Problém s "plaváním" vozu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod dapata » Pon 10. Dec 2007, 13:12

Rafan píše:Mě Xsara taky podobně plave, ale taky aľ od té doby co jsem přezul na zimu (Barum Polaris 2). Po najetí cca 2500 km si to začíná sedat. Troąku jsem pozoroval auta na dálnici a podobný problém má asi více lidí a nezáleľí na vozidle, ale asi bude hodně záleľet na pneu. Slyąel jsem i názor, ľe je to měkkou směsí pneumatiky a velikostí vzorku, coľ by bylo rozumné vysvětlení. Právě při kvalitním dezénu a rychlejąí jízdě by mělo dojít k uzamčení lamel a k tomu zřejmě u méně kvalitních pneu nedojde a od toho to plavání. Jinak jsem někde četl recenzi na novou Xsaru a něco podobného tam také bylo a přisuzovali to právě pneumatikám.


Tak....tak, po přezutí na zimní Kleber jsem první kilometry auto doslova honil z jednoho rohu do ruhého :P ,teď po nejaké době je to uľ lepąí,snad do jara to bude alles gute na 97-99% :wink:
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

tak jsem vyměnil tlumiče....

Poslaťod kimor » Pia 14. Dec 2007, 14:29

zdravim, a díky včem za rady. Po radách zde na konferenci jsem koupil přes Autobenex 4x Kayaba Excel G ...7.200,-Kč včetně DPH. Při výměně zjiątěn utrľený silentblok na rameni u spolujezdce(zadní silentblok). Zajásal jsem s tím. ľe bude vyhráno.....Je pravda ,ľe přestoľe při testech v servisu, tak i při manuální zkouľce vąicni tvrdili, ľe jsou v pořádku, tak po výměně je to nebe a dudy. Rychá změna směru, průjezdy zatáčkou ve větąích rychlostech.... a auto sedí o 100% líp. Konečně se nebojím, ľe se budu muset rychle vyhnou díře na silnici a auto mi neulítne do "pangejtu".
Nicméně to tzv. plavání přetrvává a mám pocit, ľe je něco "shnilého" na straně spolujezdce... samozřejmě počkám, aľ ojedu víc zimní gumy, ale uľ mám na nich skoro 800 km a chovají se stejně. Pak vyměním ostatní silentbloky a kdyľ to nepomůľe, tak půjde ze skály... ba-ne...Xsarina je zatím spolehlivá - spokojenost..
XSARA 1.4 3.dv. 98
Obrázok užívateľa
kimor
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 14. Mar 2007, 8:34

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia