odvětrání klikové skříně + nastavení vůle spojky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Link

Poslaťod Mig45 » Štv 6. Okt 2005, 8:10

Du?an píše:Migu,kde to mám hledat,není mi to jasný,kde to hledat.??Home-Dokumentace a návody
Dík za odpověď.


www.xsara.cz - Main Menu zalozka Dokumentace a Navody

Veskere soubory na stahnuti jsou tam .

Pro registrovane pripravuji spec sekci V.I.P. kde budou veci,ktere se normalne nebudou moci stahnout.
http://xsara.cz/web/dokumenty/unik_oleje.pdf
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Štv 14. Júl 2005, 20:47
Bydlisko: Praha,Beroun

nemáte někdo fotečku ?

Poslaťod Mison » Pon 10. Okt 2005, 13:13

Čau Xsaráči, tak jsem to chtěl zkusit vyčistit, ale vůbec jsem nena?el odvětrávací hadici (nějak jsem se nemohl chytit) :oops: nemáte někdo fotečku kde přesně ji hledat.Dík E-mail: michal.mokra@seznam.cz
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

odvětrání klikové skříně

Poslaťod PavelM » Ned 4. Dec 2005, 19:09

Ahoj v?ichni,
tak jsem minulý týden podle návodu vyčistil hadice odvětrání klikové skříně. Bylo tam toho ?lemu po?ehnaně. K či?tění hadic se osvědčil kus autokabelu, kousky hadříků a molitanu a technický benzín. Zjistil jsem, ?e jsem zbytečně sundával víko ventilů, proto?e pod ním sra?ená emulze nebyla. Tři plastové vývodky z krytu ventilů pod olej. víčkem jsou propojeny pouze vzájemně mezi sebou. Celkem porod je zpětná montá? originál spon na hadice na klikové skříni, nakonec jsem to vyře?il výměnou za ?roubovací spony. Práce trvala asi 3 hodiny, napodruhé se to dá zvládnout za hodinu. Ideální by bylo na či?tění hadic pou?ít Wapku, ale kdy? není :( , no a pak ta ekologie... :?
Xsara 1,8i automat, 1998
PavelM
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia 29. Júl 2005, 11:01
Bydlisko: Břeclavsko

Poslaťod PavelM » Uto 24. Jan 2006, 6:42

Tak hadice odvětrání klikové skříně jsem tuto zimu uľ čistil 3x, přesto hadice zamrzají a měrkou oleje vystřikuje ven olej. Je to k zbláznění, takovou paseku nedělá co znám ľádné jiné auto, ani ten ľigul co jsem kdysi měl :evil: Co s tím, to přece není řeąení, kaľdý týden pokud jsou mrazy čistit hadice odvětrání. Podle mne je u tohoto motoru udělané odvětrání ?patně, asi do Afriky... :twisted: Co s tím, uľ jste to někdo řeąili jinak, jak neustálým čiątěním hadic? Kdyľ vám auto stojí venku a je i přes den -15°C, tak s tím neuděláte vůbec nic. Díky za kaľdou rozumnou radu :cry:
Xsara 1,8i automat, 1998
PavelM
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia 29. Júl 2005, 11:01
Bydlisko: Břeclavsko

Poslaťod Hosť » Uto 24. Jan 2006, 8:09

Já mám zx r.v. 97 a ?ádný ucpávání tyhle hadice neře?im.Je?tě se mi to nikdy nestalo. A to parkuju venku .
Hosť
 

Poslaťod Hosť » Uto 24. Jan 2006, 8:10

Já mám zx r.v. 97 a ?ádný ucpávání tyhle hadice neře?im.Je?tě se mi to nikdy nestalo. A to parkuju venku .
Hosť
 

Poslaťod PavelM » Uto 24. Jan 2006, 15:47

Údajně se tento rpoblém týká pouze motorů 1,8i - 8-mi ventil. :!:
Xsara 1,8i automat, 1998
PavelM
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia 29. Júl 2005, 11:01
Bydlisko: Břeclavsko

Poslaťod Dusan » Uto 24. Jan 2006, 17:52

Před 14ti dny jsem ji preventivně čistil.A bylo tam mraky emulze.Tak?e doporučuju vyčistit.
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia