Mrznutie nafty

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Mrznutie nafty

Poslaťod Yvory » Ned 19. Dec 2010, 10:55

Zdravím páni.

Mám problém so zamŕzaním nafty v mojej xsaričke picasso, dávam do nej naftu - by som povedal že dosť kvalitnú od Shell a dokonca som tam pre istotu pridal aj aditív a dnes ráno chytila na tertí krát ( čo som bol dosť prekvapený pretože pred týždňon síce chytila ale z motora išiel taký kvílivý zvuk, asi vstriky a nakoniec to úplne skapalo a už nešla vôbec až po zohriatí ), pekne som minútku povrčal vyšiel som z garáže prešiel som 30 m a auto zdochlo a nejde. Neviete mi niekto poradiť prečo sa mi toto s tou naftou deje? Po minulé roky som takýto problém nemal, nemôže byť vadný predhrev nafty? Za akú koľvek radu som veľmi vďačný.
Yvory
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned 14. Jún 2009, 19:43
Bydlisko: Ružomberok
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 2,0HDi, 2001

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Hrnča » Ned 19. Dec 2010, 11:27

V jaký kondici je filtr? Zaměřil bych se asi na to, protože jestli dáváš kvalitní naftu podpořenou aditivama, tak nejspíš filtr...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Yvory » Ned 19. Dec 2010, 11:30

Pred mesiacom som robil údržbu a menil som všetky filtre, čiže palivový filter je nový.
Yvory
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned 14. Jún 2009, 19:43
Bydlisko: Ružomberok
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 2,0HDi, 2001

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Hrnča » Ned 19. Dec 2010, 11:57

Pak bych tedy zkusil vyjet nádrž, tedy pokud to půjde a natankovat někde jinde...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod vena garážmistr » Ned 19. Dec 2010, 12:36

A co tak čerpadlo v nádrži pokud nafta ztuhne že neprojde tím sítkem tak ti tam zkrátka nejde nafta.Ale jestli jsem to pochopil tak parkuješ v garáži.To by musel být ku..... mráz aby zatuhla za tu chvilku leda že by jsi jezdil minimálně a měl tam letní naftu. Já nemám ani na jednom autě předehřev a taky fungují a parkujeme oba venku.Takže bych spíš šel asi po vstřicích.A jestli má dobré tlaky. Mezi náma co se týče kvality Shellu tak bych byl asi opatrný v jejich chválení.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Yvory » Ned 19. Dec 2010, 12:44

No tak takto úplne garážto nie je je to prístrešok a tiež ma napadlo to čerpadlo. Teraz som autíčko pozakrýval, plachtami a utesnil som to popod podvozok aby mi tam nefučalo a strčil som pod auto ohrievač, po cca dvoch hodinkách vyhrievania ( v tomto mraze ani ten ohrievač nemal skoro žiadny výkon ) auto chytilo na šup. Ohrievač som mal strčený v zadnej časti auta skoro pod nádržou.
Yvory
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned 14. Jún 2009, 19:43
Bydlisko: Ružomberok
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 2,0HDi, 2001

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod mio » Ned 19. Dec 2010, 17:23

Taky mě zamrzla v úterý nafta při - 7 °c ,(poprvé v historii co jezdím s dieselem "10 let") ale byla letní :nasr? , naštěstí i když s obtížemi jsem dojel k pumpě .Dotankoval jsem do plna 15 ltr. (snad zimní nafty) nalil vif a bezaromatik a je to OK.Jinak s těmi aditivy (vif) pozor neměly by se nalévat do nafty která má méně než +5 °c , jinak se prý nesmísí a účinek není žádný.Jen taková zkušenost "tankujeme jen shell a multicar bez předehřevu nám zamrzá většinou od -5 , když se vymontovala sací trubka z nádrže byly v ní přisáté kusy ledových krystalů .Po vyčistění nádrže a dotankování čerstvé nafty se to opakovalo asi po čtrnácti dnech :nasr? .Děje se vždy jen když teploty kolísají přes den nad nulu a v noci hluboce pod nulu.Když mrzne stále i přes den tak jezdí bez problémů.Asi dochází uvnitř k orosení plechové nádrže když je nad nulou a vzniku kapiček vody které potom zamrznou a ucpou přívod :shock: ".
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod vena garážmistr » Ned 19. Dec 2010, 20:22

To Yvory: pak je to jasné přesně tohle se mě stalo nafta zatuhla v nádrži a jak byla hustá tak neprošla sítkem do podávacího čerpadla, čerpadlo vydávalo hrozný zvuky něco mezi pískáním a drhnutím nebo jak to popsat.Já jsem ale neměl čím to ohřát takjsem to nechal vyměnil jsem palivo filtr a pak to naskočilo ale po dvou dnech trápení se a až když teplota stoupla k 0. Vím že jsi psal že máš filtr cca měsíc jetý ale nejspíš pokud se do něj dostaly kristalky tak ho budeš muset vyměnit já jsem ho měl sic starý ale vyndal jsem ho a na kotli nechal roztát a skoro uschnout ale stejně to nevrčelo.
TO Mio:Tohle je problém všech nádrží když kolísaji teploty tak se orosí každá nádrž a pak ta voda snadněji zamrzá a ucpává trubky. Starý mazáci radí v těchto dnech držet co největší zásobu nafty v nádrži. Taky jsem před 14 dny v sobotu "zamrznul" udajně byla nafta do -21st.C ale tomu nevěřím a byla to Top q od benziny ted tankuju na Čepru v Nehvizdech tankuje tam i spousta kamionu takže je tam velká výtoč a nafta se v tancích rychle obměńuje.
Naposledy upravil vena garážmistr dňa Ned 19. Dec 2010, 21:29, celkovo upravené 1
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod jojos » Ned 19. Dec 2010, 21:09

Práve dnes mi hovoril kamarát,(má RAV 4),že mu zamrzla nafta,bolo -10 a natankované mal V-power diesel a to isté sa stalo aj jeho susedovi s oktávkou s tým istým palivom. Ja dávam tiež shell,obyčajnú s VIF-om a zatial som problém nemal.
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod MP » Ned 19. Dec 2010, 23:02

No on se hlavně i ten VIF nemá skladovat při teplotách pod +5°C , pak zhoustne a v naftě se nerozpustí . Takže mít ho doma a vzít do káry až před tankováním .
Mě třeba loni zamrzla ve FoFo nafta při -22°C a to byla TOP Q od benziny s VIFem ( za jízdy ) . Tenkrát byla v Xsaře nafta z ONO + VIF a tam úplně v pohodě .
Ten den po ránu zamrzli FoFíci mnoha členům z FoFo clubu , protože tam vedou trubky od nádrže do motorovýho prostoru někde venkem pod autem a za jízdy to zamrzalo .
Dnes ráno u nás bylo -20°C a "pětka" neměla problém ( ale mám v ní VERVA 60 + VIF )
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Devilian » Pon 20. Dec 2010, 11:09

Myslim ze uz som to tu niekde pisal, ale zopakujem to:
Netankovat na Šťanke!!
Tankoval som shell asi rok, kym neprisla zima. Zimu predtym mi na tom nezalezalo, a tak som chodil na blizky slovnaft a nemal som ziadny problem. Ale zima, cez ktoru som tankoval na shelke, bola utrpenim. 3x mi zamrzla nafta v aute aj s dvojnasobnou davkou zimnych VIF aditiv. Z toho som tankoval na 2 roznych cerpacich staniciach Šťanky. Pumpou to ale nebolo. Myslim, ze do tej vody by mali dat trochu viac nafty.. Bola to velmi skareda zima, kedy som si zvykol soferovat na vlecke odtahovky a ta nafta sa mi celkom predrazila.
Este tu zimu som sa vratil k slovnaftu (co ma mrzelo, chybalo mi totiz uz len jedno auticko z akcie do zbierky) a od vtedy je to iny stroj. Myslim ze za vsetko mozem povedat tolko, ze tuto zimu pri -25 mi auto nastartovalo na druhy krat.. Samozrejme stale pouzivam aditiva. Na Šťanku uz chodim max na bagetu a wc, a dofukat koleso na bicykli!
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod jojos » Pon 20. Dec 2010, 20:57

Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Přidávejte litr benzinu a trochu oleje

Poslaťod xsaraplus » Uto 21. Dec 2010, 10:13

Ahoj, tak si tak čtu vaše problémy a musím připomenout, jak jsem je úspěšně pořešil a co doporučuji všem Xsaristům bez přímého vstřiku nafty - na 55 litrů nádrž jeden litřík benzinu neublíží... ale moc pomůže. A kdo chce mít jistotu tak dvě deci dvoutaktního oleje do sekačky a máte viskozitu zpátky :driv:
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 14. Okt 2009, 2:08
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod MP » Uto 21. Dec 2010, 20:20

No já bych zase tak neexperimentoval .... s tím benzínem a olejem do sekačky .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Mrznutie nafty

Poslaťod Aleš » Str 22. Dec 2010, 15:10

Můj kamarád jezdí k Shellu a zamrzla mu nafta. Zjistil, že má v nádrži vodu. Takže Shell sbohem, prý bude jezdit jinam. Já tankuju na benzině Top Q a dávám VIF a žádný problém i při -20 start napoprvé a nikdy nezamrzla. Max. spokojenost.
XsaraII 2.0 HDi 66KW r.v.01 hatchback modrá metalíza
Aleš
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Pon 6. Júl 2009, 19:20
Bydlisko: Kutná Hora
Vůz: XsaraII 2.0 HDI 66kw r.v. 2001

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron