Zadnípravá náprava ąpatná sbíhavost

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod lukana » Štv 25. Jan 2007, 9:52

Všem díky je mi jasné že je třeba jen generálkovat a nic seřizovat se nedá. Dám vědět jak dopadnu.

Honza
lukana
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 27. Dec 2006, 19:59

Poslaťod Milan D. » Štv 25. Jan 2007, 21:06

Hanes, fajn pod nápravou jsem byl několikrát a při koupi Xsary jsem si na to dával velký pozor, dík za vysvětlení, je mi to jasné, beru to tak, že když se to pose....., tak jseš v háji a Citroen vydělá, kdyby byly v nápravě maznice, tak nebudou problémy, tuto úpravu udělat při výrobě, ale to oni automobilky nepotřebují, to je jak u tlumičů, kdyby nebyly ze shora lisivaný, ale šroubovací, koupíš za pár kurun gumičky, doleješ olej a je oprava hotová a nemusíš dát za pár tlumičů 5 000 Kč a chytneš díru a jseš tam, kdes byl, to říkám pořád auta jsou členem rodiny a opravy jsou jeden velkej špinavej kšeft, ale s tím nic neuděláme a už jsem odbočil od problému, díky za upozornění, ale tohhle se soudruhům ve Francii nezadařilo.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Hanes » Štv 25. Jan 2007, 21:27

Je to tak, být tam dnes již nemoderní maznice tak je vše nezničitelné, ale nejsou tam, takže zadní náprava je nejslabší článek starší xsary, dříve nebo později to čeká každého.Ji¨nak je xsaruš bezproblémové auto.
Jsem rád že se to vyřešilo. :)
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod Milan D. » Štv 25. Jan 2007, 23:37

Jo v pohodě, nevím vše, na závady mám dvorního automechanika, ale autíčka je můj malinkatý koníček a bohaté zkušenosti se závadami na šáde ( škoda 105 atd.) bych mohl vydat knížku a pokud jsem jel někam dále, tak jsem opravoval a někdy i po telefonu, no prostě paráda, stále nová dobrodružství,, renaltu 5, opel vectra apod. Sára je fakt dobré auto, jen s tou nápravou mi to nešlo do hlavy, jinak ty maznice uděláme o výkendu a pak se uvidí, s tím seřizováním jsem to fakt nevěděl a pořád to nějak nemohu zkousnout, to se fakticky nepovedlo a ve finále co se má potento, tak se to stane, jinak se měj jak chceš a dík jsem zase chytřejší.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod lobello » Pia 26. Jan 2007, 0:09

A vite mi niekto povedat po kolkych km mam cakat ze sa mi zadna naprava takto znehodnoti? zatial mam nabehanych 54 000km a rocne pribudne takych 12 000km
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod CHiP » Pia 26. Jan 2007, 3:48

lobello: Nech si navrtat mazničky a o zadní nápravu se už nebudeš muset starat a přemýšlet, kdy se podělá :wink:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod lobello » Pia 26. Jan 2007, 11:02

bolo by dobre keby to tu niekto nafotil a dal to do fora uz by sa to tu nerozoberalo tak casto
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod Sbohem vąem » Pia 26. Jan 2007, 11:24

To by možno bolo dobré,ale já bych v mínus 5 stupních a 20 centimetrech sněhu pod auto nelez,možná jen ti co mají garáž.Ale já stejně žádné maznice tam nemám,v servise mi řekli,že náprava vydrží v pořádku 50 000 km a pak už je s největší pravděpodobností v háji,ale mění se nebo opravuje až je viditelně na venek poškozená nebo hlučná.
Sbohem vąem
 

Poslaťod Milan D. » Pia 26. Jan 2007, 21:26

Měl bych ty maznice mít hotové v neděli, tak až bude lepší počasí tak to nafotím, mám najeto 165 tisíc km, může být v háji,ale nemusí, slyšet nic není, vidět taky ne, automechanik mi něco dluží, tak mi to udělá a kdyby to stálo 1 000 Kč, tak o nic nejde, lepší než nová náprava a po jaké době se to projeví, tak to Ti nikdo na světě neřekne, ale po 50 tisících bych to vůbec neřešil a jak tady někdo řekl, že generálkovat nebo udržovat, rád bych věděl jak, jako že mám jezdit sám, nenaložený a přes díry mám Sáru nosit hm,hm,hm, auto je spotřební zboží a bude sloužit mě a nééé já jemu, nebudu řešit něco co se ještě nestalo.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod bleriot11 » Pia 26. Jan 2007, 21:53

Milan D. píše:Měl bych ty maznice mít hotové v neděli, tak až bude lepší počasí tak to nafotím, mám najeto 165 tisíc km, může být v háji,ale nemusí, slyšet nic není, vidět taky ne, automechanik mi něco dluží, tak mi to udělá a kdyby to stálo 1 000 Kč, tak o nic nejde, lepší než nová náprava a po jaké době se to projeví, tak to Ti nikdo na světě neřekne, ale po 50 tisících bych to vůbec neřešil a jak tady někdo řekl, že generálkovat nebo udržovat, rád bych věděl jak, jako že mám jezdit sám, nenaložený a přes díry mám Sáru nosit hm,hm,hm, auto je spotřební zboží a bude sloužit mě a nééé já jemu, nebudu řešit něco co se ještě nestalo.


Píšeš NENALOžENý,tak to skoro dělá jeden maník co má naproti mě garáž.Den co den zaparkuje do garáže a zadek zvedne na hever a přes noc to tam nechá.Podle mě je to k ničemu.Ale aspon s tím má práci.Má teda peugeot 405 :shock:
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod lobello » Pia 26. Jan 2007, 22:43

lenze ako osetrovat zadnu napravu?
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod Milan D. » Sob 27. Jan 2007, 7:24

Jak ošetřovat, to teda fakt nevím už se nato tady ptám ironicky pěkně dlouho, fakt nevím, to je ta zrada, že nijak, dej mazničky a máš klid a s tím zvedáním v garáži má malinko recht, protože jestliže se stane něco s nápravou na francouzovi což je podivné, tak vždy v garáži, v klidu, znám případy na dvou pažoutech a jedné sáře, že večer zaparkovali a ráno opravdu auto propadlé na jednu stranu, tak na každém šprochu pravdy trochu se u nás říká.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod lobello » Sob 27. Jan 2007, 10:18

hm, ked pojdem na servisnu ppehladku po 60000km tak sa opytam ci to robia aj originalne servisy resp ci poznaju tento problem
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod Milan D. » Ned 28. Jan 2007, 22:21

Dnes jsem dovezl Sáru domů, tak mě ty maznice komplet i s prací přišli na 900 Kč, tak uvidíme co se bude dít, jestli jsem si ušetřil problémy, pokud máte šikovného automechanika a já mám, který má ještě pěkně drahý program, ve kterém jsou rozkreslena autíčka do šroubku ( řez zadní nápravou Xsary je zajímavý ), tak opravdu není co řešit a mám maznice v nápravě. Co se týče životnosti nápravy, tak to neví ani Děd Vševěd, ale stresovat se při 60 tisíci, tak to už hraničí se schyzofrénii, opravdu záleží na mnoha okolnostech a do 180 - 200 tisíc km bych to neřešil a vsadím se, že v Citroenu Vám nic neřeknou a poučí Vás, že to máte řešit při hlučnosti nebo při viditelném požkození, ale to už je pozdě, to je na novou nápravu. Chci se omluvit za mystifikaci, opravdu zadní náprava se nedá seřídit, je to přímo dané výrobou, ale dá se malinko celá nastavit ( posunout ), ale nevím v jakém rozsahu. Sbíhavost na zadní nápravě se nenastavuje.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod lobello » Ned 28. Jan 2007, 22:55

Milan D.: ked budes mat chut tak by si tie maznicky mohol nafotit pomohlo by to mnohym aj mne osobne co a ako to v reale vyzera a funguje. spozoroval si nejaky rozdiel, myslim zlepsenie
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia