Xsara 1,9 D díra kolem 2000ot.

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara 1,9 D díra kolem 2000ot.

Poslaťod SilverGhost » Pon 27. Nov 2006, 19:53

Cuká mi xsara, netu?íte čím by to mohlo být?
Je to 1.9 D, 99 r.v.
Projevuje se to tak, ?e kolem 2000 otáček je při pomalej?ím přidávání plynu jakoby díra (ne, turbo opravdu nemám) a auto se jakoby zakucká, ale na motoru to není sly?et. Stejně tak, kdy? přibli?ně v těchto otáčkách dr?ím rychlost (třeba na pětku), tak auto trhá opět. Na motoru to ale sly?et není, jeho zvuk se nijak nemění, jen cuká auto. Není to nijak pravidelně, je lhostejné, jestli je teplo nebo zima či je motor ohřátý nebo ne.
Jinak olejový, palivový i vzduchový filtr je nový, spojka má cca 50000 km. ?havící svíčky nevím, ale na motoru není sly?et ?ádný výpadek. Jinak to dělá ji? od začátku, co ji mám (tedy těch 50000 km) ale nyní bych řekl, ?e častěji a výrazněji.
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod Mison » Uto 28. Nov 2006, 14:30

Já měl podobný problém a pak to nějak ustalo, bylo to v zimě při studeném motoru ne? se zahřál....zatím v pořádku klep,klep,klep, uvidíme teď na zimu...
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Poslaťod Dave » Str 29. Nov 2006, 20:30

vhledem k tomu ?e máme sací diesel tak by to mohl být zvý?ený odpor v sání paliva z nádr?e.
Nevím jak to ře?í citroen, ale některý výrobci dávaj do nádr?ovýho modulu přefiltr n sací ko? a ten by mohl bejt zanesenej. (nebo něco jinýho co zvý?í sací podtlak pro zubový čerpadlo.
No a ten vzduch ti pak dělá to cukání.
Mě to zatím dělá jen za určitých okolností po nastartování. klep klep :wink:
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Obrázok užívateľa
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 249
Registrovaný: Sob 16. Sep 2006, 11:09
Bydlisko: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia