Zadnípravá náprava ąpatná sbíhavost

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadnípravá náprava špatná sbíhavost

Poslaťod lukana » Pon 22. Jan 2007, 15:29

Chlapi, narazil jsem na další problémek xsary z bazaru - zadní pravá náprava má španou sbíhavost -našli mi v Citroenu - lépe řečeno má mírně obrácený úhel než má mít. V Citroenu mi řekli že to buď řeší ložiska a podložky na závěsu na ose cca 8000 doufám i s prací, další varianta je závěs ramene cca 10500, poslední varianta je prý celá ta žlutá náprava cca 8500. Po pravdě se mi do toho moc nechce, hledal jsem na internetu a prý se dělá repase zadní nápravy cca 5500 v Příbrami - jen nedělají tu geometrii. Žádné známky vůlí nebo mlácení tam nejsou. Můžete někdo poradit, zda sbíhavost dělá ta náprava? Asi to může být i po bouračce, ale to by to teda muselo být vidět aspoň trochu.

Poradte na co se kouknout než to někam pojedu dát do nějakého servisu....
lukana
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 27. Dec 2006, 19:59

Poslaťod Milan D. » Pon 22. Jan 2007, 21:27

Zastav někde na rovné ploše ( parkoviště nákupního centra ), mrkni na nápravu ze zadu a laickým okem mrkni jestli jedno z kol není více šejdrem a také jestli nejsou slyšet ze zadu nějaké rány a jestli není celá náprava sedlá ( jakoby prolomená ), pokud je vše ok, tak si zajeď do nejbližšího servisu, kde mají laserovou geometrii, oni poznají, jestli se gumy sjíždějí každá jinak a pak to vše rozhodí včetně přední nápravy a udělají celou novou geometrii, jinak se to odstranit nedá, pokud to nepůjde seřídit, tak máš problém a pak to řeš, dej vědět co jste zjistili.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Milan D. » Pon 22. Jan 2007, 21:34

Ještě drobnůstka ta geometrie stojí cca 400 Kč a ještě mě připadá, že ve značkových servisech nic nehledají, neřešejí, vše mění kus za kus, to už je jak v německu, takové opravy bych zvládl i sám, asi jsem se měl lépe učit a maminka mi to pořád říkala, uč se, zlatej opravář garážista, ten vykoumá vše, v sobotu bude dělat ty maznice na moji Sárince na zadní nápravě, tak uvidíme, u citreona by mě řekli při problému, vyměnit nápravu, to vím i bez nich.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod CHiP » Pon 22. Jan 2007, 21:35

Milan D.: Laserová 400,- Kč? :shock:

A jestli je hnutá zadní náprava, tak to se nijak nastavit nedá, ta je napevno.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Milan D. » Pon 22. Jan 2007, 21:42

Ještě jednou jsem četl tvůj problém, pokud si nevíš rady, zkus nějakého kamaráda, jestli nemá nějakého známého automechnika a pokud máš auto jeté, nebo po záruce, tak se vykašli na značkový servis a zkus garážistu nebo menší servis, dej na radu známých, kdybys byl poblíž mého bydliště tak bych Ti poradil,mám pár známých, víc Ti opravdu neporadím.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Milan D. » Pon 22. Jan 2007, 21:48

Chipe: To se Ti zdá moc nebo málo. To vím že je náprava na pevno, ale pokud udělá někdo jiný geometrii a najde stejný problém, tak by měl přijíd na závadu, tady z toho co jsem vyčetl je na výměnu půlku auta, pokud to dostalo ránu, je to možný, že je to náprava, nic není nemožné a věčné, ale měnit zrovna celou nápravu, to je opravdu zralé úvahy značkového servisu.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod CHiP » Pon 22. Jan 2007, 22:02

Milan D.: Málo, za tuhle cenu je u nás klasická geometrie pomocí "žárovek" :)
Ta cena je včetně seřízení nebo je to jenom to že to změří a konec?
U nás garážista, dělá dobře a levně, tuším 350,- Kč mě stálo seřízení geometrie.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Hanes » Pon 22. Jan 2007, 22:49

Ale na xsaře seřídit geometrie zadní nápravy nejde.
pokud máš zadní kola nakřivo tak máš špatná ložiska uložení zadních ramen a nejenom ložiska ale i hřídele po kterých ložiska chodí, opravdu ti nezbyde nic jiného než to nechat vyměnit za repasovanou nápravu, nebo koupit na vrakovišti z bouračky dobrou.Opravovat stávající nápravu se nikomu moc chtít nebude, náhradní díly do ní jsou poněkud nedostupné a ne každý to umí rozdělat a dát zase dohromady.
Tento problém mají včechna auta peugeot a citroen už od nepaměti :roll: .
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod lukana » Uto 23. Jan 2007, 9:18

Myslím, že půjdu opravdu cestou té repasované zadní nápravy, to že se to nedá seřizovat kluci asi pozapoměli.
lukana
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 27. Dec 2006, 19:59

Zadni náprava

Poslaťod K8A » Uto 23. Jan 2007, 9:35

Mam repas zadni napravy zasebou (Leden 2007), Saru jsem mel usedlou a kolo uz dřelo a pri perovani naprava vrzala(chybela vazelina a to uz par let), tim jsem si zadelal i na novou napravnici, Repas stal 10.200 Kc a opravili i zadni brzdy (samo za dalsi prachy).
Jo a geometrie se nedela, vezmou prachy a daji si cigo.
XSARA I; 1.4 12/97
K8A
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 17. Jan 2007, 14:37
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod Milan D. » Uto 23. Jan 2007, 19:22

Ta geometrie je komplet za 400 Kč, zlatej garážista, má k tomu celej takovej červeně svítící bazmek a opravdu je to ta laserová geometrie, ale tak mi prosím sdělte jak se děla geometrie na zadní nápravě, přece to vše nezáleží na nápravě, to by musely některá auta od koncernu PSA měnit gumy každou chvíli, vždyť se to hned na gumách projeví, v pátek to zjistím, vezu Sáru na ty maznice, tak vytahám nějaké rozumy abych tady mohl machrovat, mějte se pánové.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod viteon » Uto 23. Jan 2007, 19:29

na zadní nápravě se geometrie změří a tím to končí - seřídit nejde.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod Hanes » Str 24. Jan 2007, 9:34

No měří, ale je to uplně k ničemu když nejde seřídit.
A jestli je špatná náprava tak je to vidět pouhým okem a nemusí se to za 400Kč měřit.
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod Milan D. » Str 24. Jan 2007, 21:02

Hanes: Kdyby si četl diskuzi pořádně, tak to tam píšu hned na začátku, aby se mrknul jak to ze zadu vypadá s nápravou a pak,aby to zkusil znovu seřídit a hledat závadu, ale nejde mi do hlavy, že se nedá nastavit sbíhavost zadních kol, jak je to teda dělaný, že se gumy sjíždějí rovnoměrně, tvrdit že nápravou a jejím uchycením, no uvidíme, pozeptám se v pátek.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Hanes » Str 24. Jan 2007, 21:35

Hele Milane, já ti to neberu co jsi napsal, jen pochop že se prostě na xsaře geometrie zadní nápravy nedá NIJAK seřizovat a na to jsem narážel.
Náprava je ke karoserii přišroubována bez možnosti pohybu na šroubech, ramena jsou v ložiskách, pružiny tvoří torzní tyče a není tam žádný excentr, nebo štelovací šroub.
Prostě pokud má kola křivě tak je náprava špatná a je (nutná) její oprava-výměna ložisek uložení a všeho co bude špatné.
Geometrie zadní nápravy je nastavena výrobcem napevno a výrobce nepřipouští její seřizování. Když by jsi alespoň jednou tu nápravu viděl tak by jsi mluvil jinak.
Ale to už jsem řešil s tazatelem v soukromé zprávě a věřím je že s mou odpovědí spokojen.
Tady je obrázek nápravy z citroenu zx, jinou jsem nenašel, ale xsara má velmi podobnou.Obrázok
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia