klepaní ze zadu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

klepaní ze zadu

Poslaťod KAYKA » Uto 23. Jan 2007, 22:31

už nějakou dobu se mi při jizdě i po menších nerovnostech ozyva ze zedu nejake klepani včera jsem byl na rampě s kolegou jsme zkontrolovali kde co.a nešel jsem jen jednu podezřelou věc na prave strane ve smeru jizdy u napravy je takovy čep nebo spiš pist v pružině mel by to snad byt regulator brzdneho ucinku. na jedne strane je v plastove přichytce a na druhe prochazi takovym kroužkem ve kterem ma dost vůli a tam to myslím při otřesech klepe o vnitřni stranu toho kroužku ma někdo s timto nějakou zkušenost? jaka by tam měla být vule? da se tento kroužek sehnat?cely regulator pry stoji 6000,- :( navic nemam jistotu že to je opravdu ta prava příčina klepani mam 1.8 66kW zadní brzdy bubnové
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod Sbohem vąem » Str 24. Jan 2007, 8:26

Nazdarek,nevím přešně co myslíš tím pístem v pružině s tím jsem se nesetkal,připadá mi to spíš jako tlumič,ale to je jedno.
Mě při nerovné jízdě taky něco bouchalo v zadní nápravě do karoserie,bylo to takové nepravidelné,ale v servise to vyzkoušeli tak,že po rovné cestě to rozjeli na 50-60 km/h a prudce začel přitahovat ruční brzdu,problém je v tom,že teď je momentálně dost sněhu a je to tak na pořádný karambol.
Ale přišli na to ,že jsou v čudu zadní silentbloky zadní nápravy,jsou tam takové 4 gumy v misce.A časem gumy steří a jsou v čudu.Udajně co mi říkali můžeš poškodit zadní nápravu,hlavně pokud jezdíš naložen,vyvine se tam větší tlak.
Problém je v tom,že sám si to asi nevyměníš,je to práce pro dva,musí celou zadní nápravu shodit a pro dva zkušené mechaniky je to práce skoro na 3 hodiny a materiál tě vyjde asi na 4500 kč + práce.
Hledal jsem na internetu levnější,ale bohužel nenašel už tak jsem to dostal za velmi dobrou cenu.
A možná pokud se ti to teď když se ochladilo začlo projevovat více,tak by to i odpovídalo,jelikož v chladnu guma s tvrdne a zvýší se vůle.
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Str 24. Jan 2007, 20:37

Asi to nebude ten případ, ale co kdyby. :) Nevozíš náhodou v kufru něco, co by ty rány mohlo způsobit. Já jednou myslel, že mi upadne něco z auta a nakonec se zjistilo, že to bylo "nářadí" co vozím v kufru :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod SilverGhost » Str 24. Jan 2007, 20:38

Bohužel mám stejné zkušenosti, jako CHIP. Vždy, když něco vzadu hodně mlátilo, tak to bylo něco v kufru .-)
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod gomez » Str 24. Jan 2007, 20:51

a nebo povolenej koš na rezervu dole pod kufrem :D
gomez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Str 4. Okt 2006, 18:05
Bydlisko: České Budějovice

Poslaťod Milan D. » Str 24. Jan 2007, 20:56

Taky myslím, že to bude nějaká blbost, mrkni co máš v kufru, kdyby to byly ty silentbloky, tak by to nebylo klepání, ale dooost velké mlácení, mě to dělalo v kufru v těch bočních kapsách uchycení heveru, tak to prolez a uvidíš.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod pavel » Štv 25. Jan 2007, 7:45

Taky mne neco zezadu bouchalo, hlavne pri akceleraci a nebo v prudsi zatacce. Vyhazel jsem kufr, hever a porad to same. A nakonec v servisu zjistili, ze je to vyfuk, ktery je uchyceny pres silentblok a pri vetsi akceleraci se dotkne te vyztuzne trubky nad nim.
Xsara 1.4i, kratka, 5 dveri a zakladni vybava. r.v. 1999
pavel
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 9:52

Poslaťod MP » Štv 25. Jan 2007, 8:21

Mě tam taky něco klepe ... klepalo už v létě , před dovolenou .... to jsem se pak podíval v jakým stavu je rezerva , a když jsem ji dal zpět bylo po klepání ... takže byl volnej ten koš . Teď mi tam začalo zase něco klepat , z levé strany , prvně jsem šel po rezervě a po tom co je v kufru - nic . Pak jsem zjistil že když vzadu seděj děcka , tak to neklepe . A když jsem jel včera jen s dcerou a ta má místečko vpravo , tak to klepalo , tak jsem ji přesadil na druhou stranu a už to neklepalo . Takže bych řekl že to bude v uchycení opěradla , nebo tam někde . Buď to odhalím , nebo budu vždy s někým jezdit :lol:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Sbohem vąem » Štv 25. Jan 2007, 10:22

Je pravda,že je potřeba vyloučit takovéto věci,mě taky jednou něco klepalo a byl to hever pod autem v tom plastovém krytu.
Ty zadní silentbloky se neprojevovaly boucháním,ale spíš poklepáváním po nerovné silnici,ani jsem to nepostřehl ,ale v citroenu se stím projeli a hned věděli,že se jedná o zadní silntbloky,můžeš to vyzkoušet,tak jsem to psal,testovali to tak ,že prudce zatáhli ruční brzdu a ozvalo se bouchnutí do kastly,já v té době chtěl nechat namontovat tažné,tak mi vůbec nedoporučili tam něco cpát a tahat.Dřív než to jsem musel vyměnit silentbloky.
Teď mi tak taky něco drnčí,ale to vím,že je značka,jen už nevím jak to upevnit,aby to nedělalo.
Já zase když jedu plný a projedu nějaký hrbol,tak vzadu něco vrzne ,ale když jedu sám tak nic,mám jen tušení,že to buď dělá zadní sedačka nebo ložiska v zadní nápravě.
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Štv 25. Jan 2007, 12:02

Občas je taky dobrý auto tolik neposlouchat a pustit si radši rádio :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia