omezovač zadní nápravy (bubny)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

omezovač zadní nápravy (bubny)

Poslaťod vasvil » Štv 5. Júl 2007, 13:31

Prosím o radu, zda má xsara 1.8 benzín, r.v. 98 na zadní nápravě omezovač brzd. Na STK mně bylo řečeno, ľe si mám zkontrolovat omezovač, ale já jsem tam ľádný omezovací bazmek nenaąel.
vasvil
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 4. Júl 2007, 14:27
Bydlisko: Brumov
Vůz: Citroen xsara 1.8 i, r.v. 03/99, 66 kw, 8 v.

Poslaťod Kvído » Štv 5. Júl 2007, 15:09

To teda nevím přesně co je,ale spíą bych řekl,ľe by se mohlo jednat o sensor rozdělování brzdné síly,při normálni zátěľi a plné zátěľi.Ale nevím jak na to při technické přiąel,ľe je ąpatný.
Jinak mě nic nenapadá.

Jinak to co jsem tu psal,xsara má a funguje to tak,ľe kdyľ jedeą prázdný,tak zadní brzdy fungují dejme tomu na 50 %,ale pokud posadíą do zadu pořádné tři chlapíky,učinost zadních brzd bude 100 %,ale nedokáľu ti asi říct jestli se jedná o tohle.Moľná někdo jiný bude vědět.
Kvído
 

Poslaťod Marek » Štv 5. Júl 2007, 19:19

Kvido, je to přesně tak. Je to nějaký ventil přpevněný zdola ke kastli a spojený táhlem s pravým ramenem zadní nápravy. Podle propérování omezuje tlak kapaliny v zadních brzdách. Na brejku ho mám, nejsem si jistý, jestli je na kratąích modelech. Mimochodem, to táhlo prý dokáľe nepříjemně vrzat.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod MP » Štv 5. Júl 2007, 20:52

No něco takovýho bejvalo u uľitkovejch Felicií .... u pick-up . Včera jsem dělal ty zadní bubny na Xsarce a neąiml jsem si ... spíą jsem to ani nehledal . Moľná bejt tady ten příspěvěk dřív tak se kouknu . A moľná se tedy zejtra jeątě pod Xsaru ohnu a nakouknu jestli je to i u pětidvířka .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod levis501 » Pia 6. Júl 2007, 7:54

Ten rozdělovač je i na mé Xsaře. Vąiml jsem si toho při kontrole. Servisák mi ten vehement promazával, protoľe jsem ho měl přirezlej.
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia