Ťukání ve předu (možná v zadu)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Kvido » Sob 25. Okt 2008, 20:41

Ale tlumič je zasunut do těhlice,ale kost je připevněna k tlumiči.
Tžko říct,co považuješ za bouchání při otáčení na místě,pokud otáčíš pořádně a něco tam bouchne či lupne,mohlo být horní uložení tlumiče,pokud stím jakoby kvedláš lehce ze strany ny stranu tak to je normální je to drobná vůle v hřebenu a nebo možné klepání čepu,ale pokud ti za jízdy volant nevibruje je to v pořádku.
Kiněťák cvaká a spíš v plném rejdu ho poznáš nejvíc,navíc hodně opotřebený kineťák ti i za přímého směru může ovlivnit stopu auta,jako by zničeho nic vyhne,ale to už je extreme.
Vcelku stebou citím a věř,že mě by to taky štvalo,nemám rád,když něco nefunguje jak má a někde něco klepe,třepe,cinká,vrže.
Ale i já bojuju na nerovnostech ze zadní napravou a při brždění a to jsem po repasu zadní nápravy,tlumičů,silentbloků a nikdo na nic nepřišel,občas mám pocit,že jde z karosériemajko by vyměkla,ale čertví čím to je. Při normální jízdě je to naprosto v poho.
Ale zkoušej dál,až na něco příjdeš dej vědět,docela mě to zajímá.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Jufk » Pon 27. Okt 2008, 11:46

No tak už si připadám jak hypochondr pořád poslouchám zvuky v autě ani rádio nepouštím a za jízdy musí být v autě ticho.Pořád se snažím odhalit původ a tip toho zpropadenýho cvakání a zdá se mi ,že je jich pořád víc a víc.Tak jsem se rozhodl ,že dám v týdnu auto k Vašendovi prý jsou dobří v hledání závad a až budu něco vědět nebo spíš až se podaří závadu odstranit tak to nějak sepíšu a podělím se sváma ,protože jak tak koukám je nás víc co se takhle trápí. A taky přidám další poznatky o novém servisu ,když jsou s nima spokojení u Peugeotu tak nás by taky mohli zvládnout v poho no jak jsem posledně koukal tak tam měli hafo Imprez a byly to auta nějakého závodního týmu tak to asi nebudou žádní jelimani.Tak mi držte palce a snad to bude nějaká prkotina.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod celam » Pon 3. Nov 2008, 8:14

Mě se ozývalo také klepání a vrzání. Před šesti měsíci se měnil výfuk. Hledal jsem, hledal a nakonec jsem našel. Nad posledním dílem tlumiče výfuku je hliníkový plech k zachycení sálajícího tepla. Ten je nepříliš takticky uchycen přes podložku maticí. obě matice zarezly, hliník se ve styku s ocelí rozpadl a plech spadl na poslední díl tlumiče výfuku. A tak si na nerovnostech občas vrzl nebo klepl. Povolit matice asi nepůjde jen tak, pokud Vás potkalo něco podobného nejlepší je sundat poslední díl výfuku - pokud tam není deset let, vyjmout rezervu a zároveň očistit a namazat šroub držáku rezervy.Hliníkový plech chytit přes velké hliníkové podložky.
Věřím, že se tato závada nestala jen u mě.
Jinak ale příčin různého vrzání a klepání může být spousta....
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Jufk » Pon 3. Nov 2008, 11:13

Děkuju za snahu pomoc ,ale na ten plech se podívám asi až na jaře.Teď se mi opravdu nechce lézt pod auto na sídlišti a na chalupě už je to samé bláto.Nebo poprosím v servisu kam tento týden jedu ať se na to kouknou.Já mám spíš pocit ,že to cvakání -ťukání jde od horního uložení tlumiče ,protože se mi to objevuje stále víc a víc při točení volantem.Jen mi je divné ,že by se takhle vysypaly obě dvě strany současně ,protože to jde od obou tlumičů.No uvidíme
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Jufk » Pia 14. Nov 2008, 16:15

Takže ťukání stále není odstraněno, ale pouze diagnostikováno. Je to na 70% horní uložení tlumoče, na 20% tlumič a na 10% něco jiného. Tlumič ani to uložení nekontrolovali, protože dělali těsnění pod hlavou a už to samo o sobě byla docela rána. Tak se na to asi budu muset kouknout sám pokud najdu někoho kdo mi bude ochotný pomoc a nabídne nějaký prostor, protože na ulici to fakt dělat nejde už mně nebaví hrát divadlo celému sídlišti a pokaždé, když něco potřebuju donést z domova tak celé auto zase seskládat aby mi ho nerozkradli.

Podrobněji jsem se rozepsal v sekci "servisy - Auto Vašenda"
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Milan D. » Uto 18. Nov 2008, 21:23

Dobrý den, mám taky problém, ťukání z přední pravé strany, vyzkoušel jsem možné i nemožné, tlumiče jsou nové, tyčka stabilizátoru 1 rok stará, čepy atd. vše v pohodě, byl jsem i ve formě, kde dělají STK a na stolici, kde kontrolují čepy, řízení atd. taky nic nezjistili, nic volného, už jsem na pokraji zhroucení, mechanik vyzkoušel a prošel vše co se dalo a nakonec zjistil přes známého někde z Citroenu, že byli případy jako já, že se objevila závada na rameni, kde praskl nějaký vnitřní svár nebo vnitřní porušení materiálu, dnes mi to volal, tak to zítra vymění a prubneme to, a uvidíme co se změní, jinak nevím co už budu dělat na nerovnostch a kočičích hlavách.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod robo27 » Uto 18. Nov 2008, 22:14

Milan D. píše:Dobrý den, mám taky problém, ťukání z přední pravé strany, vyzkoušel jsem možné i nemožné, tlumiče jsou nové, tyčka stabilizátoru 1 rok stará, čepy atd. vše v pohodě, byl jsem i ve formě, kde dělají STK a na stolici, kde kontrolují čepy, řízení atd. taky nic nezjistili, nic volného, už jsem na pokraji zhroucení, mechanik vyzkoušel a prošel vše co se dalo a nakonec zjistil přes známého někde z Citroenu, že byli případy jako já, že se objevila závada na rameni, kde praskl nějaký vnitřní svár nebo vnitřní porušení materiálu, dnes mi to volal, tak to zítra vymění a prubneme to, a uvidíme co se změní, jinak nevím co už budu dělat na nerovnostch a kočičích hlavách.


Oplati sa to vobec? Mne tiez pri prejazde bucha prava strana viac ako lava, mam tlmice na 30% tak predpokladam ze to bude tlmicom, resp. ulozenim. Ale momentalne sa do toho nehrniem, mozno az po zime.

To vsetko co si pisal muselo stat dost casu a penazi a preto ma napadlo ci sa to vobec koli dakemu tukaniu oplati.....
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Heckler » Str 19. Nov 2008, 0:16

Mám podobný problém. Při zatáčení doleva se ozývalo bouchání na pravé straně a ještě mírné klapání. Vyměnil jsem homokinetický kloub a nosný čep. Kinetický kloub vypadal, že bylo dobrý, ale čep byl povolený a na výměnu. Výměna pomohla, ale asi po 100 km se ozvalo klapání u pravého předního kola. Jakmile jsem se v tom začal šťourat a následně čep znovu dotáhl, bylo to v pořádku, ale po několika desítkách kilometrů se klepání objevilo znova. Je možné, že by byl čep vadný? Někteří prodejci dílů tento čep rozlišují a mimo průměru ještě rozlišují, jestli auto má servo nebo ne. Nevíte, jestli čepy jsou stejné nebo ne?
Heckler
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 19. Nov 2008, 0:06
Vůz: Citroen Xsara, 1,9 TD, r.v. 1999

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Jufk » Str 19. Nov 2008, 16:13

Milan D. píše:Dobrý den, mám taky problém, ťukání z přední pravé strany, vyzkoušel jsem možné i nemožné, tlumiče jsou nové, tyčka stabilizátoru 1 rok stará, čepy atd. vše v pohodě, byl jsem i ve formě, kde dělají STK a na stolici, kde kontrolují čepy, řízení atd. taky nic nezjistili, nic volného, už jsem na pokraji zhroucení, mechanik vyzkoušel a prošel vše co se dalo a nakonec zjistil přes známého někde z Citroenu, že byli případy jako já, že se objevila závada na rameni, kde praskl nějaký vnitřní svár nebo vnitřní porušení materiálu, dnes mi to volal, tak to zítra vymění a prubneme to, a uvidíme co se změní, jinak nevím co už budu dělat na nerovnostch a kočičích hlavách.


No tak to aby člověk vyměnil celý předek. Já doufám, že to bude jen to uložení tlumiče, to cvaká při zatáčení a klepání, že bude tlumič, přeci jen už něco pamatuje a nevím nic o tom, že by ho v DE měnily.Jinak vy jste uložení asi taky kontrolovali, když to dělá mechanik nebo jste ho měnili zároveň s tlumičem? Někdo to doporučuje, pro jistotu. Každopádně jsem zvědavý jak dopadnete a nebylo by na škodu se tady o tom praskání vnitřního sváru trochu rozepsat možná je nás víc kdo takhle marně hledá.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Milan D. » Str 19. Nov 2008, 19:19

Uvidíme, dnes to budu mít vyměněné, zítra mám trasu cca 150km, tak uvidíme, jakmile to zkusím, ihned podám info a o tom sváru zatím nic bližšího nevím, jakmile zjistím, ihned dám vědět, ještě bych to dále komentoval, ale už jsem tady měl na své připomínky, nějaké divoké odpovědi, ale jakmile něco zjistím dám vědět a případně hledám dále, ale už nevím co, pak to nechám upadnout co tam bouchá, jako kdysi u Šáde ( škodovka 105 ), závada se projeví.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod MP » Str 19. Nov 2008, 22:51

Heckler píše: Někteří prodejci dílů tento čep rozlišují a mimo průměru ještě rozlišují, jestli auto má servo nebo ne. Nevíte, jestli čepy jsou stejné nebo ne?


Jj..jsou různý průměry těch čepů , pamatuju si že když jsem ho měnil , tak jsem ho prvně vyndal , změřil průměr a pak kupoval ... když koukneš třeba do katalogu Meteoru nebo Kelly tak tam máš i obrázky s rozměrama .
A myslím že Xsary mají servo všechny ... fakt nevím že by někdo měl bez posilovače ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Heckler » Sob 22. Nov 2008, 8:34

Zajímá mě, jestli je v čepech rozdíl. Jesli jsou skutečně jiné pro auta se servem a bez serva. Někteří prodejci to rodělují.
Heckler
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 19. Nov 2008, 0:06
Vůz: Citroen Xsara, 1,9 TD, r.v. 1999

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Milan D. » Sob 22. Nov 2008, 11:03

Mám po výměně ramena a ťukání je prozatím pryč, uvidíme jestli se ještě někde ozve asi jsme tedy na to přišli a s tím porušením ramena je to tak, nyní to bude laicky řečeno, z jedné strany ramena je v lisovám mezi dva plechy ( železa ) a obvařena z každé strany závitová tyč ( velký šroub ), který se asi pohne, stačí opravdu malinko a začnou působit různé síly a ten šroub začne v tom oblisování a svaření začne pracovat něco jako když to přirovnám válečku v pantu ve dveřích, jinak to neumím vysvětlit.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Jufk » Pon 24. Nov 2008, 16:13

Jo popsal jsi to hezky děkuju. Ale moc radosti jsi mi neudělal teď už začínám tušit, že to manželčino najetí na obrubník v rychlosti nebude bez následků. A já se těšil, že bude stačit vyměnit jenom uložení tlumiče. No mohl by jsi ještě pro zajímavost napsat na kolik tě ta sranda s ramenem vyšla? Podle toho co jsi tu psal jsi do toho už vrazil dost peněz a já jsem na tom podobně tak by mě zajímalo na co se mám ještě připravit.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Poslaťod Milan D. » Str 26. Nov 2008, 21:28

Nevrazil jsem do toho moc, mám to auto 3 roky a dělal jsem pouze obě tyčky stabilizátoru a tlumiče a nyní rameno ( cca 2000 kč ) jinak vše původní a mám s tím za 3 roky nejeto cca 100 tisíc km, takže si myslím, že je to v limitu, jak jsem tvrdil, že jsem zkusil možné i nemožné - myslel jsem kontrolu a hledání, nic neměním jako borci ze značkových servisů, to raději nechám až to upadne nebo to bude nesnesitelné - mám auto na práci a ježdění, na ošetřování, opateru a starosti jsou děti.!
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia