Ruční brzda

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ruční brzda

Poslaťod Gali » Ned 18. Feb 2007, 12:12

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak seřídit ruční brzdu. Ne, že by brala až nahoře, ale ve spodní úrovni páky je tato až nepříjemě volná a dál, asi po třech zubech, bere normálně. Zatim dík...
Obrázok užívateľa
Gali
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 18. Feb 2007, 12:02

Poslaťod viteon » Ned 18. Feb 2007, 12:29

seřizuje se to na samostavech nebo na středním tunelu - pod tím plastovým krytem. Návod se tu ztratil - asi doasává kulturní podobu. Jinak já to seřizoval asi dvakrát a stejně to nepomohlo. Měl jsem zatuhlé lanovody - nevracelo se to a pak to při zhoupnutí a utažených lanech vždycky přibrzdilo. Mám nová lana a brzdím na 1. zubu i když se houpu :lol:
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod pastynko » Ned 18. Feb 2007, 13:42

viteon píše:seřizuje se to na samostavech nebo na středním tunelu - pod tím plastovým krytem. Návod se tu ztratil - asi doasává kulturní podobu. Jinak já to seřizoval asi dvakrát a stejně to nepomohlo. Měl jsem zatuhlé lanovody - nevracelo se to a pak to při zhoupnutí a utažených lanech vždycky přibrzdilo. Mám nová lana a brzdím na 1. zubu i když se houpu :lol:


teraz uz som na tom podobne :D

predtym som mal jedno lanko odtrhnute....
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod s@gi » Ned 25. Feb 2007, 20:04

Taky bych potřeboval pokusit se přitáhnout ruční brzdu. Brzdí asi až na šestém zubu. Nevím ale jak mám sundat ten plastový tunel okolo ručky. Bojím se abych zase nevylomil nějaký plastový zub na krytu. Tak mi prosím poraďte jak se to přesně demontuje ( na co zatlačit, na jakou stranu táhnout). :roll:
Povedlo se mi vyndat akorát zadní popelník :lam:
Obrázok užívateľa
s@gi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 17. Feb 2007, 5:41
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod viteon » Ned 25. Feb 2007, 20:09

správně by se měl oddělat celý kryt kolem ručky a řazení, ale ošidil jsem to.

Přední sedadla odsunu až dopředu, vzadu na boku plastu jsou dva šrouby na torx = vyšroubovat. Pak vypáčit tu průchodku s kartáčem kolem ruční brzdy-páky a zvednout ten plast odzadu, něčím podepřít aby neskřípl prstíky a pak už jen 10kou klíčem utáhnout nebo povolit. Montáž opačně.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod s@gi » Ned 25. Feb 2007, 20:35

No ty dva torxy jsem v zadu jsem vyšrouboval, a ještě jsem vyndal popelník i s krytem nad ním. Ale nadzvednout mi to nešlo. myslíš, že to bylo tím, že jsem neměl vypáčenou průchodku s tím kartáčem?
Obrázok užívateľa
s@gi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 17. Feb 2007, 5:41
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod viteon » Ned 25. Feb 2007, 20:48

je to možné, že se to "seklo" o ručku. Bez toho kartáče to fakt jde, asi jsem ho vydělal aby to šlo líp. Pokud si pamatuju, tak zůstal viset na ručce, přetáhnout přes rukujeť nešel.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod s@gi » Ned 25. Feb 2007, 20:57

Tak dík za radu. Zítra si to zopakuju. Asi to chce více odvahy, ale nechci si zkur...zit nové auto :driv: Teda kdysi nové :)
Obrázok užívateľa
s@gi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 17. Feb 2007, 5:41
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod viteon » Ned 25. Feb 2007, 21:07

s@gi píše:Tak dík za radu. Zítra si to zopakuju. Asi to chce více odvahy, ale nechci si zkur...zit nové auto :driv: Teda kdysi nové :)

nervat, jemně zvednout silou
Naposledy upravil viteon dňa Ned 25. Feb 2007, 21:51, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod igor1894 » Ned 25. Feb 2007, 21:50

škoda že túto info mi dal Víťo až keď som už ručnú nastavoval a poviem Vám je to riadna sranda keď musíš kopec plastov odmontovať. Až potom mi došlo, prečo sa v Citroene tak na mňa chlapík pozrel keď som mu povedal aby mi na počkanie nastavil ručnú brzdu :lol:
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Xsařič » Sob 3. Mar 2007, 13:55

s@gi píše:Tak dík za radu. Zítra si to zopakuju. Asi to chce více odvahy, ale nechci si zkur...zit nové auto :driv: Teda kdysi nové :)


Jen do toho, do toho!! Jo a nestačí jen vyhodit popelník. Pod panelem s větrákem jsou další dva šrouby. A ještě jsou schovaný někde, ale to už jsem zapomněl. Jo vzadu pod dole, na každý straně u sedačky. Je to přidělaný, jako kdyby se zrovna tudy chtěli protáhnout zloději, nebo co.... Ale 10 minut i se zkoumáním a měl jsem to venku.
A lanovody samozřejmě nový, jinak nemá smysl, cokoliv utahovat.
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Re: Ruční brzda

Poslaťod darnel » Sob 3. Mar 2007, 20:17

Gali píše:Ahoj, potřeboval bych poradit, jak seřídit ruční brzdu. Ne, že by brala až nahoře, ale ve spodní úrovni páky je tato až nepříjemě volná a dál, asi po třech zubech, bere normálně. Zatim dík...


Ne, že bych tomu extra rozumněl, měl jsem to samé a po sundání bubnu mechanik zjistil, že ten samostav nebo jak se ten plech který do těch zoubků zapadá, je ulomený. Po opravě už ruční brzda fungovala jak má.Profíci si asi teď rvou poslední zbytky vlasů ale jinak to popsat neumím, viděl jsem to rozdělané asi minutu, tak mě to promiňte :oops:
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia