Divné kovové vrzání (drhnutí) při rozjezdu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Divné kovové vrzání (drhnutí) při rozjezdu

Poslaťod fakeout » Pon 13. Aug 2012, 10:45

Zdravím Xsaráci,

potřeboval bych pár nápadů, co by to mohlo být za zvuk. Dělá to jen při rozjezdu a couvání a ještě k tomu to není pokaždý. Při couvání se mi zdá jako kdyby tak neco dřelo, ale nenapadá mě co.
Zdá se mi že to jde ze předu. Zajímavý bylo, že pokud jsem se rychle rozjel za 1 a sešláp spojku aby motor nebyl v tahu, tak vše ustalo. Ale pokud jsem toto udělal při zpátečce, tak jsem slyšel jemný kovovový klepání než auto zastavilo.

Jinak, minulý týden jsem byl na technický a kromě silentbloků na ramenech mi neřekli nic co by tak mohlo být K.O. Silentbloky jsem včera vyměnil a doufal, že se to zlepší a bohužel. Dále cca před rokem jsem měnil 1"kost" na pravo a na obou předních kolech ložiska. Čepy jsou OK, žádné vůle tak nejsou.

Napadlo mě, jestli by to nemohla být poloosa, ale při zatáčení se nic neděje, žádnej pazvuk.

Pokud někoho něco napadne, tak bych byl moc vděčnej,

Díky moc
Citroën XSARA 2.0 HDI, 66 kw
r.v. 2001; 164000 Km
fakeout
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Štv 16. Dec 2010, 8:43
Bydlisko: Semily
Vůz: Citroën XSARA 2.0 HDI r.v. 2001; 260000 Km

Re: Divné kovové vrzání (drhnutí) při rozjezdu

Poslaťod mio » Pon 13. Aug 2012, 18:12

Olej v převodovce máš? Při vypnutí motoru je slyšet zachrastění ? Mohl by to být ale i výfuk o nápravnici.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Divné kovové vrzání (drhnutí) při rozjezdu

Poslaťod fakeout » Uto 14. Aug 2012, 8:17

Olej by tam měl být, alespoň podle poslední kontroly. Zachrastění slyšet není, ani když stojim a mám to natočený, tak nic slyšet neni. Zkoušel jsem i šlapat na plyn a koukat jestli dole něco nelítá, nebo neni někde ďoura ve výfuku, ale nic.
Pořád to zní jako kdyby tam mělo každou chvíli něco ulítnout, ale jak tomu trochu přidám tak je klid (a nebo to spíš neni slyšet). Pořád mě napadá silentblok motoru, nebo neco ve výfuku.
Zkontroloval jsem i motorovej prostor jestli neni něco uvolněný, az na jednu věc, která mohla potenconálně mlátit (a kterou jsem v zápětí upevnil) nic.
Citroën XSARA 2.0 HDI, 66 kw
r.v. 2001; 164000 Km
fakeout
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Štv 16. Dec 2010, 8:43
Bydlisko: Semily
Vůz: Citroën XSARA 2.0 HDI r.v. 2001; 260000 Km


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia