Problém s brzdama

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Milan D. » Pon 8. Jan 2007, 0:04

Dík za upozornění, zase jsem chytřejší, bral jsem to všeobecně, tak ať jezdí, mějte se, mrknu se přesně jak to mám dělané.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Podtlak v posilovači brzd

Poslaťod Honzas » Pia 19. Jan 2007, 19:30

Nazdar kolegové,
mám již 5 let Xsaru 2,0HDi, 66kW, kupovaná nová, jsem první majitel a celou dobu mám v merku vývoj závad a dost mě to někdy se.....e.
Poslední moje zkušenost se týká vašeho problému, který vyřeším. Cvakání ventilu jsem nevysledoval a není podle mně důležité.
Také jsem si všiml, že musím chvíli po nastartování stát, než pedál brzd změkne a je funkční aniž bych se musel do něj opírat jak v ruském traktoru. Doba této prodlevy se neustéle prodlužovala až na nenormálních 15 sec. Takže jsem navštívil servis Citroen Mladá Boleslav, tam mi mechanik p. Sibera změřil výkon vývěvy při různých otáčkách a bylo jasno.
Vývěva byla již opotřebovaná a bylo záhodno ji vyměnit. Za jízdy ve vyšších otáčkách motoru bylo vše OK ale při jízdě z kopce na volnoběch při několikerém sešlápnutí pedálu nebyl podlak a mohl bych mít problém s ubržděním auta. Dále ráno při každém nastartování hrozilo nebezpečí, že při vyjíždění z řady vozidel nabourám dopředu nebo dozadu do auta. Takže jsem musel při nastartování vždy čekat 15 sec. Toto mě nebavilo a rozhodl jsem se vývěvu vyměnit. V servisu Citroen chtěli za vývěvu ( Bosch ) 5 684,-Kč a za výměnu cca 1/2 hod 400, takže celkem 6 084,-Kč.
Objednal jsem nakonec vývěvu u značkového prodejce Bosch v Kolíně za cenu 3 712,-Kč a výměnu provedl sám-jedná je o tři šrouby a práci na 20 minut. Úspora 1972,- a věřte, že ta co jsem vymontoval a ta nová byla naprosto shodná, prostě originál BOSCH.
Takže mnoho zdaru při brždění. Honzas
Honzas
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Sob 11. Mar 2006, 15:35
Bydlisko: Kolín

Poslaťod bleriot11 » Sob 20. Jan 2007, 21:13

Tak poslední dobu po vyčištění vývěvy to je v pohodě,ale stejně to nechápu proč to blblo,protože ta vývěva je jak nová-nic není vydřeného,planžety chodí naprosto volně.Když to bude zlobit,tak to nechám také přeměřit.Jinak dík. :shock:
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia