Xsara táhne doprava

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara táhne doprava

Poslaťod dutch70 » Uto 5. Jún 2007, 18:34

Mám problém, koupil jsem si Xsaru II. Od začátku táhla doprava, byl na té straně oddělaný spodní čep i čep řízení. A poté byla provedena kamerová geometrie.Nic nezlepąilo. Bylo mi doporučeno, abych zkusil prohodit levé kolo za pravé, ale ani po té výměně, jsem nebyl úspěąný. Máte s tím někdo nějakou zkuąenost? Díky
Citroen Xsara 2.0 HDI 80kW Exclusive

Dutch70
dutch70
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob 12. Máj 2007, 20:51
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II Break 2002

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 5. Jún 2007, 18:41

Tak buď to bylo dobře nabourané nebo by to mohl dělat homokynetický kloub,ale to by ti to muselo i mlátit nebo klepat.
Sbohem vąem
 

Poslaťod Marek » Str 6. Jún 2007, 20:49

Co vąechno "kamerová geometrie" měří? Zkus změřit rozvor na obou stranách a souměrnost kol podle podélné osy, t.j. jestli auto není čtyřstopé. Na rozvor stačí běľný svinovací 3-metr, souměrnost se zjią»uje hůř - velká nesouměrnost by byla vidět při přímé jízdě zezadu, nebo třeba podle kolejí na neujeľděné trávě na zahradě (ąkoda, ľe není sníh). Nebo po zastavení v co nejpřímějąím směru po přiloľení dlouhé rovné latě postupně z obou stran auta na kola nebo bok auta porovnat jak sedí nebo je daleko od disků vľdy vpředu a vzadu. Ale je to práce pro min. 2 lidi a budou překáľet přední zástěrky, jestli je máą.
Zadírající se kloub je nejčastěji následek poskozené prachovky na vnějąím kloubu poloosy. Doporučuji kontrolovat při kaľdé příleľitosti, kdyľ je dole kolo - vytočit do rejdu a otočit nábojem kola dokola, aby bylo vidět na celý povrch té gumové harmoniky. Pokud je kloub málo chycený, projevuje se táhnutí aľ po zahřátí - v městském provozu se nemusí poznat vůbec. Pokud je hodně zadřený, zvedni celý předek a při neutrálu(!) otáčej rukou koly - byl by znát rozdíl pravé - levé.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod darnel » Str 6. Jún 2007, 21:29

Asi to nebude ono ale nedávno jsem četl na netu zkuąenost jednoho kolegu (měl Peugeota), nové auto a ten samý problém, servisy dávaly ruce pryč a chudák byl uľ neą»astný. Nakonec někoho napadlo podívat se na pruľiny na nápravě, ukázalo se, ľe uľ ve výrobě byla namontovaná jedna pruľina tvrdąí neľ druhá. To jen tak pro zajímavost co se vąechno můľe stát.
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod K4my » Štv 7. Jún 2007, 6:17

hah tak to je mazec :lol:
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod pastynko » Štv 7. Jún 2007, 8:52

este by to mohol byt tlmic, ak bol meneny iba jeden pripadne je iba jeden viac opotrebovany... :roll:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod Max_Damager » Štv 7. Jún 2007, 9:21

Hm, tak to mě po koupi dělala Xsara taky,kdyľ jsem jel po silnici, jakoby auto ujíľdělo a musel jsem trochu zatlačit na volat, ale zjistil sem, ľe to je silnicí. Ty jsou stavěné trochu ąikmo a tahle byl nějak obzvláą» ąikmo,aby asi nedrľely vodu. No a na rovné silnici to uľ nedělalo ani na dálnici :lol: Tak já nevím. No ale taky mám jednu věc, ľe kdyľ zatočím, tak posilovač má tendenci vracet volant do rovné polohy,kde kola jsou přímo. Nevím,jestli je to normálka. Na jiném autě posilovač pomáhá zatáčet,ale uľ nemá tendenci vracet zpět.....Nijak v jízdě to nevadí, ba naopak to například u vyjíľdění z kruháku pomáhá, jen nevím, zda je to v pořádku :wink:
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod K4my » Štv 7. Jún 2007, 10:43

pastynko píše:este by to mohol byt tlmic, ak bol meneny iba jeden pripadne je iba jeden viac opotrebovany... :roll:


v tlumici rozhodne ne, leda za predpokladu ze to neni schopnej poznat v jidznich vlastnostech. Spatny tlumic se pozna az v zatackach, brzdeni ale ne na rovne ceste nebo tak nekde proste. Muze byt duvodu spousta, staci jednou hodne tvrde najet na obrubnik a ejhle problem je na svete ale tak snad predpokladam ze s tim an generalni prohlidce byl a tam by mu problem nasli...
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod CHiP » Štv 7. Jún 2007, 14:20

Max_Damager píše:Hm, tak to mě po koupi dělala Xsara taky,kdyľ jsem jel po silnici, jakoby auto ujíľdělo a musel jsem trochu zatlačit na volat, ale zjistil sem, ľe to je silnicí. Ty jsou stavěné trochu ąikmo a tahle byl nějak obzvláą» ąikmo,aby asi nedrľely vodu. No a na rovné silnici to uľ nedělalo ani na dálnici :lol: Tak já nevím. No ale taky mám jednu věc, ľe kdyľ zatočím, tak posilovač má tendenci vracet volant do rovné polohy,kde kola jsou přímo. Nevím,jestli je to normálka. Na jiném autě posilovač pomáhá zatáčet,ale uľ nemá tendenci vracet zpět.....Nijak v jízdě to nevadí, ba naopak to například u vyjíľdění z kruháku pomáhá, jen nevím, zda je to v pořádku :wink:

V nepořádku je, kdyľ se kola do přímého směru nevrací :!: :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Max_Damager » Štv 7. Jún 2007, 14:39

CHiP píše:
Max_Damager píše:Hm, tak to mě po koupi dělala Xsara taky,kdyľ jsem jel po silnici, jakoby auto ujíľdělo a musel jsem trochu zatlačit na volat, ale zjistil sem, ľe to je silnicí. Ty jsou stavěné trochu ąikmo a tahle byl nějak obzvláą» ąikmo,aby asi nedrľely vodu. No a na rovné silnici to uľ nedělalo ani na dálnici :lol: Tak já nevím. No ale taky mám jednu věc, ľe kdyľ zatočím, tak posilovač má tendenci vracet volant do rovné polohy,kde kola jsou přímo. Nevím,jestli je to normálka. Na jiném autě posilovač pomáhá zatáčet,ale uľ nemá tendenci vracet zpět.....Nijak v jízdě to nevadí, ba naopak to například u vyjíľdění z kruháku pomáhá, jen nevím, zda je to v pořádku :wink:

V nepořádku je, kdyľ se kola do přímého směru nevrací :!: :D


Tak to pak je vąechno v pořádku, to sem si oddechnul... :lol: _ok_
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Vyřeąení problému...................HURRÁ

Poslaťod dutch70 » Pia 8. Jún 2007, 22:07

Nebudete tomu věřit byly to pneumatiky, v servisu byli moc ochotní a dali si se mnou práci a vyzkouąeli jsme vąechny moľnosti, byla to samozřejmě ta poslední varianta..................vyměnit vąechny 4 kola a drľí perfekně rovně.Zakoupil jsem 2 nové pneu na předek značky FULDA 195/55/R15 přímo u nich v servisu a maximální spokojenost.

Pro PLZEŇÁKY: PNEU DRNEC u OC Olympia
s takovou ochotou a profesionalitou jsem se dosud NESETKAL
Citroen Xsara 2.0 HDI 80kW Exclusive

Dutch70
dutch70
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob 12. Máj 2007, 20:51
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II Break 2002

Poslaťod jan452 » Sob 9. Jún 2007, 19:20

Predstav si ľe Ti to verím. Presne toto sa mi stalo eąte s Formanom. Kúpil som nové pneu Matador a odrazu mi auto začalo nepríjemne »aha» doprava. Trochu som to eliminoval prehodením pneu navzájom, ale úplne som to neodstránil. Nakoniec som to aj s takými gumami predal. A povedal som si, ľe uľ nikdy nekúpim Matadorky.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia