Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Poslaťod DaliborS » Uto 24. Nov 2015, 18:32

Zdravím,

chtěl bych vás požádat o radu. Mám Xsaru Picasso 1,8 r.v. 2000 a od koupě ojetiny jsem měl problém s tím, že při plném rejdu doleva to samo brzdí. Evidentně je problém někde na přední nápravě vlevo. Někdy se kolo zablokovalo tak, že s autem nešlo hnout (když jsem jej chtěl potlačit) a rozjezd byl skoro jak přes ruční brzdu.

Později jsem vyměnil brzdové válečky a takové ty gumičky u toho (bez výsledku), kotouče jsou prý OK, přilepené taky nebyly. Pak jsem vyměnil levé rameno s vytlučeným čepem a po výměně ramena problém na chvíli téměř ustal (ale nemyslím si, že úplně). Tomu se každý divil, protože prý to nemůže mít souvislost. Auto už ale prostě přibržďovalo mnohem méně a spíše jen občas. Nedávno jsem vyměnil horní uložení levého tlumiče (protože to začalo vrzat) a naposledy také kosti stabilizátoru (protože už od začátku tam něco bouchalo - teď je to pryč) a připadá mi, že problém je už zase mnohem výraznější, přibržďuje to skoro jako původně. Už to bylo i na zvedáku a není tam nic poznat, možná jak je náprava odlehčená, tak se to chová jinak. Nikde mi nedokáží poradit, kde může být problém, proto bych rád požádal místní komunitu o radu ;)

Děkuji za případné reakce
DaliborS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 10. Jún 2015, 16:26
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara Picasso 1.8, r.v. 2000

Re: Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Poslaťod empík » Uto 24. Nov 2015, 19:41

Bude to len tip, ale ako to popisuješ, tak by problém mohol spôsobovať ľavý homokinetický kĺb. :idea:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Poslaťod mio » Uto 24. Nov 2015, 21:29

Brzdové hadice jste taky měnili ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Poslaťod DaliborS » Štv 26. Nov 2015, 21:24

Díky oběma za reakce.

Homokinetický kloub - to je ten čep, který je součástí ramena, ne? To jsem psal, že se měnilo, ale pokud tedy nemyslíme každý něco jiného.

Brzdové hadičky jsou teprve v plánu.
DaliborS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 10. Jún 2015, 16:26
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara Picasso 1.8, r.v. 2000

Re: Přibržďování při plném rejdu doleva - Xsara Picasso

Poslaťod Fanatik » Pia 27. Nov 2015, 8:19

Homokinetický kloub je na poloose u kola a nechá se měnit samostatně (cena cca 650 Kč v druhovýrobě).
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia