Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Kleki » Pia 13. Mar 2015, 8:09

Podobný problém sme riešili s kamarátom na jednom HDi motore , správalo sa to podobne ako tebe že po zahriatí motora to skapalo a nešlo natočiť. Nakoniec bol chybný regulátor tlaku paliva na čerpadle.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod rambik7 » Str 22. Mar 2017, 17:28

Ahojte dlho som hľadal aj tu na fóre a mám rovnaký problém mám xsaru picasso 2.0 hdi 66kw soche motor tak že
Dvoj rele to robilo z počiatku vymenil som za nové potom mi odišiel DRV VENTIL na vysoko tlakovom pálivé vymenený​ pretesneny nové tesnenie pomohlo sitko na tomto ventily bolo špinavé nečistoty v nádrži a palivové čerpadlo som očistil všetko je OK lenže v zime mi nešla naštartovať pri servise menenia filtrov xsara pri -23C a vypísalo to na diagnostike že je to snímač rýchlosti na akceleráciu pedálu boli vyčistené kontakty OK
XSARa od vtedy padne hocikedy do havarijného stavu rýchlosť na diaľnici Max.100km/h a viac ma nepustí ako by bol priskrteny motor vstreky sú merané aj prepady OK VÁHA VZDUCHU ČISTENA no občas keď vypínam motor ešte 2-3 sekundy zostane bežať po vytiahnutí kľúča a po nejakom 4 4 rýchlom pootoceni kľúčom to prestane motor pekné točí do otáčok a má dobrý ťah potom vypnem a znovu stráca výkon Max.100 a ostane pár sekúnd po vypnutí vrčať motor čo to môže byť? Od vtedy dávam po čistení palivovej sústavy aj aditiva a vpohode jazdí keď chcem predbiehať to nejde do otáčok a radim asi tak že na 1 Max.20km na 2 do 35km Max.57km 4 do 73km a potom do 102 na 5-tom stupni viac to nejde ak náhodou nepozerám a vyjdem na otáčky asi 2100ot/min. motor dochne za pomoc ďakujem
rambik7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 23. Apr 2015, 10:21
Bydlisko: Brezno
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 66kW 1998cm3

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod Seldi » Str 22. Mar 2017, 18:00

A co tedka píše jednotka za chyby, když to padá do nouzáku?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod rambik7 » Str 22. Mar 2017, 19:14

Snímač pedálu akkcelerometra
rambik7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 23. Apr 2015, 10:21
Bydlisko: Brezno
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 66kW 1998cm3

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Josef Vokal » Pia 24. Mar 2017, 19:29

Ahoj.Doběh motoru po vypnutí klíčku dělá z mojí zkušenosti regulátor tlaku paliva na čerpadle.Mě to zlobilo asi dva roky.Vždycky když jsem ho vyčistil,půl roku klid,pak to spadlo do nouzáku a když jsem na to kašlal,tak to skončilo tak,že to začlo za jízdy chcípat.Vyčisti ho,dej před hlavní naftovej filtr takovej malej filtřík a máš pokoj.Už jsem to tu popisoval.Stačí pohledat,je to tu popsaný na fóru.Já mám po tomhle zásahu už několik roků pokoj.Mě diagnostika hlásí poruchu potenciometru plynu od samýho začátku a žádnej problém nemám.Mechanik mi řekl,že tuto poruchu xsary občas vyhazujou,tak nevím a neřeším to.Měj se čus.
Josef Vokal
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pia 6. Jún 2008, 13:16
Bydlisko: Kolín
Vůz: citroen xsara break 2.0HDI 66kw 2001

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod rambik7 » Uto 28. Mar 2017, 20:39

Ďakujem OK ide to
rambik7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 23. Apr 2015, 10:21
Bydlisko: Brezno
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 66kW 1998cm3

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod rambik7 » Pia 9. Jún 2017, 20:24

znovu sa mi to začalo diať lenže má to priebeh že počas jazdy mi vyhanse motor. Zaradim späť 5 stupeň auto dobrzdi na dialnici musim vypnuť zapaľovanie zablokuje mi riadenie ale pootočím po 4sekundach štar klučami a pekne sa rozbehnem auto ide vpohode potom.Ked zhasne znovu niekedy cukne motorom alebo zvláštne zavrčí.Je to vždy keď pridám viacej do kopca nikdy ale dole kopcom iba!!!
take železné hučanie akoby niečo nadskočilo a spadne dole a drie sa to niekde v motore neviem čo to je dnes som čistil sprayom aj EGR cez filter vzduchu hrkotanie nepočuť od motoru.
Je to skôr ako keď retiazka hučí na bicykli vždy cyklicky na rovnakom mieste sa to opotrebuje ale neviem čo.
rambik7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 23. Apr 2015, 10:21
Bydlisko: Brezno
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 66kW 1998cm3

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod felix » Sob 22. Júl 2017, 9:23

že by řemenice na klikovce? Dělá to ten zvuk i za studena po nastartování?
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod rambik7 » Str 6. Sep 2017, 15:36

Áno je to vkuse ale všimol som si že prave remeň pod klímou je taký voľný na klukovke som nemal ešte dole ten plastový obal dám dole kryt a pozriem sa
rambik7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 23. Apr 2015, 10:21
Bydlisko: Brezno
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 66kW 1998cm3

Zhasínání motoru za jízdy-2,0HDi

Poslaťod pegaz » Ned 17. Sep 2017, 14:03

Zdravím všechny,
při jízdě mi zničehonic zhasne motor,dělá to kdy si zamane.Rozsvítí se kontrolka na motor,nejde to nastartovat,musím odpojit na chvíli baterku,pak to natočím,problikne při tom klíček.Motor běží v nouzovém režimu,kontrolka na motor svítí.Po načtení LEXIÍ jsou tyto závady:
P1112- signál tlaku rozv.lišty nad horním ramenem
P1138-tlakový regulační ventil
P0190-obvod snímače tlaku palivové lišty
Mám nové čerpadlo v nádrži,profouknuté trubky,nový filtr,tlakový regul.ventil,nová čidla na kliku,otáčky,nový ventil na čerpadle.
Po vymazání závad to zase chvíli jede,ale udělá to opět nepředvídavě.
Už si s tím nevím rady,co třeba ještě vyměnit čidlo tlaku na liště,nebo relé čerpadla?
Nebo zkusit vstřiky?
Přečetl jsem tady toho dost,ale každé zhasnutí motoru má svá specifika.Pokaždé to je něčím jiným.
Neporadí někdo něco?Díky moc.
pegaz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 11. Feb 2012, 18:46
Bydlisko: Horšovský Týn
Vůz: Xsara II combi,2.0 HDI,66kW,11.2001

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod empík » Ned 17. Sep 2017, 20:10

Skontroloval by som konektory hlavne od ECU jednotky motora, ale najlepšie by asi bolo všetky čo majú súvis s chodom motora. Mne spôsoboval zhasínanie motora, kedy sa mu chcelo, jeden vyhnitý pin na ECU. Po oprave konektora to prestalo. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod pegaz » Uto 19. Sep 2017, 20:01

No ještě jsem zjistil,že když to po chvíli nastartuju,tak pak po vypnutí klíčku to ještě asi 5 vteřin běží než to zhasne.Takže co způsobuje ten doběh to nevím.
Už jsem z toho blázen
pegaz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 11. Feb 2012, 18:46
Bydlisko: Horšovský Týn
Vůz: Xsara II combi,2.0 HDI,66kW,11.2001

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Seldi » Uto 19. Sep 2017, 20:10

Osobně bych to teda viděl na vadnej regulátor tlaku na vysokotlakym čerpadle, tim pádem se přetlakuje rail a chcípne to kvůli bezpečnosti motor, jednotka to vyhodí jako chybu překročená horní mez tlaku v railu a nejspíše tim pádem to vyhodí i chybu vadný snímač tlaku v railu. Zkusil bych ho proměřit a zkontrolovat, jestli na tom regulátoru neni ucpaný sítko.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod LIFTY » Ned 17. Jún 2018, 21:09

Zdravim Chlapi pomozte my prosim vyresit problem se chcipanim.Dneska sem koupil xsaru picaso borec dosel a na drc naskocilo .Dojel jsem dom a auto nechce naskocit.Kdyz naskoci po trosku spreju do sani tak vali ale kdyz se jede jen na pulku plynu,kdyz se da plnej auto zdechne a nechce naskocit normalne jen zase na sprej.Pak zas jede al ejen zas do pulky plynu jak dam plnje zdechne a furt tak .Zkousel jsem ten ventil na cerpadle z boku tam je mikrositko a furt to dela.Myslite z eby to mohlo byt ten ventil na liste k evstrikum? Nevim co mama hledat nebo je to podavaci cerpadlo ? nevim si sty rady zda se mi z epodavacku neslysim tak nevim.Ale tomu borcovi to chytlo hnedk aa aja dojel dom a uz me ne :( uz nevim si rady :( pomozte za kazdou radu nebo kdo se stym setkal tak budu moc rad ....Nejlepe nekdo komu se to delo a vi cem by to mohlo byt diky... :cry: :oops:
LIFTY
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 17. Jún 2018, 21:00
Bydlisko: jiraskova 502 bučovice
Vůz: citroen picaso 2.0 hdi

Re: Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod strelec7 » Pia 14. Sep 2018, 16:12

má palivový čerpadlo pojistku? muže se spálit, kde ji najdu? za jízdy mi zhaslo a už jsem to nenatočil, nebzučí, tedy neběží v nádrži čerpadlo, ale blikal mi i klíček, tak tedy jestli se do toho nesere i imobilizer, čištění nádrže jsem taky už dělal ale závady s občasným chcípáním se opakují nepravidelně, až do včera kdy už to čerpadlo ani necekne. nejvíc to blblo v zimě a vlhku, tedy možná že blbá elektrika, kontakty? jde imobilizer trvale a jednoduše odpojit? beztak je tak k ničemu.
strelec7
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 19. Sep 2016, 7:22
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara 2001 kombík, 2.0HDi 66kW

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia