Problém s "plaváním" vozu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Problém s "plaváním" vozu

Poslaťod kimor » Pon 3. Dec 2007, 10:20

Dobrý den. Mám zlatou Xsarinu z roku 1998 od února - 1.4 break 3-dvířko. Má najeto 104 000 km. auto nikam sice po puątění volantu do stran netáhne, ale kaľdá nerovnost ji rozkymácí a mám problém ji udrľet v rovném směru. Uľ jsem ji měl u dvou automechniků - vůle ľádná nenalezena. Testy tlumičů O.K. - předek 60% zadek jeden 60% a druhů 50%. Přesto jízda nic moc. Říkal jsem si, zda to nejsou letní pneu -přestoľe nové Michelin, po přezutí na nové zimní Firestone Winterhawk 175/65/14 je to čím dál tím stejné.
Nemáte někdo podobné zkuąenosti??? Nepomohlo by utáhnou řízení - jde vůbec u posilovače utáhnout řízení - nebo zkusit vyměnit tlumiče?? Co jeątě byto mohlo být. Díky předem za kaľdou radu.
XSARA 1.4 3.dv. 98
Obrázok užívateľa
kimor
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 14. Mar 2007, 8:34

Plavání

Poslaťod celam » Pon 3. Dec 2007, 11:01

U ZX jsem měl prasklé gumové silentbloky, které drľí zadní nápravu a také to plavalo, zkus se podívat na ně.
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Re: Plavání

Poslaťod dapata » Pon 3. Dec 2007, 11:47

celam píše:U ZX jsem měl prasklé gumové silentbloky, které drľí zadní nápravu a také to plavalo, zkus se podívat na ně.


Ano mrkni naty silentbloky,ale typnul bych to na tlumiče,to ľe ti nějaké jejich měření něco ukázalo není vůbec směrodatné nebo» je měřen kaľdý tlumič zvláą». Tady jde o celkové chování vozidla a ta se takto změřit nedá.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Poslaťod Sbohem vąem » Pon 3. Dec 2007, 12:44

Záleľí odkud ti to jde,jde o pocit řidiče,jestli se tak chobvá předek či zadek.Moľná před je v pohodě a zadek je přetáčívý nebo předek nedotáčivý asi tím bych začal. Tlumič 60% je uľ dost málo,ale chvíli by jeątě vydrľel nohl,hranice je 75 % pak uľ je tlumič dost neuspokojivý. Zkus se opřít do předního blatníku,stlač auto a pak pus» ,jestli se auto na hoře zastaví velice pevně je O.K,ale pokud se suto jeątě lehce zhoupne uľ moc v pohodě není.
Já hodně poznám kdyľ dám zimní a letní,ale né pneu ,ale ET číslo svých disků,přeci jenom ty elektrony jsou o dobré 2-3 cm vystrčené víc ven a hned je to znát,teď musím do zatáček o dost opatrněji,tam kde to ąlo 140 km/h tak teď to jde tak 90 km/h.
Jinak pokud máą nové zimní Michelinky,tak ty se staly teď v testovinách vítězi,takľe gumou by to být nemělo.
Sbohem vąem
 

Díky za rady

Poslaťod kimor » Pon 3. Dec 2007, 15:51

Dík za rady, gumama to asi není, i kdyľ... kdyľ jsem auto koupil, byly tam sjeté letní 185 a auto bylo stabilnějąí, ale řídil jsem se při nákupu pneu velkým TP. kde jsou pro 1.4 povoleny pouze 175/65 , a teď je to houpavá koza a přitom hodně tvrdá ... cítím kaľdou nerovnost a navíc nedrľí stopu . Kdyľ to srovnám s manľelky Oplem Corsa 1994, tak v něm se jede momentálně lépe... líp drľí stopu.. nevím, zde můľe mít vliv posilovač, který na Corse není... no zřejmě půjdu do tlumičů, i kdyľ je to před vánoci ranec "keąení" ... ale stejně dík za rady
XSARA 1.4 3.dv. 98
Obrázok užívateľa
kimor
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 14. Mar 2007, 8:34

Re: Díky za rady

Poslaťod jaydee_peta » Pon 3. Dec 2007, 20:22

kimor píše:Dík za rady, gumama to asi není, i kdyľ... kdyľ jsem auto koupil, byly tam sjeté letní 185 a auto bylo stabilnějąí, ale řídil jsem se při nákupu pneu velkým TP. kde jsou pro 1.4 povoleny pouze 175/65 , a teď je to houpavá koza a přitom hodně tvrdá ... cítím kaľdou nerovnost a navíc nedrľí stopu . Kdyľ to srovnám s manľelky Oplem Corsa 1994, tak v něm se jede momentálně lépe... líp drľí stopu.. nevím, zde můľe mít vliv posilovač, který na Corse není... no zřejmě půjdu do tlumičů, i kdyľ je to před vánoci ranec "keąení" ... ale stejně dík za rady


175/65 R14? to se mi zdá divný... mám za to, ľe i u 1.4ky by měly bejt 185/65 R14 ... jinak já mám na léto 205/45 R16, i kdyľ je nemám v techničáku, a je to rozdíl k nezaplacení :lol:
jinak ty zadní silentbloky by snad ty mechanici odhalili... můľou to dělat i přední čepy (hlavně ty spodní na rameni), ač se to nezdá, ale toho by si taky snad vąimli... takľe asi fakt ty tlumiče...
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Re: Problém s "plaváním" vozu

Poslaťod Verdom » Pon 3. Dec 2007, 20:33

kimor píše:Dobrý den. Mám zlatou Xsarinu z roku 1998 od února - 1.4 break 3-dvířko. Má najeto 104 000 km. auto nikam sice po puątění volantu do stran netáhne, ale kaľdá nerovnost ji rozkymácí a mám problém ji udrľet v rovném směru. Uľ jsem ji měl u dvou automechniků - vůle ľádná nenalezena. Testy tlumičů O.K. - předek 60% zadek jeden 60% a druhů 50%. Přesto jízda nic moc. Říkal jsem si, zda to nejsou letní pneu -přestoľe nové Michelin, po přezutí na nové zimní Firestone Winterhawk 175/65/14 je to čím dál tím stejné.
Nemáte někdo podobné zkuąenosti??? Nepomohlo by utáhnou řízení - jde vůbec u posilovače utáhnout řízení - nebo zkusit vyměnit tlumiče?? Co jeątě byto mohlo být. Díky předem za kaľdou radu.


1.4 break třídvéřko?
Je to kombi nebo třídvéř cupé?
No co se týče plavání.
Pokud to dělá na nerovnosti tak tlumiče.
Pokud by to byly stabilizátory nebo něco jiného.
Tak to asi navíc i bouchá.asi
Pokud to "jen plave" na dírách tak tlumiče.
A pokud je to break (combi) tak toho mam a i v TP mám 185 napsaný.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod kimor » Uto 4. Dec 2007, 8:57

Díky díky... je to třídvěřko cupé ...a na nerovnostech mi nic nebouchá, čepy byly zkouknuté, takľe nejspíą tlumiče... díky moc za radu.. pak dám vědět...
XSARA 1.4 3.dv. 98
Obrázok užívateľa
kimor
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 14. Mar 2007, 8:34

Poslaťod jimmivonstarsi » Uto 4. Dec 2007, 13:21

Tlumice poznas uplne jednoduse... Kdyz jedes zatacku a prejedes pres nerovnost, tak pak to uskakuje... Pokud ti to dela i na rovine, kde jsou nerovnosti ale jedes porad rovne, tak bych si tema tlumicema nebyl tak jisty... Geometrie je v poradku??? Jde o to, ze Xsara ma pasivni rizeni zadnich kol. Tim ze se auto do zatacek naklani, tak i zataci zadni naprava. Je to dano elastokinematickym ulozenim... A pokud je mas proste vymackany a meky... treba to neboucha, ale je to proste meky. tak je mozny, ze kdyz prejedes nerovnost, tak to proste trochu zaplave... Ale to je jen muj nazor
jimmivonstarsi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob 29. Sep 2007, 15:04
Bydlisko: Brno
Vůz: Citroën Xsara 1,9TD, r.v. 1999, barva: rouge lucifer

Re:Plavani

Poslaťod KonryCZ » Ned 9. Dec 2007, 5:04

ja mam v posledni dobe podobny problem - pri jizde vy vyssich rychlostech - na dalnici ( 130 a vic ) musim byt hodne ve strehu abych Xsaru udrzel mezi 2 pruhy, plave si od kraje cesty k druhemu pruhu. Mam nove zimni gumy a pred casem menenou kostku, nemuze to byt tim ?
Citroen Xsara 2.0 HDi, 1999
KonryCZ
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 22:28

Poslaťod jimmivonstarsi » Ned 9. Dec 2007, 9:17

No zalezi jaky zimni gumy jsi tam dal...
Ja co jsem Xsaru prezul, tak je to velky rozdil mezi letnima a zimnima!!!
Ty zimaky plavou a celkem dost. Ale prezuju na letni a v pohode.
Uvidis, az prezujes, co se zmeni... Do ty doby bych to neresil
jimmivonstarsi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob 29. Sep 2007, 15:04
Bydlisko: Brno
Vůz: Citroën Xsara 1,9TD, r.v. 1999, barva: rouge lucifer

Poslaťod řepák » Ned 9. Dec 2007, 11:33

Pokud, a jak si psal , ľe jsi to přezul na nové pneu , tak tě v servisu měli upozornit , ľe KA®DÁ NOVÁ PNEU JE TAK TROCHU ,,MASTNÁ,, , no počítej ľe by se to tedy mělo uklidnit po ujetí cca 50-100 km . Samo ľe záleľí na stylu jízdy takľe pokud pojedeą jak ,,magor,, tak se ti ojedou - sednou dříve .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod KonryCZ » Ned 9. Dec 2007, 14:22

No ono ja uz s tim najel asi 1000 km a prijde mi to jeste horsi :-))
Citroen Xsara 2.0 HDi, 1999
KonryCZ
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 22:28

Poslaťod Dave » Ned 9. Dec 2007, 15:48

já měl podobný plavání, typoval jsem tlumiče, ale nakonec mi naąli 1cm rozbíhavost :roll:
Takľe se mi kola prala kam to vlastně pojedeme :twisted:
Srovnáno a vypadá to OK
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Obrázok užívateľa
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 249
Registrovaný: Sob 16. Sep 2006, 11:09
Bydlisko: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Poslaťod Rafan » Pon 10. Dec 2007, 12:11

Mě Xsara taky podobně plave, ale taky aľ od té doby co jsem přezul na zimu (Barum Polaris 2). Po najetí cca 2500 km si to začíná sedat. Troąku jsem pozoroval auta na dálnici a podobný problém má asi více lidí a nezáleľí na vozidle, ale asi bude hodně záleľet na pneu. Slyąel jsem i názor, ľe je to měkkou směsí pneumatiky a velikostí vzorku, coľ by bylo rozumné vysvětlení. Právě při kvalitním dezénu a rychlejąí jízdě by mělo dojít k uzamčení lamel a k tomu zřejmě u méně kvalitních pneu nedojde a od toho to plavání. Jinak jsem někde četl recenzi na novou Xsaru a něco podobného tam také bylo a přisuzovali to právě pneumatikám.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia