Diesel - kouří motor - bílý kouř

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Kouř při studeném startu Hdi 2.0

Poslaťod Cvrček » Ned 15. Jan 2012, 20:20

Co žhaviče,jak je máš staré?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Kouř při studeném startu Hdi 2.0

Poslaťod empík » Ned 15. Jan 2012, 20:24

Skús počkať dlhšie pri žhavení aspoň 15-20 sekúnd. Ono to žhaví aj keď kontrolka nesvieti. Pokiaľ ti aj tak nebude dobre štartovať tak musíš dať preveriť žhaviče či sú v poriadku.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Kouř při studeném startu Hdi 2.0

Poslaťod Tom Hamrik » Ned 15. Jan 2012, 21:21

Cvrček píše:Co žhaviče,jak je máš staré?


O stáří nemám ponětí, xsarku mám třičtvrtě roku, já je neměnil,takže vůbec nevim. Je to rok výroby přelom 2004/2005. Je dotažená z Itálie...

-- přidáno ned 15. led 2012, 22:28 --

empík píše:Skús počkať dlhšie pri žhavení aspoň 15-20 sekúnd. Ono to žhaví aj keď kontrolka nesvieti. Pokiaľ ti aj tak nebude dobre štartovať tak musíš dať preveriť žhaviče či sú v poriadku.


Ráno jedu do práce, tak zkusím schválně vyčkat jak radíš... Třeba to pomůže :wink: Dík dám vědět

-- přidáno pon 16. led 2012, 18:09 --

Tak jsem zkusil vyčkat asi 20vteřin a žádná změna, startování stojí stále za prd :( Zkusím nechat prověřit žhaviče a uvidím...
Tom Hamrik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 17. Máj 2011, 16:46
Bydlisko: Letohrad
Vůz: Xsara Break 2.0Hdi

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod Hrnča » Sob 21. Jan 2012, 8:24

Já bych to osobně viděl na tlakový snímač na čerpadle. Taky mi to takhle blblo a po nalití čistidla palivového systému jsem začínal pociťovat zlepšení. Každopádně s tím tlakáčem asi takhle. Dokud čerpadlo nedá tlak, neotevřou se vstřiky. Čerpadlo je hnaané od rozvodů. Takže proto může tak dlouho točit. Možná by stačilo jen sundat onen tlakáč a vyčistit...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Ráno pri štarte biely dym

Poslaťod Toky » Štv 20. Sep 2012, 9:41

Nazdyš, fešáci!

Parkujem vonku. Pri štarte ráno, keď celú noc autíčko spinkalo (ráno bolo 8°C), po otočení kľúčom prvých päť sekúnd je nepravidelný zvuk od motora a ide biely dym z výfuku. Potom, po tých piatich sekundách sa krásne rovnomerne rozohrá štandardná dízlová filharmónia, aj ten biely čoud zmizne. Čo vy na to?

Motor 1,6HDi 92k.

Dal som do googlu biely dym z výfuku a vydesil som sa riadne - žhaviče a čo viac - vstreky! Voda v palivovom systéme!

Tankujem od Agipu Dieseltech, pridávam aditívum VIF. Sem-tam tanknem OMV alebo Shell. Ale to aditívum dávam do každej nádrže.

Na jar som dal skontrolovať vstrekovače, dva mali väčšie prepady.

Ten problém som mal už minulú zimu, v lete šlapalo všetko OK. Dnes bolo vonku chladnejšie, ako spomínam vyššie 8°C a problém s dymom je tu zas.
Riešil som to aj na inom fóre, ale nejako to nevyšlo.
tu je odkaz na hodnoty na vstrekoch.
http://www.citroen-club.cz/graphics/msgboard/26067/full/vstreky-diagnostika-1str.jpg
http://www.citroen-club.cz/graphics/msgboard/26067/full/vstreky-diagnostika-2str.jpg

Nejaký nápad predtým ako to skúsim s repasom tých dvoch vstrekovačov?
Žhaviče boli vyťahané a premerané von, všetko OK.

Dík za každý nápad.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Ráno pri štarte biely dym

Poslaťod empík » Štv 20. Sep 2012, 12:07

Niekde o tom písali, ale samotné premeranie žhavičov ešte nemusí znamenať, že žhaviče sú ozaj dobré. Ak sa nemýlim tak rozžhaviť by sa mal hlavne koniec žhaviča. Myslím si, že by si mal začať diagnostikou, tlaky vo valcoch atď. Osobne sa domnievam, že aj keď vstreky púšťajú viac ako by mali nemusí to byť príčina bieleho dymu. Ešte ma napadá relé žhavenia, ale najviac by snáď mala povedať dia.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Ráno pri štarte biely dym

Poslaťod Toky » Štv 20. Sep 2012, 12:18

Na diagnostike to bolo v obidvoch značkových Citroen servisoch v Košiciach, aj v Bosch servise, všetko OK. Akurát vyskočila nejaká chyba plynového pedála, ktorú len zmázli, lebo nevedeli čo s tým - dávali to do súvislosti s dorábaním tempomatu. Žhaviče mali von, žhavili po celej dĺžke rovnomerne.
Dá sa nejako preveriť plná funkčnosť relé žhavenia?
Soráč ak to je blbá otázka, niesom autíčkár, len sa vozím a auto sledujem, či sa niečo nemení (rezonancie, zvuky a všeobecne jeho správanie). Prvé tri zimy ten dym a nepravidelný chod pri štarte nebol. Ináč nakopne zfleku, netreba ho točiť.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod Toky » Štv 4. Okt 2012, 7:57

Je možné, že na bielo (možno s nádychom do modra) dymí auto prvých pár sekúnd pri rannom štarte pri 10°C a menej kvôli vstrekovačom? V lete je to bez dymenia.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod Mipo250 » Pia 12. Okt 2012, 19:53

S osobnej skúsenosti pišem,mám 1,9Td,tiež pri studenom štarte(stačilo 4°C)mi kuckalo auto ,motor isiel vyskočiť a dymelo na bielo jak tank :D .Stačilo mi posunúť čerpadlo(mám Lucas) do predu ku chladičom.Auto ma ostrejší zvuk(viac klepe)ale ide na 4 valce aj pri -25(aspon to moje).Je to jednoduché,a dá sa to spraviť aj doma v garáži. :)
Mipo250
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 22. Aug 2012, 11:44
Bydlisko: Lipník
Vůz: Xsara Break 2.0 HDI 110ps rv 2005

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod xsaraplus » Pon 5. Nov 2012, 17:38

tak já se přidám - u tatíkova Citroënu nastartuje na brnknutí, ale taky po chvlice začne bílý kouř od nespálené nafty, jako by úplně všechny žhavičky nefungovaly. Prvních 5 km auto cuká, jako by jelo na dva válce, pak úplně super odpich. Je to čerpadlo, žhavičky, vstřiky nebo něco jiného?
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 14. Okt 2009, 2:08
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod Toky » Uto 6. Nov 2012, 9:42

No neviem, posúvať čerpadlo... Mám najazdených poctivých 99000km, auto je moje od nova, že by sa nejako presunulo do blbej polohy samo a trebalo by ho vracať späť? Rozvody menené neboli, to treba pri 1,6HDi podľa knižky až na nejakých 240000, pokiaľ ma pamäť neklame.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod empík » Uto 6. Nov 2012, 14:23

Ty máš HDI takže u teba je vcelku jedno ako je natočené čerpadlo. Čerpadlo sa dá nastaviť aj systémom pokus-omyl, ale pokiaľ sa predstih nastaví správne pomocou prístroja tak je to iné.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod Toky » Štv 22. Nov 2012, 10:54

No tak ďalší poznatok. Stretol som servisáka, čo mi predtým testoval auto na ten dym biely pri štarte (testoval prepady vstrekovačov, dva boli trošku horšie). Tak medzitým sa mu zadarilo opraviť štyri iné káry s tým istým problémom - C4, Volvo V40, FF 1,6TDCi a ešte nejakú inú tuším Kangoo s commonrail vstrekovaním. Vyťahal vstreky, repasol ich, poslal do Kežmarku na prekódovanie na stolicu bratu za 12 miliónov!! a autá šlapu jak oči bez ranného zadymenia. Keď sa mi nič iné s autom nedeje, nepadá výkon, nevynecháva valec a pod, nechať to zatiaľ tak, stretneme sa o 40-50 tis. km, to ma vraj isto neminie. Auto zrazu nekľakne, ono sa prihlási tvrdším chodom motora naraz všetky vstreky neodídu. Repas vstrekov jeden 180E plus nejaká pasta a tak. Čiže odhad 740E.
Dôležité je prekódovanie! nielen vymeniť vstreky, treba to ale urobiť so všetkými vstrekmi, ináč sa to zasa rozhasí. V tom kódovaní je nastavené aj časovanie vstrekovania a podobne!
V tých motoroch sú brutálne tlaky, preto je tam všetko robené hodne natesno, s malými vôľami, preto už pri takých nižších teplotách sa roztiažnosť materiálu prejaví aj takto.
Málo ktorá 1,6HDi -TDCi a podobne vydrží s pôovdnými vstrekmi 150000km, skôr menej!

Takže zatiaľ neriešim, auto len ráno zadymí ináč šlape OK (poklopem na drevo) a keď budem o rok a pol bohatší tak tie vstreky repasnem.
Čus.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod baffy » Štv 22. Nov 2012, 19:31

Mno gratulujem,ale s tým kódovaním si myslím,že je rozdiel v tom o aký systém vstrekovania sa jedná , či? :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Diesel - kouří motor - bílý kouř

Poslaťod empík » Štv 22. Nov 2012, 21:39

S prepáčením, ale ja si myslím, že sa kódujú filmy a nie vstreky. Pokiaľ tam dám to čo tam patrí, tak určite nemusím nič kódovať. Vstrek neobsahuje žiadny čip ale len elektromagnetickú cievku, ktorá sa spína prúdovými impulzami. Ešte k výmene všetkých 4 vstrekov. Ja nie som zástanca týchto radikálnych riešení. Určite nie je na škodu vymeniť - repasovať všetky 4 vstreky, ale stojí to strašne veľa peňazí. Cena nového vstreku začína niekde na 260éčiek/ks takže ja keby som musel meniť vstrek tak vymením zlý vstrek za nový a nie za repas.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia