servisu apořád mi tvrdili že to je čerpadlo,jenže to se mi nezdá.V loni to dělalo celé léto a přez zimu jsem o tom ani nevěděl a jezdilo to bez problémů.Podle mne to má souvislost s nějakým teplotním čidlem nebo něco s řídící jednotkou .No uvidím nechám je laborovat odborníky ale at zapomenou že jim zaplatím když to nespraví nějaké jejich pokusy.Dám vědět jak to dopadlo
vpragluv
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 12. Mar 2015, 6:21
Bydlisko: praha
Vůz: xara picasso hdi 2 nafta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia