Netěsnost na hadicích u serva

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Netěsnost na hadicích u serva

Poslaťod MP » Pon 16. Apr 2007, 16:44

Trochu mě prolíná olej v místech kde je přechod trubička-hadice . Nic velkýho , ale je to oslintaný od oleja a vzhledem k tomu ľe za chvíli jdu na STK tak to chci odstranit . Ten přechod je tak ľe v hadici je trubička a na té hadici je ta kovová objímka a je zmáčknutá . Chci to zkusit uříznout , pokud bude hadice dost dlouhá tak ji pouľiji , případně koupím jinou a pak ji stáhnu normálně ąroubovací páskou . Myslíte ľe to udrľí , nebo mám koupit celej díl ( od čerpadla k řízení a vyměnit ) - jeątě jsem nezjią»oval dostupnost ani cenu . Kamoą takhle přetáhl hydrauliku na C5 a to drľí , ale nevím jakej tlak dává čerpadlo posilovače .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Hadice

Poslaťod celam » Uto 17. Apr 2007, 12:17

Nejdříve zjisti, kolik stojí komplet nová, pokud to nebude milion, vyměň to celé. Jestli tomu dobře rozumím je tam hadice zaarmovaná - přes hadici převlečený plechový kalíąek a ten zmáčknutý.
Pokud stávající hadici uřízneą a znovu nasadíą a přitáhneą páskou můľe to drľet, ale také nemusí, pokud budeą chtít pouľít jinou hadici dej pozor, aby byla na olej a ne na vodu, sedět Ti musí vnitřní průměr - ten je při zaąkrcení velmi důleľitý. Pokud bude vnitřní průměr nové hadice jen o trochu větąí neutěsníą ji.
Stará hadice uľ bude asi mít své za sebou a přiřezávání asi na dlouho nepomůľe, třeba zjistíą, ľe hadice je uľ v rozpadu aľ po otevření.

Snad ti to k něčemu bude.

Radek :lol:
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Poslaťod MP » Uto 17. Apr 2007, 12:40

Díky.
Zaarmovaná ... to je to slovo . Jo , jo přesně tak je to udělaný . No za chvíli jdu do garáľe na to . Nikde jsem ten kus nenaąel ľe by se prodával ( Meteor , Kelly , ACI ... a vąechny daląí ) , staąí tam nemá smysl dávat , takľe jsem sehnal kus hadice ( samozřejmě odolné a se stejným průměrem díry) , na kaľdej přechod dám dvojici ąroubovacích spon a uvidím . Pokud to nebude ono tak hold navątívím Citroen .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod pastynko » Uto 17. Apr 2007, 13:47

ked som bol naposledy v citroene, tak tam akurat jednemu chlapikovi kontrolovali servo, lebo stazoval ze tecie ci co... mechanik mu povedal, ze nech si radsej kupuje olej a postupne to tam dolieva, ze to nema zmysel menit, lebo ze by to musel menit cele a ze to je drahe jak howado :shock:

fakt je to ze mu to tiez len tak slzilo, mne to slzi tiez, a kym nebude tiect, tak to riesit nebudem :roll:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod MP » Uto 17. Apr 2007, 20:14

No u mě se ani nedá říct ľe by to slzelo .... i kdyľ moľná začne po tom co jsem si s tím hrál .
Kolik stojí origo jsem nezjią»oval , ale asi to bude drahý jak ..... Je to trubička co je v čerpadle - hadice - trubička - hadice - trubička co je v řízení ( nebo tam kdesi ) Asi tak metr a půl dlouhý . Na čerpadle dobrej přístup , ale na druhým konci dost blbej přístup . I kdyľ uľ jsem hadici i spony koupil , tak jsem to nakonec konzultoval s kolegou a upustil od toho . Ono je to stejně zespodu stejně celkově dost zamaątěný . Tak jsem jen poutahoval a zkontroloval vąechny moľný spony a spoje . Pak jsem koupil čistič motoru , ostříkal , odmastil .... před technickou to zopáknu , to uľ nebude tak hrozný , to vezmu jen hadříkem. Nejsu si jistej jakej tlak v těch hadicích za čerpadlem můľe bejt a jestli by to ta hadice a ąroubovací spony udrľeli . I kdyľ myslím ľe jo , na C5 takhle zatáhli jednu hadici na tom hydralickým pérování a tam ty tlaky jsou asi srovnatelný ( nevím , jen doměnka ).
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod urpin » Uto 17. Apr 2007, 21:24

Vím o firmě v Ostravě která tyto spoje dělá. Nechával jsem si takhle zaarmovat klimatizaci. Dva spoje i s hadicí mně přiąly na rovných 500 kč.
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia