Přední silentbloky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Přední silentbloky

Poslaťod Kvído » Ned 7. Jan 2007, 19:38

Zdravím všechny,brzy půjdu ostře do servisu se stejným problémem a to jsou rozvody,nové jen 10 000 km najetých a jsou naprd,celé je to blbě udělané nebo vůbec,tak jsem zvědav jak už po třetí pochodím,ale tentokrát už se nedám.

Ale když tam budu,ozývá se mí z přední nápravy na nerovné cestě lehké tlučení,čepy mám všechny měněné asi půl roku,tak tím to nebude,na feldě jsem měl podobný problém a taky to byly silentbloky na přední nápravě,vzadu to už mám vyměněné,vím,že předky stojí komplet asi 800 kč a zajímalo by mě zda už to někdo měnil.
nezdálo se mi to až tak složité na feldě a docela bych to risknul i na Xsaře,dělal už to někdo ? je to složité ? popř.kolik to stálo vás ? díky za rady
Kvído
 

Poslaťod Milan D. » Ned 7. Jan 2007, 23:56

Čau máš asi v háji tyčku stabilizátoru, dělal jsem ji v loni na jaře v pravém kole a letos mě čeká levé kolo, na Xsaru II, 2,0HDi stále cca 950 Kč, povolí se dva šrouby, tyčka, která vypadá jako vzpěra ( mezi tlumičem a nápravou )se vyndá a namontuješ novou a dotáhneš nejlépe momenťákem, nemusíš dělat geometrii, je to jednoduché a rychlé.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod viteon » Pon 8. Jan 2007, 6:58

Milan D. píše:Čau máš asi v háji tyčku stabilizátoru, dělal jsem ji v loni na jaře v pravém kole a letos mě čeká levé kolo, na Xsaru II, 2,0HDi stále cca 950 Kč, povolí se dva šrouby, tyčka, která vypadá jako vzpěra ( mezi tlumičem a nápravou )se vyndá a namontuješ novou a dotáhneš nejlépe momenťákem, nemusíš dělat geometrii, je to jednoduché a rychlé.


čeká mě to stejné a cena vypadá taky tak - cca 600 za tyčku + práce
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod Kvído » Pon 8. Jan 2007, 8:05

Taky mě to napadlo,ale stím to nemám takovou zkušenost kolik vydrží,ale asi když se na tím zamyslím bude to stejné jak čepy nápravy,tak dík za radu.přidávám foto toho dílu o kterém píšete,zda je to ono. Já to našel od FEBI na mjauto.cz za 570 kč,to není taková hrůza.
Jen tam mají kost stabilizátoru a tyč stabilizátoru,nevím co je myšlono tou kostí.Ale ikdyby tak od TRW tam mají za 510 kč.

Jen jsem si vzpoměl,že jak jsem auto už téměř před rokem kupoval,tak ho předchozí majitel měnil a že by mlátil už tak brzy znova ?
Je fakt,že na našich cestách je možné úplně všechno.
Kvído
 

Poslaťod Sbohem vąem » Pon 8. Jan 2007, 8:05

Ještě to foto.
Prílohy
tn_lem11589.jpg
tn_lem11589.jpg (1.54 KiB) Zobrazené 12600 krát
Sbohem vąem
 

Poslaťod MP » Pon 8. Jan 2007, 8:29

Tak to jsem taky řešil...takový to klepání zepředu už mě celkem...jel jsem za mechanikem , hned věděl čím to je .... říkal že je potřeba vyměnit "kost" stabilizátoru . Stálo to do 600 Kč /ks , tak jsem hned nechal vyměnit obě , i když klepala jen jedna . Práce to byla na půl hoďky . S geometrií to nic neudělalo , jak tady někdo psal .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Přední silentbloky

Poslaťod Zyky » Pon 8. Jan 2007, 19:22

Kvido píše:Zdravím všechny,brzy půjdu ostře do servisu se stejným problémem a to jsou rozvody,nové jen 10 000 km najetých a jsou naprd,celé je to blbě udělané nebo vůbec,tak jsem zvědav jak už po třetí pochodím,ale tentokrát už se nedám.

Ale když tam budu,ozývá se mí z přední nápravy na nerovné cestě lehké tlučení,čepy mám všechny měněné asi půl roku,tak tím to nebude,na feldě jsem měl podobný problém a taky to byly silentbloky na přední nápravě,vzadu to už mám vyměněné,vím,že předky stojí komplet asi 800 kč a zajímalo by mě zda už to někdo měnil.
nezdálo se mi to až tak složité na feldě a docela bych to risknul i na Xsaře,dělal už to někdo ? je to složité ? popř.kolik to stálo vás ? díky za rady

Budeš mít v háji ty silentbloky mění se to docela dobře vyndáš ramena vybusis stary silenbloky a nalisujes novy
Zyky
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 243
Registrovaný: Pon 15. Máj 2006, 12:22
Bydlisko: Mečeří? (Mexiko) Benatky nad Jizerou

Poslaťod Milan D. » Pon 8. Jan 2007, 22:32

Přesně to je ten díl dle fotky a opravdu s tou geometrií to nic neudělá, mám to vyzkoušené a začíná mě klepat i ten měněný vydržel cca 25 000 km, takže se už nedivím ničemu a žádný šmejdy nekupuju, tak to nechám být na jaro, projevuje se to jako datel krásné ťuk, ťuk a hlavně na semaforech na těch vlnách, pokud to dělá datla tak je to tyčka stabilizátoru.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Sob 26. Máj 2007, 14:11

Mám X II,kolik mohou stát ty přední silentbloky?Kolik jich tam je?Ví to někdo?
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod MP » Uto 5. Jún 2007, 11:37

Uľ jsi měnil ty silentbloky Kvído ?
Mě tam taky něco klepe . Tyčky u stabilizátoru jsem měnil před 20 000 km , ale ty kdyľ klepaly tak to bylo jiný klepání neľ teď . Čep řízení jsem měnil před třema tejdnama , dneska ten druhej čep - co je na rameni . Myslel jsem ľe bude klid , ale nic . Pořád něco klepe a nevím co , tak to tady ątuduju , jestli se to uľ neřeąilo .

..tak jsem si dovezl domů oba nový silenbloky do ramene a v nejbliľąí době se na to vrhnu . Uvítám jakoukoliv poznámku , nebo postup jak to úspěąně zvládnout . Rameno vyndat asi nebude problém , ale dostat z něj ten přední silentblok . Asi bude potřeba hóódně násilí :cry:

Jeątě teda cena - za oba dva silenbloky předního ramene ( přední silentblok se skládá ze dvou kusů + 1 ks zadní silentblok ) byla cca 370 Kč v Meteoru .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Přední silentbloky

Poslaťod KAYKA » Uto 5. Jún 2007, 17:20

tomu co je na fotce se rika kost menili mi ji loni a klepani prestalo potom znova v unoru opet to vyresilo problem lepani ale po dvou mesicich to zaclo vrzat takľe ty po 600,- z unora vyreklamovali priplatil sem si a mam tam nejake po 850,- asi nevim presne ale zatim je klid tak neber ty nejlevnejsi i kdyz rikali ze slo o vadnou serii radeji sem si priplatil a pokud jsou v haji tak to mlati docela dost to je pravda ps:to vrzani zpusobila praskla manzeta na tom kloubu a nasledne asi necistoty
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod Kvído » Uto 5. Jún 2007, 18:38

Jo mám je na autě tak 2 měsíce a je fakt klid.Bylo to vľdy slyąet na nerovné silnici,takové klepání,jakmile byla cesta bez hrbolů byl klid.
Je to naprosto jednoduché vyměnit.
Dal jsem tam od Febi Billstain.Cenu uľ nevím,ale bylo to z MJauto.
Ta jedna kost měla na obou stranách úplně roztrhané prachovky a byly dost volné,je to jenom silon,moc to nevydrľí.
Kvído
 

Poslaťod MP » Uto 5. Jún 2007, 21:17

No já neměl na mysli kosti - tyčky stabilizátoru .... ty mám vyměněný , je to sice půl roku , maj za sebou 20 000 km , ale ty mlátili jinak neľ jsem je měnil ...
Já myslel ty silentbloky ramene , ty co je v nich uloľený rameno v kastli ... jeden je zepředu ramene , skládá se ze dvou dílů , a jeden je na zadní části ramene ( jeden díl ) . Uľ je mám nový v garáľi , jen tak jsem zvedl auto , sundal kolo a zkusil povolit ąrouby , jestli to půjde , tam problém nebude , to ąlo . Rameno taky vyndám , ale asi ten přední silentblok bude klást odpor . Jak to budu dělat tak to kdyľtak zdokumentuju .... jestli to teda nepůjde , tak radąi fo»ák ani do ruky nevezmu , abych s ním neąvihl vzteky :? . Ale stejně si myslím ľe tam problém nebude , pokud by byl ten silentblok KO , tak by to stejně bouchalo guma na gumu a nebylo by to slyąet moc . No uvidím , vypadá to na příjemně strávené dopoledne v garáľi :twisted: :evil:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Kvído » Str 6. Jún 2007, 6:51

Tak na to jsem zvědavý.Já se na to taky díval,jestli bych to vyměnil sám,moľná by ro nemusel být nijaký problém,jen nevím zda se tím nedá nějak rozhodit geometrie.
Jinak silentbloky ve předu vyměněné nemám.V servise auto projeli a říkali,ľe ty silentbloky se málo kdy mění,ľe jsou dobré.Prý by tam muselo být velké mlácení nebo změna geometrie,sjíľdění gumy a drobné vůle,tak nevím,ale pokud to nestálo moc peněz,tak bych to jako prevenci bral.
Uľ jenom proto,ľe je guma a ta časem steří a ztvrdne,takľe vůle tam nastat mohou a hluk taky.
Jinak v klidu,pomalu a fotit.Třeba se mi to bude hodit.

To spíą já budu brzy řeąit jiný problém,začínají mi jít zadní kola do "A",ľádná hrůza,ale je to vidět.Počítám tak po dovolené,ľe to dám repasnout.
Kvído
 

Poslaťod MP » Str 6. Jún 2007, 14:33

:lol: VÍTĚZSTVÍ :lol:

..tak i kdyľ uľ jsem měl koupený nový silenbloky , a připravoval se na demontáľ ramene , tak jsem to po telefonu řeąil s odborníkem a ten mi říkal i kdyľ jsem tu kost ( tyčka stabilizátoru ) měnil před 20 000 km , ľe můľe být v pr... , mohla dostat ranu po projetí nějaký díry , a ľe jich tady je , ľe by spíą vsázel na to . ®e mám vlézt pod auto a někdo a» ho rozhoupe a ľe to poznám . No skusil jsem , moc jsem toho nepoznal , kost jsem koupil ( 502 ,- v Meteoru ) a vyměnil ji . Práce na 20 minut i s cestou do garáľe a umytím ruk . Zvednout auto , sundat kolo , imbusákem č.4 podrľet ąroub na kosti a klíčem č.17 povolit matici . Nahoře i dole , pak to vyhodit , nasadit novou kost - je dobrý si trochu přizvednout druhým heverem rameno aby se ten spodní ąroub dostal pěkně k díře na stabilizátoru .
Tak jsem udělal , a hned jel projet .... bez závad .
Ale čím víc o tom přemejąlím , tím víc si nejsu jistej jestli mě tenkrát měnil ty tyčky obě , nebo jen tu druhou - u té jsem si jistej ľe mě klepala , ale nevím jestli jsem mu řekl a» preventivně vymění i tu druhou .
Do těch silenbloků ramene je blbě vidět , jestli je guma zteřelá nebo prasklá , ale po 130 000 km ( ? ) a devíti letech určitě nebude výměna ąkodit . Takľe aľ nebudu mít do čeho píchnout tak to skusím vyměnit , kdyľ uľ je mám doma .
Jinak k té nápravě do A ... dnes jsem naloľil Xsaru , ľenská odjíľděla s dcerou na nějakou dobu do Řecka ( začíná nám se synem krásné období :wink: :lol: ) , a jak jsem na to koukal , tak prdelka pěkně seděla . Jak jsem ji vybalil , tak se ale hezky přizvedla . Ale při tom zatíľení to taky vypadalo jak ©koda 120 :wink: ... no přeháním .
Asi ji taky dopřeju renovaci , ale po dovolené na to asi nezbyde :cry:
Naposledy upravil MP dňa Str 6. Jún 2007, 16:04, celkovo upravené 1
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron