Problém s těhlicí

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Problém s těhlicí

Poslaťod Kvido » Str 30. Apr 2008, 17:19

Zajímalo by mě zda si někdo nechával opravit těhlici nebo sehnal někde jinou druhovýrobce a kde,origo těhlice stojí 7500 kč.
Jedná se mi o opravu či převloľkování na spodním čepu,jestli to má nějaký význam to převloľkování a zda to něco vydrľí nebo jestli mám vyloupit banku a koupit novou.
V Citroënu mi řekli,ľe se bych se vystavil riziku úplného prasknutí díky oslabení materiálu.
Uvaľoval jsem o nějaké z bouračky,ale v Citroënu jsme procházeli těhlice z jiných aut a zjistili,ľe jich je asi 20 druhů,takľe kdyľ koupím nějakou jinou nemusí mi pasovat třeba na čepy,loľisko,ABS,kine»ák.
Stalo se to ,ľe Xsara má dlohou takové podivné klepání od předního kola,zprvu jsem myslel,ľe je to jen čep,někde jsem to uľ řeąil,ľe se mi to projevovalo hlavně při vyjíľdění a rejdování,padaly vyrianty,jako horní uloľení,čepy a daląí,navině je nakonec vymlácená těhlice v místě spodního čepu a to tak,ľe se stím ani nedá jezdit,prostě uľ to víc nejde dotáhnout a je to volné.
Díky za pomoc
Prílohy
Těhlice.jpg
Těhlice.jpg (48.03 KiB) Zobrazené 6843 krát
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod ferdisek » Str 30. Apr 2008, 21:36

..........hele,jestli to je na tom spodním rejdovém čepu,tak já jsem kupoval nový spodní čep s větąím průměrem,otvor v těhlici dal přebrousit a drľelo to léta.................bylo to na Peugeotu 306,ale tam je to myslím stejný...........prostě se dělaly dva nebo tři rozměry spodního čepu a záleľí,co tam máą Ty,jestli máą ten mennąí,tak by to na ten větąí ąlo..............
Obrázok užívateľa
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned 2. Sep 2007, 7:36

Poslaťod Kvido » Str 30. Apr 2008, 23:13

Fíha,to by bylo dost dobré,zkusím to zjistit. Tak jsem to zkoumal na service.citroen podle mého VIN a mám tam 16 mm,ale díval jsem se,ľe ty čepy jsou úplně jinačí tvarem a snad i délkou,tak nevím co by to udělalo,ale za pokus by to moľná stálo,zkusím se poinformovat v citroenu,záleľí jaká vůle tam je,ale dle pohybu asi dost velká čepy jsou 16 nebo 18 mm,poptám se dám tady kdyľ tak vědět.jen jsem zjistil,ľe Citroën na materiálu nic nepřiráľí,v nákupním koąíku mám stejnou cenu jako mi udělal Citroën,takľe ono je to váľně asi tak drahé.
Díky za tip,zeptám se jestli by to ąlo.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod Marek » Štv 1. Máj 2008, 19:51

Citroen má teď akci na materiál aľ 30%. Vyuľil jsem to na výfuk, zítra by měl dorazit. Je to součást těch jarních prohlídek, ale bylo mi řečeno, ľe na provedení prohlídky netrvají, protoľe se jim nevyplatí jí dělat. Ale někde jsem zahlédl, ľe ne vąude slevy přiznávají. Opravovat těhlici jakkoli mi přijde nebezpečné, protoľe:

1. Převrtáním se ubere materiál. Záleľí na tom, jestli tvar těhlice - mnoľství materiálu kolem otvoru - je stejný u různých průměrů čepů a jestli je ze stejného materiálu. 2mm na průměru není mnoho, ale...

2. Proč se otvor vymačkal? Těhlice je z tvrdého materiálu, nevím, jestli je to odlitek - pak by to byla ocelolitina, nebo výkovek - ocel. V kaľdém případě je to pevnějąí materiál, neľ běľná konstrukční ocel. Jestli byl čep správně sevřený a vymačkal se, je to pravděpodobně vada málo pevného materiálu. Při kaľdé plastické deformaci vzniká vnitřní pnutí, které je nyní v materiálu. Takľe daląí zmenąení pevnosti.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod jaydee_peta » Štv 1. Máj 2008, 21:51

já sem kdysi kupoval těhlici z vrákáče za 2 tisíce, z xsary který měla najeto 60 tkm a super
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod Kvido » Pia 2. Máj 2008, 5:23

To Marek: Bylo mi v Citroënu nabídnuto převloľkování,ale dle jejich názoru je to oprava na nic,vydrľí to chvíli a jedná se právě o oslabení materiálu. Kaľdopádně jak jsem zjistil těhlici uľ měnila spousta lidí a nejeneom u Citroenu,prostě unáva materiálu.
V servisu mě uppozornili,ľe stím mohu jezdit nemělo by se nic stát,jen je větąí riziko nesprávné geometrie a moľnosti poąkození pneu a to mě trochu trápí,ikdyľ xsara nedělá nic jede normálně,nikam netáhne guma se nesjíľdí.
Momentálně co mám zjiątěno na těhlici se 30% nevztahuje,sleva by se měla vstahovat na věci které kontrolují při jarní prohlídce,takľe bych mohl dostat slevu,tak moľná akorát na čep. Ale nejsem si jist,zda akce jiľ neskončila.
Víc se dovím dnes,ale obávám se,ľe skončím u toho originálu,jelikoľ hledat správnou těhlici na vrakoviątích by bylo na dlouho a vystavovat se riziku ąpatné volby a platit neustále servis....
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod jaydee_peta » Pia 2. Máj 2008, 10:42

Kvido píše:To Marek: Bylo mi v Citroënu nabídnuto převloľkování,ale dle jejich názoru je to oprava na nic,vydrľí to chvíli a jedná se právě o oslabení materiálu. Kaľdopádně jak jsem zjistil těhlici uľ měnila spousta lidí a nejeneom u Citroenu,prostě unáva materiálu.
V servisu mě uppozornili,ľe stím mohu jezdit nemělo by se nic stát,jen je větąí riziko nesprávné geometrie a moľnosti poąkození pneu a to mě trochu trápí,ikdyľ xsara nedělá nic jede normálně,nikam netáhne guma se nesjíľdí.
Momentálně co mám zjiątěno na těhlici se 30% nevztahuje,sleva by se měla vstahovat na věci které kontrolují při jarní prohlídce,takľe bych mohl dostat slevu,tak moľná akorát na čep. Ale nejsem si jist,zda akce jiľ neskončila.
Víc se dovím dnes,ale obávám se,ľe skončím u toho originálu,jelikoľ hledat správnou těhlici na vrakoviątích by bylo na dlouho a vystavovat se riziku ąpatné volby a platit neustále servis....



jj, je to riziko, mně ji vybíral mechanik a vybral dobře:-)
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod Kaslikov » Sob 3. Máj 2008, 17:54

Hele nedej na famy v citroenu ti vzdycky poradi koupit nove, je to jejich prace. Ja bych v tvem pripade volil jasne prevlozkovani, jednoznacne to material neoslabi, protoze ten je staveny na jine zatizeni nez ubrani par desetin. I kdyby to bylo ubrani pul milimetru tak to ten material vydrzi, odolava cely zivot auta razum a tohle ho nerozhodi, neni to nejaka litina aby to praskalo po uderu kladivem. Rikam ti Bud vloľku a cep nemusis řesit nebo holt sehnat jiny vetsi cep, staci zase vetsi o desetinu na polomeru a udelat geometrii s timle cepem, delka na tyci rizeni je dostatecne dlouha a stavitelna aby to slo. Kupovat cele nove mi prijde kvuli vymackane dire jako zbytecne vyhazovani penez.
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

Poslaťod Kvido » Sob 3. Máj 2008, 20:26

No dlouho jsem to zvaľoval,ale je tam díra jak do vrat. Kolo drľí,ale je čím dál víc znát v zatáčkách,ľe auto nečekaně razantně zahne a nejčastěji do pravotočivé zatáčky,klepání je značné,gumy se zatím nikterak ąpatně nesjíľdí.
Tlačí mě trochu i čas,vyřeąil jsem to objednáním licenční,tedy origo (7500 kč :roll: ),uľ jsem tak trochu z toho auta frustrován a hlavně z některých oprav na koleně nějak jsem se z toho vyléčil,auto svěřuji pouze uľ Citroënu a díly jen ty lepąí nebo origo. Z prvu jsem to nechtěl dát,ale nějak mě ta častka přestala ątvát a teď uľ bych to chtěl mít opraveno.
Navíc mě udivuje,ľe před měsícem STK bez problémů a najednou taková ąkoda je to jak velká únava materiálu,to není samo sebou.
Kaľdopádně děkuji vąem za pomoc a je velice moľné,ľe daląím se tohle můľe do budoucna hodit.
Pevně doufám,ľe ve středu to budu mít hotové.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod jaydee_peta » Pon 5. Máj 2008, 16:36

Kvido píše:No dlouho jsem to zvaľoval,ale je tam díra jak do vrat. Kolo drľí,ale je čím dál víc znát v zatáčkách,ľe auto nečekaně razantně zahne a nejčastěji do pravotočivé zatáčky,klepání je značné,gumy se zatím nikterak ąpatně nesjíľdí.
Tlačí mě trochu i čas,vyřeąil jsem to objednáním licenční,tedy origo (7500 kč :roll: ),uľ jsem tak trochu z toho auta frustrován a hlavně z některých oprav na koleně nějak jsem se z toho vyléčil,auto svěřuji pouze uľ Citroënu a díly jen ty lepąí nebo origo. Z prvu jsem to nechtěl dát,ale nějak mě ta častka přestala ątvát a teď uľ bych to chtěl mít opraveno.
Navíc mě udivuje,ľe před měsícem STK bez problémů a najednou taková ąkoda je to jak velká únava materiálu,to není samo sebou.
Kaľdopádně děkuji vąem za pomoc a je velice moľné,ľe daląím se tohle můľe do budoucna hodit.
Pevně doufám,ľe ve středu to budu mít hotové.




mně se auto taky tak chovalo, dlouho sem na to nemoh přijít... aľ jednou sem zahejbal kolem... ale to uľ bylo pozdě... stalo se mi to, protoľe se mi čep povolil, tak se to tam vyhlouzdalo... kdybych na to přiąel dřív, tak jsem těhlici nemusel měnit... ale osud :-D
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia