Vibracie vo volante

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod trestik » Sob 10. Sep 2011, 20:54

Tak nyní už mi neklepe volant (on ani asi neklepal ani předtím ale spíš jak se klepalo celý auto tak sem si myslel, že se to přenáší i na volant, ale asi ne...), ale při rozjezdu (30-50km/h) a během jízdy cca 80-90km/h se chvěje celé auto. V servisu a na STK netuší čím by to mohlo být prolezli komplet podvozek, rozebrali brzdy, vyčistili znova a nasadili a je to pořád stejné.
Zkoušeli jsme i přezout auto na zimáky jestli to nebyl problém s gumami, ale je to pořád stejný ať je to na letních nebo na zimních, jediné co mi řekli je ať to nechám do jara, že pak se na to podívají jestli se náhodou něco někde neuvolnilo aby se měli čeho chytnout.
Technika sem s tím musel nechat svézt aby to projel, ozkoušel jak se to chová aby věděl o co mi jde konkrétně...
Prováděli mi test tlumičů, brzd, vyvažovali 2x kola, čistily znovu usazení kotoučů a pořád stejný.

Tak si myslím, můžou to dělat zadní bubnové brzdy (rok staré), nebo co by to mohlo být? Když jsem četl, že pokud se chvěje celé auto tak bývá problém způsoben od zadní části vozu, zase samotné brzdy v tom nebudou když to dělá i při rozjezdu. Na podvozku prý není ani žádná vůle vše drží jak by mělo (údajně).
Obrázok užívateľa
trestik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 5. Apr 2010, 13:01
Bydlisko: Domažlice
Vůz: Xsara I, 1.6i, benzín, 07/99

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod rosta12345 » Ned 11. Sep 2011, 5:15

a co poloosy jak se píše v předchozích příspěvcích :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod trestik » Ned 11. Sep 2011, 9:23

U poloos tvrdily, že tím to spíš nebude, ale jak jim to mám vyvrátit a donutit je aby to rozebrali a podívali se... :| Resp. co takovému servisákovi mám říct...Jestli by se mi nepodívali na poloosy resp. rozebrali zkontrolovali případně vyměnili? Protože dát raketu třeba za nový kus a zjistit, že to tím není by nepotěšilo...
Obrázok užívateľa
trestik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 5. Apr 2010, 13:01
Bydlisko: Domažlice
Vůz: Xsara I, 1.6i, benzín, 07/99

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod empík » Ned 11. Sep 2011, 16:27

Ešte som si spomenul, že chyba vnútorných kĺbov na poloosi sa prejavuje hlavne pri ťahu motora. Skúsil by som asi pri 80-90km rýchlosti (musí byť zaradená 5 rýchlosť) pridať plyn naplno. Pokiaľ to bude tými vnútornými kĺbami malo by sa auto triasť intenzívnejšie a pri následnom ubratí plynu na minimum by sa malo trasenie zmenšiť až zanikať. Ideálne je to skúšať s plne zaťaženým autom a cestou do mierneho kopečka. Toto mám osobne odskúšané.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod rosta12345 » Ned 11. Sep 2011, 16:29

jo jo přesně takhle se mi to chovalo taky
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod SamuelLiptov » Ned 18. Sep 2011, 15:05

Mam podobny problem len kolesa su vyvazeene aj silentbloky vymenene,ked vyradim tak vybracie ustanu takze gumy to nie su, zostavaju uz len klby len neviem ci vonkajsie ale bo vnutorne trasie mi to hlavne na 3,4,5 stupni a trasie to pri rozjazde a do kopca po rovine ani nie mohli by ste poradit dakujem.
SamuelLiptov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Sob 12. Feb 2011, 10:16
Bydlisko: Slovensko, Okres Lipt.Mikulas
Vůz: Citroen Xsara r.v 1998 1.4i 55kw coupe

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod pajamyki » Pia 6. Jan 2012, 19:54

Dnes je to čtvrtý den, co máme Picasso doma a už se objevily další trable. Za čtyři dny jsem ujel cca 500km a z ničehonic v zatáčkách jsem začal cítit třesení celého auta. Jedu dále a pak se to už jen zhoršovalo. Bylo jedno jestli jedu 10km/h nebo 30km/h... hrozně mi to začalo hýbat volantem tak o cca celkem 20° doprava a doleva, volant sem sotva v ruce udržel, musel jsem jet pomalinku (na odlehlé pustině 70km od domova). Pak to chvílema přestávalo, pak se to střídalo s drnčením někde od podvozku a cítil jsem to v nohách. Vždy to bylo silnější při i lehkém přidání plynu. To celé trvalo cca půl hodiny na trase 15km. Poté se to asi zázrakem umoudřilo a vše bylo při starém, bez jakéhokoliv problému - nevadila tomu ani akcelerace, ani decelerace ať už s točením volantu vpravo nebo vlevo. Prostě záhada. Teď mám strach, že někam bych měl vyjet a jak by to auto začalo dělat samo od sebe někde 200km od domova, to by pěkně naštvalo. Při těch 15km průběhu problémů to bylo silnější při akceleraci v zatáčkách doleva. Byly tam zvuky křupání a ten volant nešel udržet. Je mi auta moc líto a obávám se, že to bude chtít nové poloosy. Všude jsem našel jen vnější homokinetické klouby, vnitřní jsem nenašel - jedině komplet poloosy, ale to je oprava za 6,5 býků... :( :shock: :roll: No, co se dá dělat. Nestalo se vám to někdy, že to šíleně křapalo a pak to přestalo? Díky předem za reakci.
pajamyki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 4. Jan 2012, 8:44
Bydlisko: Třinec
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, r.v. 2001

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod viteon » Pia 6. Jan 2012, 20:00

mně to taky připomíná trable s klouby
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod baffy » Pia 6. Jan 2012, 20:20

Myslím,že som to tu už opisoval.Pravá poloosa je spájaná z dvoch kusov a v tom spoji je pre utlmenie nárazov /vibrácií / vložená pružina.Tento problém som mal po výmene tlmičov kde sa im v servise podarilo povytiahnuť poloos a nepriznať sa k tomu.Auto išlo v pohode ale ked sa tá pružina dostala medzi kamene tak ju začali šrotovať a tým dochádzalo k vibráciám .
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod pajamyki » Pia 6. Jan 2012, 22:03

Tak mi to teda nedalo, sedl jsem do auta a vyrazil na 20km jízdu jen tak na večer. Auto jezdí bezproblémově, nikde nic neklepe, nikde nic nehrčí, žádné škubání ani třesení. Jsem vážně z toho paf, jak je možné, že se mi to předtím stalo, že se s tím nedalo jet a teď je vše Ok. Podotýkám, že žádný zásah jsem do toho nedělal. Jinými slovy - to samo. Opravdu se takto může projevovat závada homokinetických kloubů? Že se vysypou a pak se dají zase dohromady??? :chrum:
pajamyki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 4. Jan 2012, 8:44
Bydlisko: Třinec
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, r.v. 2001

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod Cvrček » Pia 6. Jan 2012, 22:45

A vzhledem k dnešnímu počasí,jak to bylo se sněhem? Mě se něco podobného stalo loni,když se mi na jednom kole namrznul sníh a vznikla hrouda na vnitřní straně kola. Pak jsem hrbatou odstavil,a pak při další jízdě to bylo v pohodě. Loňskou zimu jsme jezdili na hliníkách a tak jsem si toho před tím druhým odjezdem všiml,že je něco navíc na vnitřní straně disku a vyškrábnul to pryč.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod pajamyki » Pia 6. Jan 2012, 22:53

Díky Cvrčku za názor. Ano, to by mohlo být jedno z možných vysvětlení. Jen nevím, či takovéto kovové křupání pouze při akceleraci může způsobit námraza a když jsem vyřadil a jel z kopce, tak vše v pohodě zatáčelo, brzdilo, prostě pohoda... jen při akceleraci... Každopádně s autem půjdu v pondělí na zvedák a prověřím, co se tam stalo... S těmi auty je to jako detektivka a řidič jako Columbo... :driv:
pajamyki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 4. Jan 2012, 8:44
Bydlisko: Třinec
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, r.v. 2001

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod rosta12345 » Sob 7. Jan 2012, 11:27

taky bych to viděl na klouby
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod petr_xs » Sob 7. Jan 2012, 16:42

Máš dost kapaliny v posilovači řízení ?
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Vibracie vo volante

Poslaťod pajamyki » Ned 8. Jan 2012, 16:40

Petře XS, díky za navigování směrem k servu. Docela se mi z toho zježilo vše, co na sobě nosím. Po průběžném ježdění okolo domu, kdy to fungovalo a když ne (stačilo většinou potočit volantem doprava a doleva na max...) sem překontroloval stav hladiny oleje v servu a lekl jsem se hrůzou - bylo prázdné. Tak jsem tedy dolil cca 1.5 dcl až na hodnotu mezi C a H, auto projel, točil volantem odleva doprava a z prava doleva, jedu tak 10km a pak to zas začalo.. Závada se před dolitím a po dolití projevuje kupodivu jinak, než na samém počátku, kdy se vibrace projevovaly při akceleraci. Teď akcelerace je jediná chvíle, kdy volantem netřepe. Teď (když se umoudří) tak jede bezproblémově... ale když to Pikasu chytne, tak když mám neutrál, nebo je decelerace, začne škubavými pohyby podle rychlosti otáčení kol, stahovat doprava... takže nezbývá, než podřadit a přibržďovat ruční brzdou...aby šlo auto udržet na silnici. Začíná to dělat čím dál tím častěji a po zvednutí na zvedák, nikde nic urvaného, nebo něco s nepřiměřenou vůlí jsme nenašli. Tak mě napadá, že může být v háji servo, nebo i s celým řízením... anebo nějaká jiná záhada...
pajamyki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 4. Jan 2012, 8:44
Bydlisko: Třinec
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, r.v. 2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia