bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod supr.tomo » Ned 12. Feb 2017, 8:47

Tak auto už bylo dále na výměne převodovky, spojky, levé repasované poloosy a ještě jsme opravovali brzdič (měl vůli - nyní téměř bez vůle). Mám i nové disky a zimáky. Prohlíželi to dvakrát v servisu, jednou na STK a stále tam něco tupě bouchá při najetí pravou stranou na nerovnosti. Jediné, co ještě našli, je malinká vůle na homokin. kloubu kola pravé strany. Může nějaký z kloubů na pravé straně bouchat na dírách? Když jinak vezmu rukou za pravou poloosu, tak se ani nehne.
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 2. Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod supr.tomo » Sob 15. Apr 2017, 8:48

Tak mi to nedalo a nechal jsem vyměnit i pravou poloosu za repas od Spidanu (1955kč). Dále jsem nechal vyměnit vodíčí čepy v pravém brzdiči. Mám vyměněné i tyčky řízení (klouby na řízení se mi zdály být dobré, řízení jsme neměnili). Pořád ta pravá strana bouchá. Je to slyšet při nájezdu k vratům, levé kolo najede potichu a pravé dvakrát hlasitěji. Protože to dělá od výměny tlumičů, mám pozdezření na nový vadný tlumič, nebo nové vadné uložení tlumiče. Na předku mam původní už snad jen pružiny. :D
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 2. Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod pj » Str 26. Apr 2017, 6:55

Ahoj, jen k mému příspěvku z 'pát úno 26, 2016 2:20 pm'.
Po několika letech bouchání (cca 6let) a několika návštěvách ve 3 servisech, jsem si včera dovezl auto znovu od bratrance ze servisu - asi už to bylo vybouchané tak, že viděl kde je problém.
Výměna silenbloků stabilizátoru - součástka cca za 150 Kč - ale pokud byste přesně chtěli vědět co je to za silenblok tak se omlouvám a netuším. Píši jen co je uvedené na 'opravce'.
Můlže to být to co uváděl v příspěvku 'baffy » čtv kvě 05, 2016 8:20 pm'.
A je po bouchání.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod supr.tomo » Str 3. Máj 2017, 9:53

Tak jsem zjistil, že mám úplně volný jeden ze tří šroubů kulového čepu. Po dotažení se zdá být bouchání z 80 % pryč. A to to kontrolovali dva mechanici. Na co si člověk nepříjde.. :)
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 2. Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Výmena predných pružín

Poslaťod Marko 123 » Pia 13. Júl 2018, 22:01

Zdravím.Po výmene predných pružín aj s uložením tlmičov,plus výmene jedného tlmiča sa mi pri skočeni kolesa do jamy ozýva sa kovový buchot.A pri otáčani volantom praskanie z tej strany,kde je nový tlmič.Neviete mi prosím poradiť čo to može byť?Ďakujem.
Tiež je rozdiel vo výške ľavej a pravej prednej strany.
Marko 123
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 13. Júl 2018, 21:52
Bydlisko: Kosice
Vůz: Citroen xsara picasso 1,6 hdi 66 kw 2009

Re: Výmena predných pružín

Poslaťod baffy » Sob 14. Júl 2018, 5:32

A máš to určite dobre poskladané? Zrejme ťa neminie zopakovať si postup ešte raz.A mimochodom ,nejaký dôvod prečo iba jeden tlmič,také veci sa vždy menia v páre.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod betom » Sob 27. Apr 2019, 8:10

Po 195 tis. km bylo u mé Xsara Picasso 1,6HDi, 80kW s FAP, r.v. 2005 slyšet z pravé přední strany mírné klepání a tak jsem vyměnil obě ramena náprav. Pravé rameno již mělo v čepu dost vůli. Dal jsem značku Lemförder. Po výměně se již hluk neozývá a auto lépe vede stopu. Ještě mne čeká výměna "kosti". Na levé straně je ještě originál na pravé straně již třetí, měněná před třemi roky, značky Maxgear. Raději dám také Lemförder. Kulové čepy řízení a horní ložiska tlumičů jsou O.K.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod empík » Sob 27. Apr 2019, 20:38

Horšia varianta, ktorej napovedá aj rozdielna výška nápravy môže byť prasknutá struna. Je treba pozrieť dôkladne, u mňa praskali struny vždy asi v prvom závite. Lepšia varianta by bola vybitá tyčka medzi stabilizátorom a tlmičom (kosť). Pokiaľ by si pri výmene tlmiča poriadne nedotiahol tehlicu, tak mohol tlmič aj vyskočiť z tehlice. Priemery tlmičov sú rôzne (viem o čom píšem). Najlepšie je však presvedčiť sa na vlastné oči ležiac pod autom :lol:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod eurogirl62 » Uto 1. Feb 2022, 13:49

resime stejnou vec, bouchani ve predu . C4 2 .00 benzin. Tlumice, pruziny vse vymeneno boucha to dal. Vzdy kdyz se prejede nejaky hup. Jako kdyby to ml;atilo o karoserii. dela to uz rok a popravde je to na sisku. Kdyby vas nekoho neco napadlo budeme radi za kazdy napad. Jak to tu tak ctu ma tento problem vice lidi.
eurogirl62
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 1. Feb 2022, 13:44
Bydlisko: Cizova
Vůz: citroen c4 2.00 benzin

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod betom » Uto 1. Feb 2022, 20:03

U mého auta klepal utržený držák výfuku. Jemné klepání dělají vadné "kosti" stabilizátoru přední nápravy.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod petr_xs » Str 2. Feb 2022, 12:31

Mě po výměně výfuku při couvání klepal prostřední tlumič do tepelného krytu nad ním, ale to to nebude. Můžeš zkontrolovat silentbloky na zkrutném stabilizátoru. U C4 bylo možná různé provedené přední nápravy, někde jsem viděl to, čemu říkají "nástavce pomocného rámu". Na jejich koncích je deska se dvěma otvory, uvnitř guma, je to nasazené na dva trny na karoserii.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: bouchání, lupání, klepání přední nápravy

Poslaťod mischo1990 » Štv 9. Mar 2023, 19:47

Čaute Xsaraci.
Nejaký nápad na buchotave zvuky z pravej prednej strany?
Vymenený stabilizátor struna horné uloženie všetky čapy a búchanie pokračuje. Švagor je mechanik hovoril že to môže robiť priečne uloženie tyčky stabilizátora. Čo vy na to?
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia