Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Hans87 » Str 27. Apr 2011, 15:04

Zdravím Vás

před necelými 2 měsíci jsem si koupil Xsaru v autobazaru a až na pár much to nebyl špatný kup.Nicméně teď mám problémy s chlazením.Už když jsem auto koupil tak mi během cesty z autobazaru v Praze ke mě domů cca 50km blikala kontrolka stopky + kontrolka teploty motoru.Tak jsem usoudil že bude v nádržce málo chladící kapaliny a opravdu byla tam necelá půlka nádržky chladící kapaliny.Tak jsem v nejbližším obchodě koupil destilku dolil jsem jí nádržku a asi měsíc v pohodě než mi zase blikaly stejné kontrolky.Tak zase mrknu do nádržky a zase je tam necelá polovina tak jsem zase dolil destilkou ale zase to nějaký čas vydrželo.Ale teď už dolívám destilku pomalu obden a místo chladící kapaliny je v nádrži spíše vodová břečka.Teď už kontrolky blikají pokaždé i když je v nádržce vody dost.Je možné že teče chladič nebo je to ředěním kapaliny vodou a výsledné břečky kdy je v nádrži více vody než chladící kapaliny?Je možné že chladič teče (loužičku pod autem jsem ale nikdy neviděl) nebo je možné že když tam naliji čistý fridex že problémy vyzmizí?V tom případě bych se i optal který druh Fridexu si myslíte že je nejlepší pro můj motor 2.0HDi r.v.1999?Podotýkám že motor se nijak nepřehřívá i když tam je ta vodová břečka tak teplota nestoupne přes 90 ale není mi to příjemné když ty kontrolky blikají.A dále bych se chtěl zeptat na senzor venkovní teploty.Ukazuje mi na displeji výrazně méně asi tak 10 stupňů méně než je reálná teplota.Dá se to nějak seštelovat nebo budu muset senzor vyměnit?Díky za případn= odpovědi tipy a rady.
Hans87
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str 9. Mar 2011, 10:14
Bydlisko: Roudnice nad Labem
Vůz: Citroën Xsara 2.0Hdi r.v.1999

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod rosta12345 » Str 27. Apr 2011, 15:30

tím že tam leješ destilku to určitě není buď tam je nějaká netěsnost a voda ti tama uniká když se motor zahřeje a chladicí soustava jetím pádem pod tlakem a nebo je v haji těsnění pod hlavou a voda ti jde do motoru
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Sleemak » Str 27. Apr 2011, 16:05

No vloni jsem měl s chladičem podobný problém přes léto mi začala mizet voda....řešil jsem to podobně doléváním destilované vody za celé léto a podzim jsem dolel asi 3L. Tím nic nepokazíš pač destilovanou vodou se fridex normálně ředí. Pokud nebude pod nulou tak, aby ti destilka nezamrzla nic se ti nestane. U mne byl problém ten, že jsem měl pravděpodobně dirku někde v topení a s příchodem chladu se mi při zapnutém větráku stále mlžily okna neboť z dírky v topení unikala voda a rosila se mi v autě. Pomohl utěsňovací prášek do chladící kapaliny. Dirka naštěstí nebyla tak velká a prášek to utěsnil a od té doby je klid. Pokud máš skutečně někde prasklinku a naleješ tam čistý fridex, který bude mnohem agresivnější než naředěná destilka kterou tam máš asi teď, fridex ti malou dírku rozežere na větší a únik bude razantnější..
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Fanatik » Str 27. Apr 2011, 17:08

Před dvěma roky jsem měl taky problémy s vodou v chladiči. Neustále jsem musel dolévat a únik nemohl najít. Nakonec jsem zjistil, že mám fouklé těsnění pod hlavou a tlak šel do chladiče kde stlačil vodu pod čidlo množství vody. Při jízdě tlak vyhazoval vodu z chladiče ven víčkem na vyrovnávací nádobce. Při jízdě s " vajíčky za oknem " voda byla v pořádku, při časté akceleraci jsem po 10 km doléval asi litr a hadice byly ztvrdlé tlakem. Doufám, že to není zrovna tvůj případ a máš tam jen nějakou prkotinu. :)
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Marek » Sob 30. Apr 2011, 20:48

Sleemak píše:přes léto mi začala mizet voda.... Pomohl utěsňovací prášek

Zdravím, prosím Tě, jaký prášek jsi použil? Chladiče (alespoň u našich motorů) jsou dělány kombinací hliník - plast (na boku) a po létech běžně tečou. Také mám únik vody, chystám se na důkladnou očistu chladícího systému a mám obavu, že po použití čističe to poteče víc. Prášek se mi zamlouvá víc, než chemický roztok, i když s utěsňovacím roztokem jsem utěsnil u Škodovky i tekoucí čerpadlo, ovšem krátce poté jsem ho vyměnil, tak nevím, jak dlouho by to vydrželo.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Sleemak » Ned 1. Máj 2011, 10:19

To Marek: před utěsnením jsme chladič vypustili a taky vyčistili, ale jen jsme to propláchli čistou vodou několikrát. Následně jsme napustili novou chladící kapalinu a asi po týdnu ježdění jsem tan nasypal prášek. Už si nepamatuju bohužel co to bylo za značku prášku, byly to takové leskle šedé šupinky, výroba USA :mrgreen: a byla to ampulka o velikosti cca 15ml injekční stříkačky a nasypal jsem to tam uplně celé. Na co si pak po případném použití dej pozor je znečištění víčka a přepadu nádobky práškem...jak prášek cirkuloval v systému chlazení a zvedla se kapalina pěkně to ucpalo přepad...stačilo jen prošťouchnout a vypláchnout a už je to v pořádku. Zatím spokojenost.....
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Škopek » Ned 1. Máj 2011, 16:41

Zdravím
Na každé větší pumpě mají nějaký přípravek na utěsnění,dříve se používal logr s kafe.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod brezo » Sob 8. Dec 2012, 9:40

Mne tiekol chladic tak ze po hodine jazdy liter musel dnu. Tak som vyskusal tekuti prostriedok. Vydrzal 6 jazd o cca 800km. Potom zacal znova tiect. Vcera som tam dal K2 RADIATOR STOP LEAK - prášok na utesnenie chladiča za nejakych 1,5 Eura. Vyzeralo to ako hlinikove granko ale odvcera 200km a ani kvapka. Uvidime po dlhsej dobe.
brezo
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 22. Okt 2012, 20:47
Bydlisko: Hany Meličkovej 41, Slovensko
Vůz: Xsara picasso 2.0 HDi,2003,nafta

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod Fanatik » Sob 8. Dec 2012, 16:29

Kdysi se dávala do chladiče, když tekl. melta nebo to, co zbylo v hrnku po kafi - turek. Byl to osvědčený a spolehlivý prostředek. Ale pokrok zkrátka nezastavíš. :lol: :driv:
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod vena garážmistr » Pon 10. Dec 2012, 21:02

Já si pamatuju že se dávala i horčice taková ta tmavější s těma zrnkama. Do převodovky nebo diferáku se dávaly dubový piliny když to hučelo. Bejvávalo spousty fíglů v dobách kdy se k nám ofiko nedostávali západní vychytávky.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod MP » Pon 10. Dec 2012, 21:19

Sorry za OT , ale když už jsme u těch vychytávek na babetta fóru jsem se nedávno dočetl jak na zamaštěný řadící čelisti , když babetta neřadí - vysypat je moučkovým cukrem nebo rozemletou křídou . ( Já radši měnil gugera aby se nemastili )

Jinak to "hliníkový granko" bych asi moc nepoužíval . Radši bych investoval do novýho chladiče . Ono to "granko" se může usadit jinde než by bylo potřeba a žádoucí - oni ty kanálky kudy voda blokem motoru proudí nejsou zas tak velký a může se to ucpat právě tam . A co pak následuje je jasný . Slyšel jsem jen z vyprávění ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod rosta12345 » Uto 11. Dec 2012, 18:04

tak s tím hlinikovým svinstvem se mi kdysi stalo přesně to co popisuje MP pak jsem celý den strávil tím že jsem sundával a proplachoval chladič, protože se auto začalo přehřívat
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tekoucí chladič? + senzor teploty Citroen Xsara 2.0 HDi

Poslaťod gogocx » Str 12. Dec 2012, 16:03

Hliníkový prášek jsem taky kdysi zkusil a nevyplatilo se mi to.
Chladič tekl dál ale ucpal se radiátor topení.
Obrázok užívateľa
gogocx
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 30. Dec 2011, 15:17
Bydlisko: Litomyšl
Vůz: Peugeot 308 SW 1,6HDi 80kW 2008, Xsara 2.0 HDi 66kW kombi 2002


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia