kolisanie teploty motora

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

kolisanie teploty motora

Poslaťod pysta » Štv 9. Dec 2010, 20:17

Ahojte, neviete mi prosím poradiť? Mám problém s kolísaním teploty motora na palubovke. Raz mi ukazuje teplotu cca 80 a vzapetí padne behom 2 sekund uplne dole na 60. A takto sa to opakuje. Mohlo by byť zlé čidlo? Nedalo by sa to nahradiť NTC alebo PTC senzorom? Má toto vplyv aj na chod motora či spotrebu v mojom TD? Dakujem za rady a postrehy. :ooo:
XSARA BREAK 1,9TD, exclusive, r.v.99, strieborná metalíza
pysta
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008, 18:11
Bydlisko: Slowakia-Šaľa
Vůz: XSARA Brake exclusive 1,9TD, r.v.99

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod lexa » Pia 10. Dec 2010, 7:24

S nwjvětší pravděpodobností se přidírá termostat vyndat a vyzkoušet, kdysi jsem řešil podobný případ a když jsme upustili přetlak v expanzní nádobě termostat fungoval dobře po schůadnutí a po opětovném zahřátí zase to samé po odpuštění tlaku OK Vyzkoušet a uvidíš.
lexa
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 1. Júl 2010, 16:32
Bydlisko: orlová
Vůz: piccaso 1,6 hdi 80 kw

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod pysta » Pia 10. Dec 2010, 17:13

lexa- to znamena, že ak otvorim expanzku tak by rucicka nemala klesnut uplne dole, ale mala by ostat na tych cca80? :roll:
XSARA BREAK 1,9TD, exclusive, r.v.99, strieborná metalíza
pysta
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008, 18:11
Bydlisko: Slowakia-Šaľa
Vůz: XSARA Brake exclusive 1,9TD, r.v.99

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod lexa » Pia 10. Dec 2010, 18:02

Může se to stát ale tohle byla dost specifická závada uváděl jsem to příklad musíš to vyzkoušet zahřej povol uzávěz expanzní nádoby a uvidíš co se stane, ale na 90% to typuju na nějakou závadu termostatu chce to vytáhnout termmostat a vyzkoušet.
Na každém termostatu máš vyraženou otvírací teplotu termostat prostě protlačíš protu pružině do vzniklé mezery strčíš nit a zavěsíš do vody vodu pomalu začneš zahřívat a měřit teplotu v okamžiku kdy termostat spadne by měla teplota kapaliny souhlasit s teplotou vyraženou na termostatu.
Jěště taková maličkost na kterou jsem zapoměl francouzi nemívají na svých vozech automatické udvzdušňování chladící soustavy máš to dobře odvzdušněné??? topí to dobře?
lexa
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 1. Júl 2010, 16:32
Bydlisko: orlová
Vůz: piccaso 1,6 hdi 80 kw

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod riggo » Pia 10. Dec 2010, 19:03

tuto zavadu jsem mel tez, rychle padani raficky teploty a zase zpet na skutecnou teplotu, zlobilo cidlo snimani teploty vody(to u naft.filtru), cena cca 250,-Kc, opravenoo za deset minut.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod MP » Pia 10. Dec 2010, 22:02

Taky mě to párkrát udělalo ( taky na TD ) , že rafika na teploměru spadla o kousek níž a hned se vrátila . Myslel jsem že to bude čidlem , dal jsem tam jiný ( nový ) , ale i s ním to párkrát udělalo , takže jsem to dál neřešil . Vyřešilo se to po čase tak nějak samo , a to po vyndání a opětovném zandání ( odpojení a připojení ) přístrojovky při výměně spálené žárovky . Pak už to nikdy neudělalo , a nebo jsem si toho nevšiml . Ale takovou rychlou změnu teploty jak píšeš ( o 20°C dolu a nahoru během 2 vteřin ) nemá na svědomí určitě termostat .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod pysta » Pon 13. Dec 2010, 20:38

lexa- ano auto kúri parádne, teraz som menil rozvody, takže odvzdušnené to je, na to som dal bacha. Ale robilo mi to už aj pred výmenou.
riggo- lenže na webe som našiel snimače pre toto auto. No a jedno je NTC a druhé PTC. :roll:
XSARA BREAK 1,9TD, exclusive, r.v.99, strieborná metalíza
pysta
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008, 18:11
Bydlisko: Slowakia-Šaľa
Vůz: XSARA Brake exclusive 1,9TD, r.v.99

Re: kolisanie teploty motora

Poslaťod tajlor » Pia 4. Feb 2011, 18:18

robilo mi to podobne
ked som mal nalozenu zataz (LCD TV a domace kino) tak som to do kopca vytocil na 2 stupni do cervenych otacok a boplo po probleme, odvtedy to uz znova funguje :jup:
Xsara II. Break, 2.0 HDI, 66kw, 01/2001 Obrázok
Obrázok užívateľa
tajlor
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Štv 11. Sep 2008, 19:19
Bydlisko: Senec
Vůz: Xsara II. Break, 2,0HDi, 66kW, 01/2001


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia