bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Axel » Uto 20. Nov 2012, 14:54

Chudobnejsi o 300 eur, obuty do novych Bilstein tlmicov ... Zavada odstranena, jazdime ako vo vaticke. Auto sa zdvihlo o nejake 3-4 cm 8)
Este to chcelo trochu vyrezat plastove podblatniky, lebo im zavadzali "tanieriky" na tlmicoch a buchalo to pri jazde cez retarder.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod DjPorky » Pon 21. Jan 2013, 22:47

Ja mám zase s prednou nápravou ten problém že keď stojím na mieste a točím volantom tak sa ozývajú také zvuky ako keby niečo občas buchlo po pružine menil som tlmiče horne uloženie spodne guľové čapy a tyčky stabilizátora pružiny som nemenil najviac sa to ozýva keď je podvozok mokrý keď je vonku sucho alebo mrzne tak to skoro vôbec nepočuť. chcem sa spýtať čo to môže by ak ma s tým niekto nejaké skúsenosti ďakujem.
DjPorky
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 17:57
Bydlisko: Prešov
Vůz: Citroen Xsara 1.4i rv. 97´

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod rege » Str 13. Feb 2013, 10:56

Ahojte, tiež mi to začalo teraz v zime búchať, je to kovový zvuk pri silnom prepružení, ale ako keby až pri spätnom pohybe nápravy - pri vyrovnaní, podobne ako to popísal Axel.....Píše sa tu, že treba preveriť, či nie sú pružiny popraskané, tak to urobím, ale mne už raz pružina praskla, tak som vtedy obe vymenil, odvtedy som najazdil cca 80 000 km, je možné, že má takú krátku životnosť ? Je pravda, že tuto na východe sú cesty riadne doj..ané, ale dávam si pozor :wink: , a jazdím s autom už iba ja.....
rege
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 1. Aug 2011, 12:02
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDi 2001

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Axel » Str 13. Feb 2013, 11:07

Ja som skoncil az na vymene tlmicov. Vychodoslovenske cesty (a necesty) su svinstvo. Ked mozes, vyber tlmice a skontrolujte ich. Ako si cital, mne to prestalo az po ich vymene, lebo tlmic bol zvnutra rozpadnuty a chodil takpovediac naprazdno a navonok vyzeral byt OK.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod adkowhite » Sob 13. Apr 2013, 16:17

No už som aj ja po vímene tlmičou a buchanie je preč, achcel by som sa spytat že či maju tlmiče niečo spoločne z geometriou alebo riadenim lebo ked som dnes vymenil tlmice(predne)tak my ostal volant nakrivo ale ako som to mohol zapríčinit. :lol:
Dakujem
adkowhite
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 4. Mar 2011, 16:01
Bydlisko: slovensko,Trenčín
Vůz: Citroen xsara 2.0hdi r.v.2001

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod empík » Sob 13. Apr 2013, 17:52

Robil som to nedávno a prakticky ma napadajú 2 možnosti. Alebo si dobre neosadil a nenatočil tlmič so strunou alebo pri rozberaní a skladaní si pretočil tyčku riadenia (myslím tú čo končí guľovým čapom, ktorý sa nasadzuje do tehlice). Ak tak ma niekto doplní. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Marek » Sob 13. Apr 2013, 20:47

Pokud nebyl starý tlumič zdeformovaný (prohnutý) tak mi napadá, jestli jsi nepovoloval kulové čepy ramene. Pak bys měl rozhozenou sbíhavost, tu bych v tomto případě určitě zkontroloval. Pokud jsi měl rozpojené řízení (vyndané kuláky) je to totéž.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Louie23 » Uto 4. Jún 2013, 12:43

Zdravím, mám problém s boucháním pŕední nápravy při přejeti nějaké nerovnosti a auto plave, je strašná vůle v řízení...Občas mi to tahá jak se tomu chce?? :( Silony na ramenach měněné, čepy ramen a řízení také, mám nové tlumiče a stabilizátory.... Čím to může být? :?: Může být chyba v táhlech řízení nebo špatná geometrie či špatný servo olej? :?: :?: už si nevím rady, pořát se mi na tom řízení něco s**e!!! :oops: :oops: Díky za odpovědi.
Louie23 "Blue LeMan"
Obrázok užívateľa
Louie23
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Štv 10. Nov 2011, 15:18
Bydlisko: Nový Jičín
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi r.v. 2002 66Kw/90k

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod felix » Uto 4. Jún 2013, 14:23

Tak ještě bych zkusil tyčky řízení i když ty by takovej bordel dělat nemusely anebo samotný hřeben a pak mě jěště napadá jestli nemáš vytlučený kužele v těhlicích, taky se to stává když je špatně dotaženej šroub kterej drží spodní čep tak se to vymele a pak to bouchá a pěkně plave, to je potom na výměnu těhlic :roll:
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod jozom » Str 16. Okt 2013, 10:19

Ahojte,nechcem zakladat nove vlakno,takže to dam sem.
mam picassko 1,6 hdi 2005r.Menil som stabilizačne tyčky, lebo boli vymlatené,auto išlo tichučko bez buchania na prednej naprave,prešlo 1/2 roka a znova mi buchalo v prednej naprave. Zistil som,že mam vymlatené aj čapy riadenia,vymenil som,ale musel som vymeniť aj stabilizačné tyčky znova.Prešiel znova asi 1/2 rok a klepe mi to znova.Je možné ,že tie tyčky stabilizatora ked nekupujem original citroen, ale v Auto kelly,...(náhrady) že vydržia tak málo? S autom jazdi moja manželka do práce cca 15 km a späť,plus nejake vylety,... Môže to vymlatenie spôsobovať ešte niečo iné, či je niečo vymlatene a tým sa zničia aj tie stabilizačky?Silentbloky na stabilizačnej tyči som menil tiež.Ďakujem za napady
Obrázok užívateľa
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pia 25. Feb 2011, 10:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod MP » Str 16. Okt 2013, 10:37

Je to možný . Mě taky jednou na Xsaře jedna vydržela jen 10 000 km . Nejde ani tak jestli s tím jestli manželka jezdí do práce 15 kiláků , ale kolik vymete to auto kanálů , děr a jiných nerovností . Naštěstí je to záležitost pár korun , práce na pár minut .
Však zkus vytočit kola do max rejdu , chytnout ten kloub do dlaně , a někdo ať ti zahoupá s autem ... prvně horní kloubek , pak spodní kloubek . Pokud je tyčka špatná , ucítíš jak to v tom kloubku "cvaká" , že je tam vůle .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod vena garážmistr » Str 16. Okt 2013, 12:42

přesně jak píše MP. Tyčky stabilizátoru jsou kapitola sama pro sebe a je jedno jestli je to značkový materiál od Citroenů nebo náhrada z druhovýroby. Nejdýl vydrží ty co tam namontuje továrna když se auto rodí a po výměně si musíš zvyknout že je to celkem pravidelná operace jejich výměna naštěstí jak píše MP je to práce na pár minut a otázka pár stovek. Na poprvé jsem je měnil tak jak je předepsáno obě současně. Ale teď už to neřeším a měním jen tu špatnou a na berlingu mi vychází tak co 45-55 tis km.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Kleki » Str 16. Okt 2013, 12:53

Súhlasím s predošlými dvomi príspevkami a pokiaľ nájdeš vymlátené tyčky , tak skús zohnať nové od MEYLE ale HD(heavy duty). Sú asi trošku drahšie počítam tak 3-5 eur na kuse proti iným značkám z druhovýroby ale zatiaľ mám s nimi celkom dobré skúsenosti.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod Fanatik » Str 16. Okt 2013, 14:02

Tyčky stabilizátoru = spotřební zboží. Já je měním preventivně každý rok a neřeším, jestli maji vytlučené klouby. Většinou je maji. :wink:
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: bouchání přední nápravy

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Str 16. Okt 2013, 20:34

značka meyle vůbec dělá zesílené součásti-třeba silentbloky motoru ,čepy atd.....mám silentblok pod motorem od meyle a jeho provedení je o dost masivnější......
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia