bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod korimi » Sob 2. Máj 2015, 14:06

Tlumic fakt asi nee to spis muze byt nekde nejaka drobna chyba pri montazi, ale pro jistotu zkontroluj cokoliv u podlahy a toho kola a taky protoze mas picaso zkontroluj predni blatnik, on je totiz navrchu u A sloupku prilepenej tak jestlis nim pri montazi omylem nehly..... Jinak nevim, kdyz te neco napadne klidne se ptej, a kdyz me neco osviti tak ti napisu :D
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Fanatik » Sob 2. Máj 2015, 14:11

Na mém picassu se taky začalo ozývat, po výměně tlumičů a "kostí", klepání při jízdě po nerovnostech. Nejvíce to bylo slyšet při jízdě ve dvou. Veškerá uložení byla v pořádku. Nyní jsem měnil zadní tlumiče a taky "kosti" a klepání přestalo.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod axe205 » Sob 2. Máj 2015, 14:20

Že by to mělo vliv? Tlumiče mám vzadu pravda neměněné. Ale u mě to naopak více slyším, pokud jedu sám. Pokud jsou v autě dva, jde to slyšet méně.
axe205
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon 7. Máj 2007, 21:30
Bydlisko: Frýdlant nad Ostravicí
Vůz: Citroen Xsara Picasso 12/2001 2.0HDi 66KW

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Poki1977 » Sob 2. Máj 2015, 17:09

Díky také za odpověď. Že bych tam něco zapoměl je možné, ale nevěřím tomu. Tím to nebude. Jinak já taky měnil zatím jen předek auta, zadek mě teprve čeká. Ale tím si myslím, že to taky nebude. Ještě bych mohl zkusit odmontovat kosti a zkusit co dělají. Ale jsou nové. Od Moog. Ještě zkusím to brždění pořádně při nerovnostech. Zkusil jsem to zatím jen v ulici na panelce a zdálo se mi, že to lehce, ale jen lehce přestalo.
Pokusím se kdyžtak ještě dnes natočit video se zvukem a dát to sem.
Jinak mi nejde do hlavy jak by za to mohl tlumič? Nějak si tu funkci nedovedu představit. Ten tlumič je sešroubovaný dohromady s pružinou. Takže ikdyž tvrdší a sportovní a zkrácená pružina, tak nemůže tlumič pustit a tlumič pojede podle pružiny, nebo se pletu? Na druhou stanu, už podle názvu, je to tlumič. pruží pružina a tlumič jen tlumí. Že by nestíhal tlumit zpětné rázy? To by znamenalo, že pružina je jak to napsat "rychlejší" a tlumič nestíhá. Ale to by znamenalo, že nestíhá když je vysunutý to znamená že mlátí při vysunutém stavu na svém začátku. A né při zatlačení na dorazu na konci. Jenže tlumič je díky "kratší" pružině více zasunutý dovnitř do svého těla, takže na svůj konec ( začátek) by ani neměl jít.
Ne, blbost, už jsem na to asi přišel.... nakreslil jsem si tlumič, pružinu a kolo a představil si to. Ne, není to sešroubované dohromady. A Asi to bude tím, že pružina je krátká a rány vnikají pri vracení se tlumiče ( při roztažení).......
Ale to je taky blbost, já už nevím. :-) Délka pružiny by na to neměla mít vliv. Při roztažení totiž není dole uchycená na tlumiči. Takže pokud by mlátil tlumič při svém roztažení, je v háji tlumič a nemá s tím nic společného pružina.
Anebo třetí varianta. Pružina je mezi dvěma miskami a při roztažení na plnou délku tlumiče je pružina kratší než tlumič a mlátí ( lítá mezi miskami). .....
Omlouvám se za své teorie tady, ale nemůžu na to přijít. A zítra chci jet pryč s autem a rád bych to vyřešil.. Ach jo.. :(
Obrázok užívateľa
Poki1977
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Sob 14. Júl 2012, 12:45
Bydlisko: Bzenec
Vůz: Xsara II 2004 1,4i

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod korimi » Sob 2. Máj 2015, 19:51

Osobne bych prave videl tu treti variantu jako nejpravdepodobnejsi uz jsem se s ni setkal :jup:
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Rope » Štv 7. Máj 2015, 11:49

Nejlepší je zajet na STK a nechat si to protřepat. Než takhle laborovat pokus omyl tak raději nechám technikovi kilčo a většinou mi dokáže poradit.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod axe205 » Štv 7. Máj 2015, 13:07

Moje bylo na STK, na válcích vše OK. Prý je vše pevné. Tak už nevím. Ten zvuk mě naprosto rozčiluje. :evil:
axe205
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon 7. Máj 2007, 21:30
Bydlisko: Frýdlant nad Ostravicí
Vůz: Citroen Xsara Picasso 12/2001 2.0HDi 66KW

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod HonzaC » Štv 7. Máj 2015, 16:41

Podle mne by to mohlo delat to ulozeni. Muze byt moc velka mezera mezi pistem - resp, jeho koncem, kde zacina zavit a miskou omezovace tlumice. Tezko se to popisuje. Uplne by stacilo, kdyby tam chybela jedna z podlozek a vznikne nezadouci vule, ktera pak zpusobi klepani.

Kazdopadne muzes zkusit at nekdo polozi ruku na tu misku omezovace tlumice zhora ruku a zkus rychle ale s malou amplitudou rozkmitat auto. Ale dela se to dost spatne, protoze tezko dosahnes svym telem frekvence, ktere je treba aby se to projevilo. V podstate musi dojit k tomu, ze budes rychlejsi nez tlumic.

Ja resil neco podobneho na C4 Picasso s tim, ze mi ta miska omezovace tlumice takhle klepala o karoserii - ale tam je to reseno uz jinak. Tam jde miska omezovace primo proti karoserii, zatimco u teme jde proti te pogumovane misce horniho ulozeni tlumice.
HonzaC
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 2. Apr 2013, 9:40
Bydlisko: Frýdecko-Místecko
Vůz: Citroen Xsara Break 1,9D rv.2000, C4 GP 1,6 HDi rv.2008

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Poki1977 » Štv 7. Máj 2015, 16:49

Díky moc všem za rady.
Tak jsem zkusil dát zpátky staré pružiny s těma novýma KYB Oem tlumičema a najednou to přestalo. Takže opravdu je to tím, že Oem tlumiče si nerozumí s krátkýma pružinama. :(
Takže musím koupit sportovní krátké tlumiče. Což jsme původně i chtěl, ale chtěl jsem prozatím ušetřit.
Jen se z tama ještě občas něco ozve..., Tak uvidíme. :driv:
Obrázok užívateľa
Poki1977
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Sob 14. Júl 2012, 12:45
Bydlisko: Bzenec
Vůz: Xsara II 2004 1,4i

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod korimi » Štv 7. Máj 2015, 17:03

Aspon ze je to vyreseno.... Zkus sehnat tlumice od JOM celkem kvalita za bomba ceny :jup:
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Poki1977 » Štv 7. Máj 2015, 17:07

JOM? Ne díky. JOM Powermaxx a podobné sračky mi nesmí na auto. Já jdu do Bilsteinů B6, nebo do KONI Sport tuhostně stavitelné. Ty mi teď bude jeden člověk naceňovat, tak uvidíme.
Obrázok užívateľa
Poki1977
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Sob 14. Júl 2012, 12:45
Bydlisko: Bzenec
Vůz: Xsara II 2004 1,4i

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Seldi » Str 10. Jún 2015, 11:58

Zdravím, začlo mi na přední nápravě něco hrozně bouchat. Je to takový tupý bouchání a slyšel je jen tak do 60km/h, pak už ne. Auto jsem dal na špalky a bral za kola, ale v žádnym čepu jsem vůli necejtil, Bouchá to při jakymkoliv rejdu. Občas to třeba na 5km přestane a pak zase začne. Zkoušel jsem točit s kolama, jestli nebude praskat v uložení tlumiče, ale nic. Pak jsem přišel na to, že když auto rozhoupu, tak u pravýho kola začne něco vrzat. Jediný, co už mně napadá, jsou stabilizační tyčky. Máte někdo zkušenost, jak se projevujou a jak poznat, že jsou špatný? Je v ní cejtit vůle, když za ní vezmu?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Fanatik » Str 10. Jún 2015, 12:44

Nevim, kolik toho maji ty tyčky najeto. Ale lze je považovat za spotřební zboží. Já je měnim asi po 20 000 km. Letos byly měněny až po 40 000 km a divil jsem se, že ještě držely pohromadě. Klouby byly totálně vytlučené.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Seldi » Str 10. Jún 2015, 12:48

Bůh ví :D Auto mam asi 2 roky, ale za tu dobu už jsem 20 najel. Zkusim je schválně vyhodit a projet se bez nich, když to přestane, tak je to jasný. Když jedna 250, tak to ani neni tak hrozný, to měnit každou chvíli :D
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Seldi » Štv 9. Júl 2015, 14:20

Tak vrzání a bouchání nepřestalo ani po vyměně stabilizačních tyček :D Zajimavý je, že to začne vždycky bouchat až po ujetí tak 5km. Vrzání jde od pravýho kola, když auto na místě rozhoupu, tak to jenom vrže ale nic nebouchá. Zkoušel jsou poslouchat odkud to jde, ale vůbec to nejde poznat, ale zjistil jsem, že když dám pravej rejd, a vezmu za pružinu a začnu s ní kroutit, tak je nahoře cestit vůle, ta na levym kole není. Koukal jsem a hejbe se tam celá ta miska ve který drží pružina. Je možný, aby vrzalo a bouchalo uložení tlumiče. Auto jsem zvednul a zkusil s kolem hejbat nahoru a dolu a žádná vůle tam nebyla cestit, takže už nevím, nerad bych měnil všechny čepy a silentbloky abych to odstranil :D
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia