Problém s brzdama

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Problém s brzdama

Poslaťod bleriot11 » Pia 29. Dec 2006, 20:12

Ahoj, zdravím všechny, potřeboval bych poradit.

Mám problém na Xsaře 2.0 Hdi s unikajícím podtlakem z brzd. Když auto stojí delší dobu, brzdový pedál stvrdne a nejde posilovač. Musím mít alespoň 2 min nastartováno, než se nafouká tlak a brzda jde normálně. V servisu mi říkali, že je problém ve vývěvě. Bohužel přes svátky nemají čas. Máte s tím někdo nějakou zkušenost. Jde to nějak rozebrat a třeba vyčistit? díky.


Nemáte náhodou někdo použitou vývěvu (2001)?
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod bleriot11 » Ned 31. Dec 2006, 14:18

Ahoj ,tak vývěvu(podtlakovou pumpu)jsem rozebral,vyčistil,namazal a musím říct,že ihned po nastartování brzdový pedál změkne a posilovač funguje okamžitě.Rozebrání je jednoduché,uvnitř jsou 3 planžety které se vysouvají odstředivou silou.Těleso(válec) ve kterém jsou planžety zasunuty je vyoseno v bloku vývěvy.Z vzniklé komory je vedena hadička do posilovače brzd.Na hadičce je odbočka na 2 elektromagnetické ventily.Jeden z ventilů jsem pro jistotu také rozebral a vyčistil,protože po chcípnutí motoru v něm divně chrčelo,ted v něm jen cvaká(nevím snad jsem tam nic nezničil). Může poradit někdo kdo má 2.0hdi,zda v el.mag.ventilu také cvakne asi 15 sekund po chcípnutí motoru? Ještě jedna otazka,za jak dlouho po chcípnutí máte brzdový pedál tvrdý(bez tlaku)?Ja ho mam bez tlaku asi do hodiny,je to normalní? Díky moc za každou radu.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod bleriot11 » Ned 31. Dec 2006, 14:28

foto ventilu
Prílohy
magnet.jpg
magnet.jpg (209.39 KiB) Zobrazené 8811 krát
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod bleriot11 » Uto 2. Jan 2007, 22:45

Tak zatím marně čekám na odpověd.Má tu někdo xsaru 2.0hdi? :?: :?: :?:

Otázka 1.Jak dlouho vám drží tlak v brzdách po chcípnutí motoru?
2.také vám asi 15 sek. po chcípnutí motoru cvakne ten elektromagnetický ventil ?
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod CHiP » Str 3. Jan 2007, 4:05

Já mám sice 1,9 TD, posilovač brzd funguje i když to týden stojí. Něco mi tam taky po 15s cvakne :)
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Milan D. » Str 3. Jan 2007, 14:51

Mám 2,0 HDi, dle fotky stejnou, taky tam něco cvaká, ale nevím jak dlouho tam ten podtlak vydrží, ale co sárinku mám tak pokud nastartuju studenej motor tak je pedál tvrdej jak veka cca 2-3 sekundy pak je vše ok, ale nějak to neřeším, ani nevín jestli je to normální, brzdí to brzdí, mějte se.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Str 3. Jan 2007, 21:55

Diky moc,docela mě to uklidnilo.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Milan D. » Štv 4. Jan 2007, 20:29

Neděkuj nemáš za co, on se za chvíli někdo přihlásí, že to není normální a budem v háji oba a pak si můžem na vzájem koupit kapesníky a dát se do řvaní a na uklidnění si vezmem prášky a rozbijeme prasátko na opravu, čau.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Štv 4. Jan 2007, 23:17

To snad ne :shock: Dnes auto stalo venku přes noc a rano byl pedal měkej s tlakem.Nevím třeba to záleží na teplotě -dnes v noci bylo celkem teplo.V zimě jsem xsaru ještě neměl tak nevím co je mormální.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Milan D. » Pia 5. Jan 2007, 19:44

Nebudu Tě uklidňovat, možná máš pravdu, že to závisí na teplotě ráno to zkusím a až pojedu večer z práce tak znovu, zatím bych to neřešil, brzdí to, brzdí tak to neřeš, kámoš říká, že závada se projeví, tak uvidíme oba, zítra večer se ozvu jak jsem dopad se zkoužkou, já to nějak nesledoval, ale v zimě ( mrzlo ) tak byl tvrdej, protože nemám zataženou ruční brzdu, tak se mi to několikrát stalo a pokud je teplo tak mám ručku, tak nemohu sloužit, uvidíme zítra.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Milan D. » Pia 5. Jan 2007, 21:42

Nasadil jsi mi brouka do hlavy, ale jen jsem malinko přemýšlel ( ono to občas bolí a já jsem línej tvor ), ale vymyslel jsem jednu věc, pokud je mráz tak se muže stát, že pokud je vzduchu vlhkost, může vzduch zamrznout, tak pokud je tam nějaké čidlo a elektroventil, tak si to může hlídat teplotu vzduchu a případně si podtlak odfouknout, tak jinak nevím, ale vím co si zítra vyzkouším, měj se.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Sob 6. Jan 2007, 10:29

Budem to sledovat.Je divný,že se tu neozvalo víc lidí.Nebo fakt máme Hdi jen my dva. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Milan D. » Sob 6. Jan 2007, 21:28

Čau asi jo, ještě před rokem jich moc nejezdilo, ale nyní jich potkávám stále více, je to vidět i tady v diskuzi, asi se profláklo, že je to dobré auto. Tak jsem to dnes zkoušel a ptal se na to, pokud je auto studený a sešlápneš pedál, tak se pohne cca o 1 - 2 cm, pokud ho sešlápneš znovu je totálně tvrdý, pokud nastartuješ, pedál se vrátí malinko proti noze ( naskočí posilovač ) a do cca 2s. je pedál normální tzv. je v něm podtlak, který si auto bere když běží motor ze sání, takže když motor něběží není podtlak a ten zbytek vyšlápneš po prvním sešlápnutí při studeném motoru, ještě jedna věc, zustal jsem na podzim ze Sárou viset, odešlo pumpa nafty, že to odtáhnem cca 40 km, no to určitě, brzdovej pedál tvrdej, volant jako ve V3S, takže bez motoru ani ťuk, klídek, pokud brzdy fungujou při běžícím motoru, tak to opravdu neřeš.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Sob 6. Jan 2007, 21:45

Tak dik moc,mě se to chová naprosto stejně.Jen ten podtlak se nebere ze sání,ale přímo na vačce(vlevo ve směru jízdy) je podtlaková pumpa(vývěva).Myslím,že ze sání to mají benzínové motory. :shock: :P
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod CHiP » Sob 6. Jan 2007, 22:38

bleriot11 píše:Tak dik moc,mě se to chová naprosto stejně.Jen ten podtlak se nebere ze sání,ale přímo na vačce(vlevo ve směru jízdy) je podtlaková pumpa(vývěva).Myslím,že ze sání to mají benzínové motory. :shock: :P

Jo mají to tak jenom benziňáky a taky to tak nemusí mít všechny. Nafťáci to mají tak jak píšeš.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia