Cukání studeného motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Cukání studeného motoru

Poslaťod Koudy72 » Str 5. Jan 2011, 22:39

Dobrý den. Mám Citroen Xsara Combi 1.9D 51 kW, r.v. 2000. Když nastartuji motor a nechám jej běžet, tak cca 5 min běží v pohodě a pak se začne hulit z výfuku, motor tak divně pokašláva, nepravidelný chod. Nasednu a jedu, tak to ještě za jízdy chvilku cuká z výfuku se pořád hulí když to přišlápnu. Jak se to ohřeje a jezdím s tím celý den nic z toho se neopakuje. Vždy jen po celkové odstávce vozidla a teď v zimě pokaždé jak to vychladne. Pokud to nenechám chvilku běžet, hned po nastartopvání sednu a jedu tak to cuká jako kdyby mě někdo chytal ze zadu za závěs. Jak se to ohřeje je to zase v pořádku. Prosím Vás o radu. Pokud to jde poradím si se vším, ale když nevím na co šláhnout tak nevím. Žhavící svíčky a palivový filtr jsem vyměnil.
Koudy72
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Aug 2010, 9:27
Bydlisko: Kujebina
Vůz: Citroen Xsara, 1.9D Combi r.v. 2000

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod mio » Štv 6. Jan 2011, 6:26

Hulí pravděpodobně bíle že...?Pokud ano nijak to neřeš , je to v těhle teplotách normální. Koukni na přísun paliva jestli nemáš bublinky v hadičce před čerpadlem , jestli máš průhlednou. Pokud ne tak jí vyměn je to dobrá věc a hodně starostí ti to ušetří! Čerpadlo máš bosch nebo lucas ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod Koudy72 » Štv 6. Jan 2011, 7:22

Po nastartování bíle. Ale jak se rozjedu tak namodrale. Jako Avie než se zahřeje. A to cukání je votravný než se to srovná. Čerpadlo jaké tam mám nevím. Začlo to zlobit zlehka na podzim. Auto mám 5 let a před tím nic. Tak na to musím kouknout pořádně. Tak sbírám informace a pročítám fórum a taky hledám sám odpověď na problém. Nemáš nějaký odkaz kde bych našel obrázek motoru. Kde je třeba EGR ventil, prostě to co je po cestě k motoru, popisky k čemu co slouží na co bych se mohl podívat. Spojené s přísunem paliva a tak. Googlil jsem, ale nějak nepochodil. Děkuji.
Koudy72
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Aug 2010, 9:27
Bydlisko: Kujebina
Vůz: Citroen Xsara, 1.9D Combi r.v. 2000

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod MP » Štv 6. Jan 2011, 15:46

Vpravo nahoře napiš EGR a klikni na Hledat a najdeš třeba vlákno o EGR na 1,9TD a je tam i schéma jak to vypadá u 1,9D:
viewtopic.php?f=55&t=3499&hilit=EGR&start=15
...a podobně najdeš i víc
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod marjon » Pia 7. Jan 2011, 12:18

neviem či pomôžem,ale mam to iste auto break 1,9 D 51kW rv.2000.mne to niekolko zim štartovalo akokeby na tri valce a po naštartovani trhalo,po chvili sa to upravilo a nebol problem.začal som to riešit: prečital som skoro cele forum ale nič konkretne som nenašiel.rady boli- filter,žhaviče,trisky,palivove potrubie atd....nič nezabralo. až nakoniec mi niekto poradil ventily. spočiatku som tomu daval nulovu šancu,ale po zmerani kompresie som musel dat radcovi za pravdu. prvy valec-nulova kompresia. v citroene mi to rozobrali a zistili rozštelovany saci ventil prveho valca. nastavili ho na spravnu hodnotu,ale upozornili ma že by mala ist dolu hlava a bolo by dobre zistit pričinu. ja som trval len na nastaveni ventilu,čo mi ako som spomenul aj urobili,jednu zimu to štartovalo a jazdilo ako švajčiarske hodinky. prišla ale tohtoročna zima a problem sa objavil opat. začala sa mi stracat voda z chlad.systemu,a zistil som že to je spod hlavy.čaka ma teda vymena tesnenia pod hlavou a kedže to bude rozhodené,pozriem sa aj na ten neštastny ventil.možno tieto dve veci spolu nejako suvisia.uvidim.....
za zmeranie kompresie vela nedaš,netreba v podstate nič rozoberat,stači vybrat trisky,ak sa nemylim.
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Pon 29. Sep 2008, 14:23
Bydlisko: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod mio » Pia 7. Jan 2011, 14:50

Jenže "Koudimu72" to kucká až po chvíli a ne hned po startu . Pravděpodobně bude problém v přísunu nafty ,možná i v čerpadle , nebo v netěsnosti palivového potrubí.Prvně bych šel určitě po hadičkách a jejich kontrole až k čerpadlu, je to nejjednoduší !! To majron , tuším hned šestý příspěvek k tvému problému předloni viewtopic.php?t=5111 byl kontrola ventilů !!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod marjon » Pia 7. Jan 2011, 16:24

pozeram mio,ze mas pravdu a ten prispevok bol prave tvoj.priznam sa ze som tomu v tej dobe moc pozornosti nevenoval,myslel som si totiz ze to bude banalnejsi dovod ako tie ventily.klobuk dole,tvoja rada sa potvrdila.
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Pon 29. Sep 2008, 14:23
Bydlisko: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod mio » Pia 7. Jan 2011, 18:01

to majron, chválit mě nemusíš jen mě to napadlo , náhoda :D . Ke "Koudimu" kuckání, napadlo mě ještě že by mohl mít i možná rozhozený předvstřik !
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod felix » Sob 8. Jan 2011, 18:47

Je to přesně tak, rozhozený předvstřik nebo vadný předsuvník nafty na čerpadle který řídí množství nafty do motoru při studeném startu a dává jí tam málo, jakmile se na jaře oteplí tak to přestane- tedy pokud to dřív nedáš opravit, mě to dělalo taky přesně jak popisuješ, když to začlo cukat tak jsem vždy přidal trochu plyn a bylo to v poho ale jakmile jsem vyřadil tak to kašlalo jak nemocnej osel, pak jsem s tím zajel do BOSCH servisu a tam my to řekli- vadný předsuvník nafty a měl jsem lukase.
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod mio » Sob 8. Jan 2011, 18:52

A co ti na čerpadle dělali ?? Pootočili čerpadlem (seřídili) nebo jsi platil "součástku" , popř. jaká byla cena opravy?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod felix » Ned 9. Jan 2011, 18:00

Nic jsem s tím nakonec nedělal, púvodně jsem myslel že jsou na vině vstřiky nebo tak, ty mi zkontrolovali-O.K, změřili tlaky když už byly venku trysky- taky O.K- no a pak my řekli tuhle diagnozu s tím předsuvníkem, jenže bych to tam musel pár dní nechat xsaru stát a tenkrát to prostě nešlo, řekli mi že když se to nebude zhoršovat tak to nemám řešit, a když se s tím člověk naučil za studena jet tak to ani nebylo poznat, stačilo opravdu vždy přidat trochu plynu a zklidnilo se to.
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod Koudy72 » Štv 13. Jan 2011, 9:33

felix píše:Je to přesně tak, rozhozený předvstřik nebo vadný předsuvník nafty na čerpadle který řídí množství nafty do motoru při studeném startu a dává jí tam málo, jakmile se na jaře oteplí tak to přestane- tedy pokud to dřív nedáš opravit, mě to dělalo taky přesně jak popisuješ, když to začlo cukat tak jsem vždy přidal trochu plyn a bylo to v poho ale jakmile jsem vyřadil tak to kašlalo jak nemocnej osel, pak jsem s tím zajel do BOSCH servisu a tam my to řekli- vadný předsuvník nafty a měl jsem lukase.


Myslím si, že seš asi nejblíže mému problému. Čerpadlo mám BOSCH, hadice jsem přešel, no bylo mi řečeno, že kdyby to dělaly vstřiky, dělaly by to pořád. A jak říkáš Ty, když mu hned po startu přidám plyn a držím ho víc v zátěži tak tu cukne párkrát a je to v pohodě. Jak jedu pomalu cuká jak jsem psal. Každopádně Vám všem děkuji za rady, protože nemám bankovky na vyhazování abych to nechal někomu v servisu kde nějakou vylučovací metodou přijdou na závadu á jě se pak nedoplatím. :jup:
Koudy72
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Aug 2010, 9:27
Bydlisko: Kujebina
Vůz: Citroen Xsara, 1.9D Combi r.v. 2000

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod mio » Pia 14. Jan 2011, 18:53

Tak jestli máš pocit že to je opravdu čerpadlem a vše ostatní máš v naprostém 100% pořádku a překontrolované, vyzkoušej pootočit čerpadlem (přidat). Je to práce asi na hodinu , povolíš čtyři matky , uděláš si kontrolní rysku a pootočís směrem k motoru o necelý 1 mm , víc ne!!.Utáhneš a vyzkoušíš .Někdy to opravdu pomůže, když ne tak už je to na čerpadláře :( .
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod robo27 » Ned 22. Máj 2011, 9:19

Zdravím

V zime pri mrazoch mi auto horšie štartovalo tak som sa podujal na kontrolu žhavičov. Pri tej príležitosti som si povedal že vyčistím sanie a keď som to mal už dole tak že zmeriam vôľu na ventiloch. A tu potrebujem poradiť čo s daným výsledkom: Nameraná vôľa: 15,30,30,0,0,30,30,12 (S,V,V,S,S,V,V,S). Takže dva stredné sacie sú úplne mimo. No a na nastavenie treba rozobrať aj rozvody atď - proste je tam toho viac... Otázne je ale či sa to bude dať nastaviť? Ak to chápem správne keby bola vôľa veľká tak asi sa tam tá podložka dá vložiť, ale čo ak tam už žiadna podložka nie je a proste sa to nastaviť nedá?

Jedná sa o motor DW8 1,9D.

Ďakujem
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: Cukání studeného motoru

Poslaťod jendaPa » Ned 22. Máj 2011, 17:43

Mám také jeden kus Citroen Xsara Break 1,9D 1868ccm 51Kw. Když je chladno, dělá mi to jak už někteří psali. Chytne zcela bez problémů a ihned, i když bylo -20 a jde pěkně pravidelně. Jen se nesmím pak chtít hned rozjet, ale musím to nechat tak asi 2 minuty bublat na místě. Když se rozjedu hned, tak při akceleraci, dojde na prvních cca 200m k několika záškubům, jakoby motor vynechal.

Byl jsem s tím na podzim na Bosch Diesel servisu, zkontrolovali mi tlaky i vstřiky, vše bez problémů,tak pak zaslepili EGR a řekli, že to bude lepší resp. že už by to nemělo dělat. Je pravda, že pak to zpočátku vypadalo, že je to pryč, první dny to snad pak ani neškubalo, ale teď jak byly ty poslední chladné dny to už dělá zas. Jelikož mne to stálo peněz a de facto nic se nenašlo, rozhodl jsem se, že už to řešit nebudu a nechám ten motor ty 2 minuty běže na prázdno.

Teď když je více jak 5 stupňů ráno, můžu vyjet ihned a žádné škubání se nekoná.
jendaPa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 22. Máj 2011, 17:17
Bydlisko: Paskov
Vůz: Citroen Xsara Break 1,9D 1868ccm 51Kw

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron