bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod baffy » Uto 14. Jan 2014, 12:19

Ja to tiež tipujem na ten spodný guľový čap.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Seldi » Uto 14. Jan 2014, 12:31

Poslal by jste mi sem někdo odkaz z autokelly? Našel jsem tam jenom čep řízení a pak nějaký čepy na rameno, kulovej jsem tam nikde něnašel, asi neumím hledat :)
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Fanatik » Uto 14. Jan 2014, 14:51

Zkus si zavolat na číslo : 558 337 061
Je to POP-ART Třinec. Když jim zadáš PIN, vše ti do druhého dne pošlou.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod baffy » Uto 14. Jan 2014, 16:12

Fanatik ,zrejme myslel VIN a nie PIN :wink: .Inak čapy na rameno bude zrejme ono ,ale u picassa sú tuším dva druhy a to , jeden je komplet s ramenom a druhý je sólo. Tak by bol vhodný VIN auta ,aby sme to vedeli identifikovať a podla OEM čísla vyhľadať.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod vena garážmistr » Uto 14. Jan 2014, 20:54

Picasso 2 Hdi bude mít určitě čepy s ramenem a ramena jsou litinové. na auto kelly dej do hledacího políčka 16.36.700 je to starline ale aby jsi našel kde hledat to postačuje.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Lupnuti pri rozjezdu nebo ubrani plynu

Poslaťod kropaczech » Pon 27. Jan 2014, 13:47

Ahoj, auto mam celkem nove, je to Picasso rv 2006, 1,6i 80kw, 120tis najeto (alespon doufam) a od zacatku, co jsem si auto koupil se potykam s timto zvukem. Pri pridani se z prave strany ozve kovove lupnuti. Jen jednou, pri rozjezdu. Dalsi pak nasleduje pokud uberu plyn a kola se oprou do chodu motoru ... mam podezreni na poloosu, resp homokineticky kloub. Je fakt, ze kdyz mam plny rejd, tak slysim jen takove pravidelne ale celkem tiche prevalovani kdyz popojizdim.
Muzete me prosim jen utvrdit, ze jsem se zameril spravne? Chapu, ze na dalku nelze diagnostikovat ...

pripadne cena opravy? Zatim to jen otravuje tim zvukovym projevem, ale nerad bych nekde zustal stat :-)

Diky vsem
kropaczech
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned 27. Okt 2013, 22:20
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1.6i 80kw rv 2006

Re: Lupnuti pri rozjezdu nebo ubrani plynu

Poslaťod baffy » Pon 27. Jan 2014, 15:51

Ja si myslím že ideš nesprávnym smerom.Silentbloky spodného ramena ,guľový čap ,spodný priečny silentblok uloženia motora.
EDIT: rok výroby auta si pridaj do profilu,je to praktickejšie ako to tu neustále vypisovať dookola.Ďakujem :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Lupnuti pri rozjezdu nebo ubrani plynu

Poslaťod Cvrček » Pon 27. Jan 2014, 19:34

Řekl bych spodní silentblock motoru (co je na převodovce). Loni mi v podstatě totéž dělalo také.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Lupnuti pri rozjezdu nebo ubrani plynu

Poslaťod vavrisák » Pon 27. Jan 2014, 19:36

Kamo tohle lupnuti jen jednou do predu a pak zase jednou na zpatecku mi delal lehce povoleny spodni silentblok co drzi motor byl povoleny asi o miliontinu otacky ale od te doby mam klid. :idea:

-- přidáno pon 27. led 2014, 19:37 --

koukam cvrcek byl rychlejsi :evil:
CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Obrázok užívateľa
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Uto 1. Mar 2011, 19:57
Bydlisko: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod kropaczech » Ned 2. Feb 2014, 17:21

Ahoj, diky moc vsem za odpoved i presunuti do sravneho vlakna. Uprimne ten silentblok upevneni motoru me taky napadnul, protoze uz jen kdyz pridam plyn na miste bez rychlosti, tak mi prijde ze s sebou auto skubne vic nez by melo. Takze jsem se timhle smerem uz zameril driv, jen mi to nepripadalo pravdepodobne...a vida :-) tri ze tri jste mi napsali totez...a me to opet utvrdilo' ze diagnostice myho taty nemam verit :-)
Urcite dam vedetl ale asi to ted v nejblizsi dobe resit nebudu. Pocitam tak do mesice...diky moc jeste jednou vsem
kropaczech
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned 27. Okt 2013, 22:20
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1.6i 80kw rv 2006

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod kropaczech » Pon 28. Apr 2014, 12:31

Ahoj vsem, diky moc za pomoc ... nakonec to bylo opravdu volnym silentblokem vpredu pod motorem ... stacilo zajet na nejblizsi STK, borec pod to vlezl, ja parkrat cuknul dopredu a dozadu aby se ozval onen zvuk, behem chvilky videl odkud, vzal dva klice, utahl a od te doby mam klid ... :-)

Jeste jednou diky za pomoc
kropaczech
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned 27. Okt 2013, 22:20
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1.6i 80kw rv 2006

Xsara Picasso klepání u předního kola spolujezdce

Poslaťod axe205 » Pia 1. Máj 2015, 9:07

Dobrý den přátelé, poprosil bych Vás o radu. U svého auta jsem po opravě, kterou rozepíšu dále, pozoruji kovové klepání u kola spolujezdce. (Předek). Slyšet to jde pouze při jízdě po zvlněném povrchu cesty. Ne díry, ne kostky na cestě. Prostě na malých nerovnostech, nějakou díru (rozumnou) paradoxně nezaregistruju.

Na nápravě vyměněny: obě ramena, kosti a jejich uložení, nové tlumiče a jejich horní uložení s ložisky, nové kotouče+desky. Tři dny zpět, repas zadní nápravy, ale to dělalo i před repasí. Nové rozvody do toho nepočítám.

Můj kamarád mechanik bohužel už dvakrát nepřišel na to, v čem by mohl být problém. Opravy prováděl on, je automechanik. Je velice ochotný, ale má sám dost další práce, proto jej nechci každý den otravovat.

Dle mého problém začal s výměnou tlumičů. :| (Auto bylo na geometrii).

Mohl by někdo nastínit, kde hledat případný problém? Budu moc vděčný, děkuji Vám. Hezký den všem....
axe205
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon 7. Máj 2007, 21:30
Bydlisko: Frýdlant nad Ostravicí
Vůz: Citroen Xsara Picasso 12/2001 2.0HDi 66KW

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod Poki1977 » Pia 1. Máj 2015, 11:51

Zdravím, mám podobný problém a už nevím co s tím. Setkal se s tím někdo?
Mám komplet nový podvozek. Všechny čepy, silentbloky, tlumiče i pružiny a i kosti. Vše očištěno, nakomaxitováno, složeno, seřízeno.
Udělali mi geometrii, prý sportovní. No já si teda nedovedu představit co je to na xsaře sportovní geometrie... Ale prý když viděli můj podvozek, usoudili, že je zapotřebí a tak jsem místo 500,- zaplatil za sportovní 700,- a odjížděl domů. Po pár dnech mi ale z ničeho nic začala šíleně mlátit náprava a to z 85% hlavně na straně řidiče. Při přejetí nerovností to totálně mlátí.
Dával jsem tlumiče KYB a k tomu pružiny Eibach KIT -30mm. Mám tam dvoje sportovní silentbloky PUR. A to přední ramene a na stabilizátoru.
První věc které jsme si všiml byla, že po snížení pružinama je mezi dorazem co je navlečený na tlumiči a tělem tlumiče 2cm. Což jak mi bylo řečeno si může dovolit tak supersport WTCC. :-) Tak jsem uřezal další 2.5 cm dorazu aby tlumič mohl víc chodit, ale bohužel to nepomohlo. Tím to není. :cry: Pak mě napadlo že to může dělat ten PUR sport. silentblok stabilizátoru. Ale proč by to dělal?
Kamarád mi řekl, že možná jsou volné brzdové desky, ale mám systém Bosch a mám na destičkách ty pružné vložky a desky se ani nehnou... Já už fakt nevím. Kosti jsou nové a dobré.
Horní uložení tlumiče je taky nové...
Je možné že si ty tvrdé sport. pružiny nerozumí s OEM tlumičema??? :cry: :cry:
Nevíte o nějaké firmně zabývající se podvozkama a jejich laděním tady na Moravě?
V Čechách jsou na to profíci Profi Performance s.r.o. Ale tam se nedostanu.
Obrázok užívateľa
Poki1977
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Sob 14. Júl 2012, 12:45
Bydlisko: Bzenec
Vůz: Xsara II 2004 1,4i

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod korimi » Sob 2. Máj 2015, 4:31

Pro axe 205..... nevim chtelo by to zkontrolovat dotazeni vsech spoju, kouknout na to jestli neklepou brzd desticky...to se nejlepe zkusi lehkym pribrzdenim pri tom klepani, pokud ustane je to jasne.... a jeste jedna moznost, jako mechanik vim ze se to muze stat... nehleda nahodou ten tvuj mechanik od doby opraby nejakej orisek nebo klic? jednou se mi stalo ze mi orech zapadl do prohlubne v nosniku a delal peknej rachot. :lol: ...

Pro Poki1977..... jako prvni bych resil ty pruziny a tlumice, nic proti ale sportovni pruziny a obyc tlumice nejsou nejlepsi kombinace, radsi bych sehnal i sport tlumice.. :) .... jinak i pro tebe plati to co jsem psal vyse,,,,


A jeste jedno upozorneni...... muze se stat ze i nova tycka nebo kulak mohou zacit klepat i u autodilu existuji reklamace :!:
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod axe205 » Sob 2. Máj 2015, 13:19

korimi, moc děkuji za odpověď. Dnes jsem zkoušel ty brzdy, nezdá se mi v tom žádný rozdíl. :-( Poklepává to stejně, bohužel. A klíč, jak jsi psal, tam skutečně někdo omylem zapomněl, ale byl u druhého kola. O něm jsem ale co se týče nějakého zvuku ani nevěděl. Tlumič, jako takový, to prý dělat nemůže, je to tak? Protože právě po výměně ten zvuk začal.
axe205
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon 7. Máj 2007, 21:30
Bydlisko: Frýdlant nad Ostravicí
Vůz: Citroen Xsara Picasso 12/2001 2.0HDi 66KW

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia