picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Simir » Štv 4. Nov 2010, 23:07

Hoj mám problem s motorem.jel jsem z kopce na vyhazováka a po dojíždějí k přejezdu jsem zařadit a vono to nechtělo jet.tak jsem to odstavil ke známímu a druhý den to nastartoval ale jelo to divně jako na 3 válce bez tahu, po chcípnutí asi po 300 m už nejde nestartovat, točí a má jakoby snahu naskočit ale nerozmotá se.auto mám čerstvě a nějak nebyl čas udělat udržbu tak jsem začal udržovat pozdě.takže rozvody skočený nebyly a jsou nové nastavené podle značek.Podávací čerpadlo dává celkem dost takže tady chyba asi taky nejni,Nový filtr paliva.regulátor tlaku při demontáži zničen tak ten je novej.(nešel zaboha vytáhnout a pak lup a byl venku ale bez tyčky která je strčená v čerpadle,po dvouch hodinách je i tyčka venku).
Regulátor neměl sejtko a nový ho taky nemá což je divný protože tady http://www.peugeot-club.com/forum/files ... 0&aid=8637 sejtko je a ten můj vypadá stejně, jen ten konec nejni.kokkal jsem do čerpadla a přes zrcátko se mě zdá že i na ten filtr nejni místo tak nevim zda tam má bejt nebo ne.
1, co by tomu mohlo bejt?
2, má tam bejt to sítko.
Dík ,jsem bezradný
Ještě jsem někde pochytil že by to mohl dělat snímač otáček kliky tak ho zkusím.
Simir
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 4. Nov 2010, 22:49
Bydlisko: Kutná Hora
Vůz: Citroen Xsara PIcasso 2,0 HDI 2000

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Kleki » Pia 5. Nov 2010, 11:46

A čo tak samotné vstrekovače?
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Simir » Pia 5. Nov 2010, 18:49

nevim jak je vyzkoušet? jako že by to nemělo dostatečný tlak?
Simir
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 4. Nov 2010, 22:49
Bydlisko: Kutná Hora
Vůz: Citroen Xsara PIcasso 2,0 HDI 2000

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Kleki » Ned 7. Nov 2010, 23:20

V domácich podmienkach ich asi nevyskúšaš. Jedine servis s diagnostikou.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

HDI spatne startuje a nejde do otacek

Poslaťod mecsoun » Štv 24. Jan 2013, 18:50

dobry den preji vsem. Moc prosim o radu s autem uvedenym v popisu auto prijelo na lane s tim ze jednoho dne nechtelo chytnout. po otoceni klicku ani nebliklo zhaveni a kontrolka motoru. Nez dojelo tohle auto ke mne tak se prave na tom nejaky servisak vyradil. Zjistil jsem tedy 4 spalene kontakty na jednotce motoru, pozkozeny obsah eeprom 95p08 v jednotce. Jednotku jsem opravil, udelal immo off a jednotka motoru bezi. ted se ale potykam s jinym problemem. Po oprave jednotky bylo vse ok a bezelo jak ma krome stale zavady v pameti zavad "nizky tlak paliva" po vymazani ihned znova zavada naskoci aniz by bezel motor. Tedy v podstate po oprave to chytlo na brnk a slo to krasne vytocit a v podstate to maka jak ma krome te zminene zavady v pameti zavad. Jeste ten den vecer jsem to znova zkusil a motor zacal chytat mnohem hur a nekdy chytne a nekdy ne. Kdyz chytne tak nechce jit za plynem. proste tak nejak kucka az pomalu zase.zdechne. v pameti zavad jednotky je stale ta sama zavada. Potom co jsem zjistil tak je pod pojistkovkou u motoru dopojene nejake rele. pri zapnuti klicku spina kostru na drat co vede od narazoveho spinace do svorkovnice dvojrele na pin 7. netusim proc to tam je ale bez toho to nespusti palivove cerpadlo. kdyz odpojim narazovy spinac tak to vubec nesepne na dvojrele rele na cerpadlo. jinak ten drat od toho odpojovace co je na nej dovedena kostra pres to dodelavany rele je vedeny tusim z jednotky motoru do odpojovace a pak do toho pinu 7 svorkovnice dvojrele. kdyz nenavedu kostru na ten drat tak tam je 12 voltu po zapnuti klicku. Kdyz tam neni navedena kostra nejde palivove cerpadlo v nadrzi a hlasi zavady "odpojeni tretiho pistu" a "egr" no a stale nizky tlak paliva. Ta elektrika tam je fakt nejak vytunena. pak je jeste problem na budikach ze ne vzdy ale skoro vzdy hlasi vysokou teplotu motoru. V pameti zavad jsou ulozene chyby ohledne vedeni diagnostiky a ohledne neverohodneho signalu o teplote. teplota motoru v jednotce motoru je ok. kabely od budiku k bsi take ok. a v bsi hlasi zavadu ohledne nejakeho vedeni diagnostiky B nebo A. To uz presne nevim. Kabely bsi a jednotka motoru jsou take ok. jen bych rekl ze dva kabely od bsi do jednotky motoru maji malinko odpor a ne cisty pruchod, ale jsou to kabely na komunikaci imma. prosim tedy o rady co se s tim pekacem da jeste delat. dvojrele je promerene a diody na nem take funguji a diky tomu dodelavanymu rele se spina i to rele na dvojrele na palivove cerpadlo. omlouvam se za diakritiku a chyby. tenhle roman jsem datloval na telefonu. moc dekuji za rady.
mecsoun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 24. Jan 2013, 16:35
Bydlisko: Sokolov
Vůz: Citroen Xsara (N0), 1.8 16v (LFY), r.v. 1998

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod vena garážmistr » Štv 24. Jan 2013, 21:03

Pokud hází pořád nízký tlak paliva tak v první řadě kontrola čidla tlaku paliva to najdeš na vysokotlakém zásobníku. A když se po čase zakucká a zdechne tak i kontrola podávacího čerpadla v nádrži mohlo nasát bordel z nádrže a tím nemusí natlačit dostatečné množství paliva a tím že je málo paliva tak se nedokáže dostatečně natlakovat. A to čidlo kdž vyhodnotí nízký tlak tak shodí motor do nouzového režimu.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Rope » Štv 24. Jan 2013, 21:29

Nebude to přídavné relé od nějakého alarmu či "tajného" vypínače? Tohle už jsem viděl.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod mecsoun » Štv 24. Jan 2013, 21:43

to dodelavany rele mi bylo uz vysvetleno ze slo o zavadu tehle edc15 jednotek na pinu 87. v podstate jenotka motoru po zapnuti klicku ma pustit na dve sekundy na tenhle pin ecu +12v a pak zem. tim sepne rele cerpadlo co je v dvourele. tak se to prej resilo bud vymenou jednotky nebo timhle. tady v podstate jednotka neuzemnuje pin a proto je dodelany rele na ukostreni/uzemneni a az na to jak to bylo provedeny (zakroucene draty) tak tenhle system funguje. jo myslim ze cin, pajka a kalafuna nikoho jeste nezabila. napada me prave ta podavacka. prece jen zapnu klicek a zavada je v pameti. tu vymazu a zavada ihned naskoci aniz bych zatocil motorem. tedy by to muslo merit tlak paliva co vytvori podavacka. tedy jestli jsem hledal dobre musim zmerit tlak podavacky a nejlepe vymenit filtr a vycistit to cidlo na filtru. netusim ale jak se dostat k podavacimu cerpadlu. vim ze je v nadrzi ale at odklopim jakoukoliv zadni sedacku tak vidim jen koberec. zadne vyrizle okenko tam neni. pak uz tedy doladit tu teplotu na budikach. nasel jsem jedno cidlo teploty motoru. v jednotce motoru je spravna hodnota teploty.
mecsoun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 24. Jan 2013, 16:35
Bydlisko: Sokolov
Vůz: Citroen Xsara (N0), 1.8 16v (LFY), r.v. 1998

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Rope » Štv 24. Jan 2013, 21:46

No na nádrž se musí odspodu, nebo prasácky vyřezat plech, i to už jsem viděl. Dobré by bylo kdyby si měl někde poruce něco čím tlak změřit bez demontáže výfuku a nádrže.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod mecsoun » Pia 25. Jan 2013, 7:50

mohloby jit odpojit hadicku u filtru a nasadit na ni manometr na mereni pneumatik. tim by to mohlo jit i zmerit. jestli tam to bude ok tak pak bych meril na privodu do vysokotlakeho cerpadla. jdu jeste hledat info k tomu dodelavanymu rele aby jsem ho nejlepe odstranil a jednotku opravil.
mecsoun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 24. Jan 2013, 16:35
Bydlisko: Sokolov
Vůz: Citroen Xsara (N0), 1.8 16v (LFY), r.v. 1998

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod empík » Pia 25. Jan 2013, 9:42

Meral by som tlak cez Téčko, aby boli zachované podmienky ako pri chode motora. Keďže tam má byť okolo 3 atm tak merák vzduchu by mohol stačiť. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod mecsoun » Pia 25. Jan 2013, 11:12

jj ted jsem koukal o kelly a cerpadlo ma mit tlak 2,6 baru. to je docela dost ale zmerit to pujde. skoda ze tam na to neni misto a budu si muset vyrobit pripravek. schvalne to udelam prve na hadici a kdyz uz zam bude malo tak to nebude mit cenu dal merit.v nedeli po nocni se na to faro vrhnu. to by v tom byl cert abych to nerozhejbal. jen jestli bude ko cerpalo tak se.netesim na jeho vyndavani. jestli to je zespoda na sundani nadrze tak je to bomba. prave jsem hledal nejaky navod jak se k nemu dostat a nenasel jsem nic. jen fotky cerpadel. tady jsem nasel ze je jen navod na xsaru
mecsoun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 24. Jan 2013, 16:35
Bydlisko: Sokolov
Vůz: Citroen Xsara (N0), 1.8 16v (LFY), r.v. 1998

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Cvrček » Pia 25. Jan 2013, 11:19

U Picassa musíš kuli čerpadlu opravdu svěsit nádrž,aby jsi se k němu dostal.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod mecsoun » Pia 25. Jan 2013, 12:29

tak to se uz tesim :roll: jak je to s kontrolkou zhaveni u hdi? pri otoceni klicku ma vzdy minimalne probliknout nebo jak neni potreba zhavit tak se ani nerozsviti? aby jsem pak nehledal jeste chybu tam kde neni.
mecsoun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 24. Jan 2013, 16:35
Bydlisko: Sokolov
Vůz: Citroen Xsara (N0), 1.8 16v (LFY), r.v. 1998

Re: picasso 2,0 hdi nejde nastartovat

Poslaťod Cvrček » Pia 25. Jan 2013, 12:33

Je to tak. Kontrolka se nemusí vůbec rozsvítit. U svého Picassa podstatě vím,že tam nějaký kontrolka a žhavení je,jen během zimy. A také ne pokaždé.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia